Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a páromat...

Hogyan vehetném rá a páromat hogy költözzünk haza?

Figyelt kérdés
30éves vagyok,21hetes kismama. Már több mint 3éve Pesten lakunk albérletben. Borzalmasan szenvedek,főleg mióta babás vagyok. Eddig sem szerettem a várost,de most már depressziós is vagyok. Én falun nőttem fel családi házban,nagy kerttel és voltak állataim. A párom is vidéki. Most panelban tespedek. A párom azzal érvel hogy otthon nem keresne ennyit,de szerintem 160.000 12 órában nem sok,és fizetjük az albit a rezsit. Nekem meg nincs keresetem mert táppénzen vagyok. Most lakást akar venni,csak nem tudom miből lesz fizetve mikor most csak neki van keresete. Otthon volna hol lakni arról nem is beszélve hogy nem lennék egyedül,és lenne segítségem. És én nem akarok itt élni,és fizetni egy lyukért 20-30 évet.
2009. okt. 19. 23:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelezd neki,hogy te már ki vagy ettől a helyzettől,ha szeret akkor megérti,de persze ettől függetlenül még nem fog belegyezni.Vidéken nincs neki valami jó munka lehetőség? Nézz utána.
2009. okt. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Beszélned kellene vele, mert nekem úgy tűnik hogy ő valami miatt nem akar hazamenni. A fizetéses érve nem állja meg a helyét, mert mi "vidéken" vagyunk és a párom 8 óri munkával megkeresi azt a pénzt ráadásul "csak" egy karbantartó.
2009. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Már azon gondolkozok hogy ez a hormon túltengés a terhesség következménye vagy már a túltengés miatt jön e a gyerek.
2009. okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én neked is és a párodnak is igazat adok!

Neked azért, mert TUDOM milyen érzés egy kertes lakásból panelpatkánnyá válni...

Én is ebben a helyzetben vagyok...Csak éppen én Több ezer km-el messzebb vagyok az otthonomtól...

Nincs az,h ha baj van átszaladsz a szomszédhoz segítségért,nincs anya,apa aki segít mindenben...

És nem utolsó az sem,h a babód milyen városba születik..

Pestre ahol szmog van szemét stb.

Vagy egy faluba/kisebb városba ahol nagyrészt tisztaság és friss levegő van!

DE gondolj bele,h egy falunk 12órában a férjed nem fog 160ezret keresni...

Nem lesz az,h nekem ez kell és megveszem mert van pénzem rá!!


Hidd el ha lenne rá mód én abban a pillanatban repülnék haza...De gondolnom kell nekem és a páromnak is az anyagi biztonságra!


Meggyőzni szntem azzal tudnád,h elmondanád neki,h a megszületik a babó nem lesz ki segítsen neked..És hát őt se fogja sokat látni napi 12óra munka után!


De az is egy lehetséges megoldás,h a faludhoz közeli nagyvárosban próbáltok letelepedni!!


Remélem egy picit tudtam segíteni!

Boldog babavárást kívánok..És sok egészséget nektek!!

2009. okt. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a penz miatt megertem a parodat. Nyilvan emiatt koltoztetek fel Pestre, marmint a munka miatt.

Szoval levegobol nem es nem lehet gyereket eltartani!!! Hidd el! Ha meglesz a baba, meg az elejen nem is, de ahogy no annyi de annyi mindenre lesz szukseg, majd meglatod! Es az arak a fellegekben vannak. Probald meg megerteni a parodat, es ne a nagyszulok tartsak el a kicsit, hanem ti, te es az apa. Ti vagytok a szulok! A nagyszulokhoz majd haza lehet utazni, es el lehet hozzajuk menni a nyari szunetben a gyereknek is, de konyorgom nehogy mar a nagyszulok segitsegere alapozzal! Ha most Pesten sem dolgozol, kotve hiszem, hogy egy kisebb telepulesen eltudnal helyezkedni. Szoval nagy ur a penz, abbol elunk!

Ha a ferjed jo ember, becsuld meg ot! Hidd el, hogy egyedul egy kicsivel nem lenne neked konnyebb, becsuld meg, csak jot akar nektek a kicsivel. Majd nyaranta es unnepekre hazautaztok a szulokhoz, annal nagyobb lesz az orom! Es azert ne feledkezzel meg arrol se, hogy elobb-utobb majd neked is jo lenne elmenned dolgoznod, nem?

