Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadhatunk úgy örökbe gyermek...

Fogadhatunk úgy örökbe gyermeket, hogy nagyon rossz a kapcsolatunk a leendő nagyszülőkkel, vagyis semmilyen?

Figyelt kérdés
Attól tartok, hogy emiatt nincs esélyünk.Úgy tudom az örökbefogadái eljárás során kijönnek családlátogatásra, nem tudom mit takar. Akik örökbefogadtak, náluk ez hogy ment, és ha nem sikerült akkor miért?
2010. márc. 18. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tapasztalatom a témában, de szerintem nem befolyásolja a dolgot.

(Gondolom én, mert például ha azt vesszük, hogy valaki intézetben nevelkedett, neki sincs kapcsolata a szüleivel, attól még feltételezem, fogadhat örökbe gyermeket.)

2010. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Környezettanulmányra mennek ki hozzátok a gyámügytől. Ha a nagyszülőkkel való rossz kapcsolat nem azt jelenti, hogy napi szinten viták, veszekedések vannak köztetek, ami veszélyeztetné leendő gyereketek fejlődését, akkor ez nem lehet kizáró ok az örökbefogadásnál.
2010. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadásnál a nagyszülők fogadókészségét nem vizsgálják. A szülők körülményeit annál inkább. Alapos, hosszú procedúrára számíthattok. A nagyszülők néha már "elvből" sem fogadják el az új jövevényt, ezért nem is kell tőlük elvárni. A szülők az igazán fontosak!
2010. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 gyereket fogadtunk örökbe 15 évvel ezelőtt... :D

A Gyámhivatal munkatársai elsősorban a mi (házastársak) kapcsolatunkra voltak kíváncsiak, az volt a fontos, hogy a mi házasságunk stabil, megbízható, és mi nem azért akarunk gyerekeket, mert a házasságunkat akarjuk "befoltozni" velük, hanem kiegészíteni szeretnénk!


Természetesen rákérdeztek a szüleinkre, testvérekre, rokonságra is, de csak az érdekelte őket ebből, hogy a gyerekeknek rajtunk kívül ugyanúgy szélesebb rokonsága is lesz, mint a többi gyereknek?


A családlátogatás nálunk leginkább abból állt, hogy a lakásunkat és az életkörülményeinket megnézzék (hol lesz a gyerekek szobája, rendezett-e a lakás, stb.) ebbe nem tartozik bele a nagyszülők meglátogatása!!!

(Pl. a mi környezettanulmányunk készítésénél csak én voltam otthon, a férjem nem is volt jelen!)


Vannak olyan házaspárok, ahol már nem élnek a szüleik vagy pl. külföldön laknak, szerintem ez nem lehet akadálya az örökbefogadásnak, ha egyébként mindenben megfelelnek a követelményeknek!

2010. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Miből áll egy ilyen procedúra,és sokáig tart? Ti mennyi idős gyermekeket fogadtatok örökbe? Mi 32 évesek vagyunk, csecsemő korú gyermeket szeretnénk, nem feltétlenül kell hogy Magyar legyen, ha érted mire gondolok...

Miből áll a felkészítő tanfolyam?


Ne haragudj hogy ilyen sokat kérdezek, de szeretném tudni!

2010. márc. 19. 11:27
 6/6 anonim válasza:
27%
hát persze, de elkel fogadtatnod a gyereket a nagyszülökkel
2010. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!