Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jogosan vagyok...

Szerintetek is jogosan vagyok mérges?

Figyelt kérdés
Tönkre ment egy háztartási gép az albérletben, és a szerződés szerint a tulaj köteles megcsináltatni/venni helyette másikat stb. De még várakozik hátha lesz valami akció, hogy jól járjon ha kicseréli. Közben meg a lakásban nagyon el kellene az a háztartási gép. Már másfél hónapja mondogatja, hogy kicseréli csak vár egy akcióra. Hát remek mondom, de addig mit csináljunk? Amúgy porszívóról van szó, és a seprű meg szétesett (mint kiderült összetákolt seprű volt) Most vegyünk egy porszívót és nyújtsuk be a számlát a tulajnak vagy mi? Diákok vagyunk, nincs végtelen pénztárcánk. Szerintetek?
2012. ápr. 20. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, vegyetek addig egy seprűt a másik helyett (azért az olcsóbb, mint egy porszívó), a tulajt pedig meg kéne sürgetni, mert ez így nem állapot.
2012. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a seprű valóban egy jó megoldás. Amíg nincs jobb.
2012. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
:O z én albimba sohasem volt porszívó mégis tisztaság volt...a seprű(pár száz ft) és a felmosó csodákra képes...
2012. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, anno én laktam 3 albiban is, és ott a kisebb háztartási gépeket én vittem.......magyarán még a mikrót is!


A sütő, fridzsider, stb. persze volt a lakásban természetesen, de a porszívó, mikró, takarítószerek egyikben sem.....mindet mi vittük. Egyik lakásban én, másikban a másik lány, harmadikban meg szintén egyik lakótárs.

2012. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Itt a szerződésben ez állt, hogy a háztartási gépek elromlása esetén javítást cserét a tulajdonos állja. Ez egy berendezett albérlet, nem mi vittük a cuccokat. Nem lenne rossz a seprű felmosó kombó, csak padlószőnyeg van és lányok vagyunk erősen hulló hajjal. Még a porszívó is nehezen szívja fel a hajat, kiseperni meg lehetetlen. Amúgy valószínű veszünk egy seprűt, bár próbálkozom a javítással. Lehet csak egy pillanatragasztó elég. De nem izé, hogy az aláírtak szerint kötelessége lenne venni, de ő "akcióra vár".
2012. ápr. 20. 14:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A tescoban most van akciós porszívó 6 vagy 7 ezer ft, hauser márkájú, középkategóriás.
2012. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

" Amúgy valószínű veszünk egy seprűt, bár próbálkozom a javítással."


Inkább vegyetek egy újat. Vannak olcsóbbak is, pláne, ha mindenki ad bele pénzt.

2012. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Beszerzünk szerintem, majd megbeszélem a csajokkal. Utolsó előttinek köszi az infót hívom is fel a tulajt az akcióval kapcsolatban :)
2012. ápr. 20. 14:50
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Nehogy már pár száz forintos seprűn vaciláljatok..ez kemény.A porszívó mondjuk nagyobb tétel.Még annak is örüljetek szerintem,hogy ez bele van írva a szerződésbe,mert ilyennel még nem találkoztam.
2012. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A mi főbérlőnk dettó ugyanez. Egy éve három hónapig nem volt mosógépünk, mire végre vett egy használtat, ami persze bedöglött, és a javíttatását is nekünk kellett intézni. Tavaly nyáron meg három hétig nem volt melegvíz, mert tönkrement a kazán, és drága volt neki megcsináltatni.


Nekünk az a trükkünk, hogy ha nem hajlandó kijavíttatni az elromlott dolgokat, és éppen nekünk sincs pénzünk megvenni, megfenyegetjük, hogy mind kiköltözünk. (Ettől nagyon fél, mert nehezen találna új lakókat egy ilyen lerobbant lakásba.) De például a kazánt a saját pénzünkből csináltattuk meg, aztán úgy törlesztett, hogy nem fizettünk neki lakbért két hónapig.

2012. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!