2009. okt. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A párodat maximálisan megértem abból a szempontból, hogy nem akar a munkából ugrálni, mert nemhogy az nem biztos, hogy ennyit keresne máshol, de az is kétséges mostanában, hogy egyáltalán találna ott falun munkát. Én Budapesten születtem, itt élek, és nyáron hónapokig nem találtam munkát, a szó szoros értelmében semmit, pedig napi 5-10 helyre küldtem önéletrajzot. A mostani munkám csak határozott időre szól, nem tudom, utána lesz-e helyem, de ezt az egyet kaptam csak, más választásom nem volt.

Szóval próbáld megérteni a párodat ebből a szempontból.


Veled egyetértek abban, hogy vidéken jobb, nyugisabb élni, tisztább a levegő. Esetleg ha egy pestközeli kisvárosba vagy faluba kiköltöztök, az nem lenne neked megoldás? A férjed be tudna járni dolgozni Pestre (van egy kolléganőm, aki Szigetszentmiklósról utazik be minden nap, van közelebbi település is, mégis nyugalmas), és neked is meglenne a vidéki hangulat, tisztább levegő, udvar...


Az egyedüllétedről csak annyit, hogy nem mindenkinek segítenek a szülei a gyerekeknél. Én írtam, Pesten születtem, tehát itt lakunk, a nagyszüleim (anyu szülei) Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében laknak (vonattal 6 óra), anyunak van egy öccse, aki arrafelé lakik, és egy húga, aki Svédországban él néhány éve a kisfiával munka miatt. A nagymamám nekünk soha nem jött el segíteni, de Svédországba már ugrott (nem gazdag, és most 71 éves, és soha azelőtt nem járt külföldön, nem beszél nyelveket, 8 általánosa van)... Tehát ezzel azt akarom mondani, hogy ha a szüleid szeretnének neked segíteni, akkor is megteszik, ha távol vagy.

2009. okt. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
És vidéken hol lenne lehetőségetek lakni? Szülőknél vagy van esetleg különálló ház, ahová mehetnétek?
2009. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
én is voltam ugyanilyen helyzetben, és úgy szétmentünk, mint annak a rendje. csináljatok valamit, mert ha szétfelé húztok, akkor szerintem ti sem ússzátok meg.
2009. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a párod nemakar 30 évesen is a szüleiddel élni. vagy te nemúgy gondoltad h haza a szüleidhez??? szerintem ez elég abszúrd, h 30 évesen egy gyerekkel ráadásul még a szüleidnél lakjatok.

12 órálért 160ezer az tényleg nem túlsok. de képzeld el vidéken mennyit fog keresni. éhen fogtok halni, és 30 évesen nemkéne már a szülők segítségére támaszkodni. a párod önállósodni akar, és ő teszi helyesen. neked meg a kényelem van mindenekfelett és a szülői segítség. de 30 évesen már nemitt kéne h tartsatok. ráadásul te mégcsak nemis dolgozol.

kössetek kompromisszumot. pest mellett vegyetek egy kisebb kertes házat. kb annyiba kerül mint itt pesten egy panel. valszeg kölcsönből akarja finanszírozni. így betud járni pestre dolgozni, neked meg lesz egy kertes házad.

a szüleidet pedig hagyd békén, ne rájuk támaszkodj, kinőttél már ebből a korból. tessék önállósodni, és becsüld meg a partnered, hogy ennyire azon fáradozik, h végre a saját lábára álljon.

2009. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
Biztosan tudtok beszélgetni erről. Próbáljátok ki, mi történik, ha pl. hétvégékre hazajártok. Lehet, hogy a szülőkkel lennének konfliktushelyzetek. Lehet, hogy nem. Próbáld ki, mi történik, ha hazamész egyedül vagy két hétre. Lehet, hogy a párod becsajozik, az is lehet, hogy nem. Én úgy látom a soraidból, hogy te elsorvadsz ott. Nem áldozhatod fel magad. Lehet, hogy nem is illetek össze annyira. Mi lenne ha egyedül vállalnád gyereknevelést? Lehet, hogy a párod tiltakozna. Lehet az is, hogy elengedne, és egy idő múlva utánad menne.
2009. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!