Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az édesanyám!?

Alkoholista az édesanyám!?

Figyelt kérdés

Édesanyám lassan 20 éve rendszeresen iszik.Én 19 éves vagyok, egyedül élek vele.Ha nem lennék akkor a lakást sem tudná fenntartani.Sokan javasolták, hogy költözzek el, hagyjam magára.Sajnos nem megy.Pedig nagyon jó helyem lenne ha elköltöznék.Jelenleg azért dolgozok minden nap, hogy a felhalmozott tartozásait kifizessem és közben én nem jutok egyről a kettőre.

Olyan mintha két emberrel élnék együtt!Az egyik egy igazi angyal, törődő, odaadó édesanya!



2012. ápr. 18. 17:36
 1/8 A kérdező kommentje:

(itt folytatom)

A másik viszont agresszív, hazudós, igénytelen, gusztustalan

nő!Nagyon szeretnék segíteni neki.Néha hajlandó bevallani, hogy ivott és, hogy alkoholista és szégyenli is magát érte.Viszont van amikor alig áll a lábán és a szemembe hazudik, hogy ő nem ivott.Bármi rossz történik vele rögtön az italhoz nyúl.Hiába beszéltem vele szépen, csnyán, könyörögtem, fenyegettem, hogy nem lát többet.Semmi nem használt!Pedig ő egy igazán értékes ember és nagyon kár érte!!!Ráadásul olyan italhoz nyúl folyamatosan ami a legjobban károsítja!Kommersz konyak naponta minimum fél liter!!Nagyon féltem az egészségét!Csodálom, hogy még életben van.Kérlek segítsetek nekem, hogy mit tennétek ebben a helyzetben!

2012. ápr. 18. 17:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Tehát azt mondod, hogy édesanyád kettős életet él? Az egyik az alkesz, a másik a jófej anyuci?

Nem irigyellek. Látom, te kötődsz hozzá, és gondolom szereted is.

Szerintem nem kellene ennek így lennie. Tudom, az elvonó sem segít mindenkin, meg egy alkoholistának amúgy sincs normális ítélőképessége, de talán valahogy be lehetne erőszakolni oda. Segítséggel, fenyegetéssel, kedvesen, vagy drasztikus módon.

Kívánom, hogy sikerüljön valahogy kilábalnotok a dologból!

2012. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Ha már ő maga is beismeri, hogy alkoholista, akkor az már jó! (gondolom ezt józan állapotában teszi) Tényleg el kéne vele beszélgetni komolyan, és megemlíteni az elvonót. Vagy pedig tényleg otthagyni pár hónapra, hogy lássa: komolyan gondolod a fenyegetést.

2012. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hagyd a piccsába, az ilyen menthetetlen. irasd a nevedre a lakást, mielőtt elissza azt is, támogasd, légy mellette, de az adósságait ne fizesd.
2012. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mennyire lehet őszinte egy olyan nőnek a szeretete, aki önző, aki nem valósította meg az álmait, aki a gyerekeire támaszkodik, és nem akarja elengedni, sőt kisajátítja őket, úgy kell ugrálni, ahogy ő akarja, miközben azt mondja, hogy mennyi mindent tett értünk, mennyit tűrt az apáink miatt? Ez az őszinte szeretet? Hát nem az! Ezt hívják birtokló, önző szeretetnek, ha ezt lehet egyáltalán szeretetnek hívni!"


Csernus Imre

2012. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én anyum is az... én se tudok mit csinálni, lehet okoskodni, h tedd ezt, tedd azt... a Te lelkiismereted az, ami sérül, pedig, mint tudjuk nem így kellene, hogy legyen. Remélem a Te pénzedet nem issza legalább el... :S

Az ilyen embereknek a saját önszántukból kell elmenniük segítségért... hitegetnek, hazudnak, és mindent megtesznek, azért, hogy italhoz jussanak.. én speciel kaptam egy üveg vodkát ajándékba, sajnos elöl hagytam.... eltűnt...másnap megkérdezem, őőőő nem szereti a rövidet csak a sört (( jah, de előttem megiszik 4-5 dobozzal, aztán egymagában 4-5-öt megint, rengeteg bagó, és panaszkodik, h nincs pénze...

SZERINTEM MENJ EL egy időre...csak egy kicsire, ha meg tudod oldani egy - két hétre,esetleg egy hónapra, ha bírod, tudom, hogy örökre nem menne...:) tapasztalja meg milyen egyedül...

2012. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Masnee3 válasza:
Szerintem hiába leckéztetnéd meg, hogy elmész pár órára vagy napra...ettől még inkább magába zuhanna, és lenne még 1 ok, hogy igyon. Az alkoholista ember egyáltalán nem az, akit édesanyádnak hiszel! Ez egy betegség, orvosi segítségre szorul, te nem vagy orvos, nem tudsz rajta segíteni! Azzal, hogy egyre több nap így telik és semmit nem teszel, csak beszélsz vele, végülis asszisztálsz az ivásához. Fizeted a dolgait, van tető a feje felett, kaja...stb. Az, hogy lelki fröccsöt nyomatsz, senkin nem segít, max a lelkiismereteden, de rajta nem. Hívd ki az ügyeletes orvost amikor paffon van, azok beviszik mentősökkel kórházba, és kap megfelelő kezelést.
2012. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia!!tökéletesen megértelek!amit írtál egy az egyben az én anyukámra is igaz.23 éves vagyok és 13 éves korom óta egyedül viselem a terhet.Most 1 éve jobb a helyzet,elköltöztettük az anyjához, ott nem iszik. környezetváltozás!ez az ami nálunk bejött.persze nagymamám öreg már és mi lesz utána?nem tudom.de ne add fel,és ne hagyd magára.én sosem tudnék úgy élni,hogy hagytam őt meghalni.persze 1x 2x már én is majdnem rámentem erre az egészre de ha erős vagy és kitartó lesz eredmény.én egy időben gyűlésre is eljártam(családtagoknak való),mert szörnyű,hogy senkivel sem tudtam megbeszélni.én inkább tiszta lelkiismerettel élek, hogy mindent megtettem érte.ez egy betegség,és mindent meg kell tudnod róla.szívesen beszélgetnék veled!!!!írj,ha gondolod.
2013. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!