Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Váratlan terhesség, hogyan...

Váratlan terhesség, hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

Egy éve megfogtam az isten lábát egy munkával. Rengeteg utazás, kiemelkedően jó fizetés, érdekes, "örömmel csinálom" munka.

Gyereket 2-3 év múlva terveztünk, amikor lepörög a jelenlegi munkám dandárja és kevesebbet kell utaznom.


A főnökömnek említettem, ő azt mondta, hogy egy kb fél évet meg tud oldani a személyes jelenlétem nélkül (tehát nem utazok), viszont hosszabb időt már macerásan, akkor lehet, hogy valaki mást venne fel a helyemre.


A férjem azt mondta, hogy a végső döntés az enyém, de ő nagyon szívesen otthon marad a gyerekkel fél év után, illetve a szüleim is azonnal ugranának és boldogan közelebb költöznének unokázni. Tehát rögtön lenne három ember, aki napi 24 órában tudna foglalkozni a babával.

Anyagilag is bőven beleférne, a férjem fizetése nélkül is.


Viszont én a munkám miatt az idő egy részében (kb a hét felében) földrajzilag távol lennék még 1-3 évig. Utána akár évekre is "kieshetnék" a munkából, mert bármikor könnyen találnék referenciával másikat. Viszont ha most mondok fel, akkor visszaesnék egy olyan szintre, hogy gyakorlatilag a nullából kell megint építkezni és jól fizető munkára se lenne jó esélyem.


Nem tudom, mi lenne most a jó döntés :(


2012. ápr. 17. 09:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%

Én a helyedben elvetetném. A gyerek első évében nélkülözni az édesanyját - ez nagyon kemény érzelmi, kötődésbeli problémákat tud okozni, amelyeket nem, vagy csak alig lehet felnőttként kisíkálni belőle. Akkor is ezt okoz, ha száz szerető másik van körülötte. De egyik sem az édesanyja! Ne tedd tönkre őt, se magadat!


Neked sem menne a munka ezerrel, mert félig a gyereknél lennél (ha nem, az is baj).


Vetesd el, és védekezz rendesen, hogy ne jöjjön ilyen gond a nyakadba, amíg a valódi tervezett terhesség ideje el nem következik. Az ilyen véletlen terhességek olyankor szoktak becsúszni, amikor a környezet nyomása túl nagy, puszta irigység és gyűlölködás miatt (pl. a nagyon jó munka miatt).

2012. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%

ha ilyen sok segítséged lenne,akkor egyértelműen megtartanám. azt nem irod,hogy hány éves vagy,első gyerek-e? fenn áll a veszély is,ha most még is az abortusz mellett döntesz,akkor majd amikor már te szeretnéd nagyon akkor meg nem jön össze..!

de a végső döntés tényleg a tied!

2012. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

Egy dolgot nem írtál (bár semmi közünk hozzá, de azért én megkérdezem)...

Ha úgy döntesz, hogy megtartjátok és te maradsz vele otthon végig és bekövetkezik, amit írtál, hogy felvesznek valakit a helyedre... - ezt vizsgálva. A férjed jól keres? Ha egy kevésbé jól fizető állást találnál utána, akkor sem kerülnétek nehéz helyzetbe?


Én egyébként képtelen lennék elvetetni.

2012. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
43%

Én megtartanám.

Ha nem vagy veszélyeztetett,akkor utolsó hetekig tudsz dolgozni,fél évig tudnak nélkülözni,addigra a baba is 5 hónapos,onnantól már ugysem anyatej,nem lesz semmi baja ha igy nő fel,legalább nem csak hozzád fog kötpdni,hanem az apjához,nagyszülőkhöz is.

2012. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Ha fél évig tartják a helyedet, nem kérdés, hogy tartsd meg a babát. Európa nyugati felén nem divat évekig otthon babázni, mégis felnőnek valahogy az ott született bébik.
2012. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

31 vagyok, első gyerek. A férjem 10 évvel idősebb, így az ő kora miatt kissé sürgető lenne amúgy a gyerek, ezért is vagyok gondban.

Illetve a családban (genetikai család) nehezen esett mindenki teherbe, nekem is okkal nincs testvérem, csak engem sikerült nagy nehezen összehozni.

2012. ápr. 17. 10:01
 7/29 A kérdező kommentje:

A férjem nem keres rosszul, bár kb negyedét keresi az én fizetésemnek. Abból is ki lehetne jönni, viszont nála az a gond, hogy nagyon speciális területen dolgozik és haldoklik a cég, ha csődbe mennek, akkor az már nagyon kérdéses, hogy talál-e munkát, vagy ha igen, akkor milyet.

A jelenlegi állásom mellett simán beleférne, hogy ha a férjem nem keres. Ezért is ajánlotta fel, hogy ő szívesen otthon marad a kicsivel helyettem.

2012. ápr. 17. 10:02
 8/29 anonim ***** válasza:
54%
Hát akkor aztán hatványozottan fel sem merülne bennem az abortusz. Max. azt dönteném el, hogy maradok-e tovább otthon vele, vagy fél év után visszamegyek.
2012. ápr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó: Európa nyugati felén nem divat évekig babázni - nem volt eddig divat. Csakhogy már régen rájöttek, éppen a most felnőtt generációk vizsgálatából és monitorzásából, hogy a két projekt között "leszült" és fél év után lerúgott baba olyan súlyos kötődési zavarokkal fog küszködni, amelyek pl. megalapozzák a felnőttkori - majdnem kezelheteteln - bordeline szeméyliségzavart és a nárcizmust is.


Amely betegség és ez ebből fakadó sok más, nem csak a mai nyugat-európia országok, de a keletiek legnagyobb baja is.


Kérdező: ha elveteted, attól még lehet ezer másik gyereked. Ez már nem az a kor, ahol olyan módszerekkel vették el a gyereket, amyelyek után sokkal nagyobb volt a meddőségi rizikó.


Vetesd el, ne tedd tönkre őt! Ugye, a kiváló munkád nagyon betette a kanalast sok családtagodnak? Döntsél: vagy munka, vagy babazás. A kettő együtt nem működik mind száz százalékon. Ha bármelyiket erősebben veszed, a másik sérül. Ez olyan biztos, ahogy itt ülök. Én pontosan, hogy mit okoz az, ha valaki nélküléözni kénytelen az édesanyját az élete legfontosabb első szakaszában.


Jóvátehetelen bűn lenne, ha a munak miatt lerúgnád a gyerkedet, és tuti biztos, hogy utána anyád meg az anyós folyton azt verné a fejedhez, hogy bezzeg a munkád miatt nem vagy elég jó anya.


Ha korai a terhesség, akkor menj azonnal orvoshoz és nincs többé gond.


Ha viszont ennyire döntésképtelen vagy, ennyire gynege ember, hogy mnásokat kell kérdezgetned, és szavaztatnod, hogy te hogyan döntseél, akkor jobb, ha anyukának mégy és a munka világát meghagyod azoknak, akik oda valóak.

2012. ápr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

31 évesen, stabil párkapcsolatban, szerető családdal, jó anyagi körülmények között nem kérdés, hogy megtartanám.

A karrier múlandó, BÁRKI pótolható manapság, semmi garancia nincs rá, hogy a főnököd 3 év múlva is ugyanaz lesz, és ugyanúgy fog rád számítani a cég.

2012. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!