Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élünk, de érzelmileg...

Külföldön élünk, de érzelmileg nem jó - költözzünk haza?

Figyelt kérdés

Párom dolgozik napi 10-12 órát. Van egy 1 éves lányunk, én is dolgozok napi 4 órában. A hétvégéink nagyon jók, imádom, mégis hazavágyom. Hiányoznak a barátaink, a család. Anyu húslevese, a családi hétvégék nagymamával, unokatestvérekkel.

Anyagilag viszont nagyon jó.


Ti mit tennétek?


2012. ápr. 19. 18:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Skype-n tudsz kapcsolatot tartani, finomakat is tudsz fozni, tehat a huslevest fozd meg, es hasznald hasznosan azt az idot, amig ott eltek. LEhetoseged van tobb nemzetiseguvel megismerkedni, igy mar nyelveket tanulhatsz, nemzeti szokasokkal ismerkedhetsz stb., aminek barmikor hasznat tudod venni pl. Tobb evtizede elek szinten kulfoldon, es fantsztikus, hogy mennyi ismerosre, baratra tettem szert igy, es nagyon sokat tanultunk egymastol, aminek hasznat vettem, sot veszem a ma is. IRatkozz be online tanfolyamokra, szinten hasznos ido toltes pl.

TEhat teremsd meg a boldog otthonodat, korulmenyedet, biztosan celod volt, amikor odamentel, ezt ne felejsd el!

2012. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Sya en is Angliaban elek mar 3 eve es nekem is van egy kislanyom,aki itt szuletett,.es nem igazan tennem ki a szebb ,jovojet annak hogy vissza mennyunk Magyar orszagra!!en is vagyom haza ,.de nem orokre!!nagyon sokan menekulnenek onnet!!hidd el mas sem nezne a rokonokat ,baratokat ,ha ugyan ebben a helyzetben lennenek mint amiben most mi vagyunk!!te dontod el vegul is hogy mit valasztasz mi mellett dontesz!!baratok vagy a nelkulozes!!ha van kedved beszelgetni irj privit batran :)
2012. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10-es vagyok még. nem csináltam tudatosan, de te megteheted. a kinti tapasztalatod rengeteg hozadékot hozhat itthon. nem csak anyagit, új foglalkozás, előrelépési lehetőség, világnézeti változások... legyen ez az áldozst lelki, szellemi, testi hasznodra!
2012. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%

Talán anyu húslevese helyett próbálj arra koncentrálni, hogy nyolc hetente hazamehetsz, mások csak évente egyszer. Neked van hova és kihez hazamenned, van, akinek nincsen. Nem szabad ennyira anyuka kislányának maradni, különösen akkor nem, ha már te is felelős vagy egy kis életért.


Járd be Anglitát, Skóciát, és adj a gyerekednek élményeket, ahelyett, hogy nyolchetente hazacibálod. Én egyetemtista koromban sem mentem haza nyolchetente, pedig azt otthon végeztem, nem itt.


Nézd meg a neten Bánk bán nagyáriáját, keress meg egy csomó verset a YT-on, és sírd ki magad. Könnyebb lesz utána a honvágy-téma.

2012. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én ugyanabban a helyzetben vagyok, csak nekem még rosszabb, mivel én 7000km-re lakom az otthonomtól, egy másik kontinensen és 2 éve lassan, hogy itt vagyok, azóta nem tudtam haza látogatni, sajnos külső okok miatt. Az első hónapokban rettentően hiányzott az otthonom, sírtam anyának a telefonba, skypeon, hogy nem bírom. Anya vigasztalt, mondta,hogy ha nagyon rossz odakint gyere haza, mi szeretettel várunk, örülnénk neked, de ne feledd, hogy az itthoni helyzet rémes, az ország gazdasági helyzete még rosszabbodott, kilátástalan a helyzet. Összeszedtem magam és már lassan másfél év után jutottam odáig, hogy terveket szövögetek itt kint, mert ahol most élek a lehetőségek hazája. Rettentően hiányozik a családom, barátaim, sajnos itt nincsenek igaz barátaim, de a párom és az lehetőségek választéka ad erőt,hogy tovább maradjak és elérjem a céljaimat. Mérlegelj, akár írj listát pro és kontra, mi az amit szeretsz és mi az, amit nem. Én nagyon irigylem azokat a gyerekeket, akik már kiskoruk óta több nyelven beszélnek és több kúltúrát megismernek, általában sikeresebbek is lesznek az életben, gondolj a gyerekedre, óriási lehetőség áll előtte. Hidd el, rengeteget tapasztaltam itt a világ másik részén. A honvágyam nem olyan sokat apadt, de már jobban beilleszkedtem, a nyelv még nem tökéletes, de minél jobban fogom beszélni, annál könnyebb lesz. Legyen kapaszkodód, ami segít, a honvágy természetes velejárója a kint létnek, de sokszor többet nyersz odakint, mint veszítesz és te még haza is tudsz gyakrabban látogatni, mint én, sajnos én nekem sokkal bonyolultabb a helyzetem és iszonyú messze vagyok. Kitartás. Ajánlom a hataratkelo cimu weboldalt, ott személyes élményeket találsz külföldi magyarokról országokra bontva, nagyon sok angliai eset is van. Szóval hajrááááá.
2012. ápr. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!