Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Ti mit tennétek...

Mit tehetek? Ti mit tennétek a helyemben? (alkoholista férj)

Figyelt kérdés

A férjemmel közel 3 éve vagyunk együtt! Amikor megismerkedtünk minden nagyon szépen indult. Ajándékokkal halmozott el, udvarolt, mint egy igazi férfi,fűt-fát ígért. Összejött a baba is , esküvőt is megtartottuk és vártuk boldogan a mis kis Lánykánkat. Aztán már a terhesség alatt furcsán kezdett viselkedni. Elvárta volna, hogy majdnem mindennap a kocsmában üljek Vele!Terhesen! De ekkor még időben hazajárt, elmentünk ide-oda,kirándulni várost nézni, vásárolni...De...Manapság ott tartunk, hogy csak aludni jár haza. Du-án sétál veünk egy fél órát majd nyomás a kocsmába. Apukámnak kocsmája van, ott lehetne besegítő munkám, kicsit, hogy több pénzünk legyen...de amikor lementem, minden áldott alkalommal balhé lett a vége.Üvöltött Velem, meg fenyegetőzött...Apum már nem mer munkát adni,mert tudja, hogy ez lesz. Amúgy , az elején egy értelmes, rendes, sportos srác volt. Most meg egy mindennap büdös, részeg, alak. Már nem is alszunk együtt mert minden másnap összevizeli az ágyat, annyira mélyen alszik a piálás miatt. Ezek után mindig Én vagyok a hülye, hogy nem szólok hozzá, vagy mérges vagyok. Szerinte nem inna annyit, ha normálisan állnék a dologhoz, ha béke lenne itthon és nyugalom. És amúgy i, nem tud mit kezdeni a gyerekkel, mert még kicsi. 1 éves elmúlt, értelmes, aranyos...De Ő még megfürdetni sem tudja.

Szerintetek mit lehetne tenni? Elmondjam a szüleinek, hogy iszik? Félek, hogy bekattanna, és bántana. Ha nem rögtön akkor, akkor később amikor tudja, hogy messze a segítség. Költözzek el? De hova? Félek, hogy túl nagy színész, és tényleg képes lenne elperelni a gyerekem, hiszen ha ripsz-ropsz gyógyultnak tettetné magát, van munkája, szüleinek nagy háza, biztos Ő kapna felügyeltei jogot, mikor Nekem se munkám, se lakásom, csak Anyaotthonba tudnék menni.

Józanul kedves, aranyos. Azt mondja Mi vagyunk az élete, és értünk él, szeret minket. de aztán jön az este. Mi a megoldás?


2012. ápr. 20. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Amikor megismerkedtél vele, egyáltalán nem járt kocsmába? Nálam már az kizáró ok lenne, hogy valaki egy ilyen helyre egyáltalán belép. Nem épp a konszolidált családapák gyülekezőhelye.
2012. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetőséged van: összepakolni és elmenni.

Ha nem teszed, viseld a következményeket.

Lehet, hogy szeret, de az alkoholt bizony jobban szereti.

2012. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Ha normálisan állnál a dologhoz??? Ehhez mégis hogyan lehetne normálisan hozzáállni?


Ebből is látszik, hogy az ivásra mindig lehet okot találni.

Tudom, mert én is mindig találok. :)))


De viccet félretéve... Ha ez így folytatódik, akkor annak leginkább te és a gyerek issza meg a levét. Ami később akár komoly egészségügyi és pszichés problémákhoz vezethet.

A véleményem az, hogy lépni kell... Méghozzá lelépni.


32/F

2012. ápr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ivásra én is mindig találok okot.Viszont ha normálisan állnának hozzám,kedvesen,segítőkészen,ennyire nem merülnék bele.Szerintem ő más,alapjáraton iszik,mindegy mi van.Hagyd ott,mert nehéz meló valakit ebből kirángatni,főleg ha nem is karja.Addigra tönkre mész.
2012. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lépj le.Hidd el,semmi nem ér annyit,hogy egy ilyen emberre pazarolj éveket.Menj el és kérj segítséget apukádtól,vagy bárkitől.Mert ez az alak nagyon durva lehet,gyakorlatilag veszélyeztet téged és a gyereket is.
2012. ápr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, mondd el a szüleidnek, bár szerintem az ilyesminek úgyis híre megy, nem is hinnéd milyen gyorsan! Én sajnos tapasztalatból tudom, anyámról annak ellenére tudták az emberek, hogy nem is a kocsmában ivott.

Hagyd el, minél előbb! Úgy érzékelem, édesapád a szívén viseli a sorsodat, hozzájuk biztos mehetnél a gyerekkel. Ne tedd ki tovább magadat ennek és a picit! Menekülj!

2012. ápr. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy lépnem kell, csak tudom mi lesz és bevallom félek, hogy eldurvul a helyzet. Apumékhoz nem mehetek, mert egyszerűen nem férünk el a lakásban. Bölcsibe nem tudom adni a gyereket mert egy éves a várólista, így dolgozni se tudok elmenni. Szeretnék kilépni ebből a helyzetből, de egyszerűen nem tudom mi lenne a jó megoldás.
2012. ápr. 21. 08:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia,több bölcsöde is van ám,szét kell nézni.Nehogy már ez legyen a kizáró ok.Az a baj,hogy kifogásokat keresel,amit mondjuk még is értek valamennyire,hiszen nehéz változtatni,főleg,ha nem tudsz menni sehova.Akkor is meg kell oldanod!
2012. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A gyerek miatt mindenképpen ne tűrd el, meg persze magad miatt se. Én is alkoholista szülő gyereke vagyok, sosem volt leányálom... Meg persze magad miatt se..Szüleidnél nem tudsz elélni??? Egyébként, ha annyira iszik úgyse tudja megállni, tanúval is biztos bizonyítható, meg persze orvosi vizsgálattal is. Kitartás...
2012. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jah, most olvasom, hogy nem mehetsz Apudékhoz... :S:S Barátnő, testvér, ilyesmi???? Vagy a ház kinek a nevén van??? Menjen el ő.... gondolom válni nem akarsz...
2012. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!