Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kozjegyzo által kiállított"Koz...

Cs.Ildi kérdése:

Kozjegyzo által kiállított"Kozjegyzoi okirat élettársi kapcsolatròl"Ez a papírforma lehetové teszi számomra, hogy a gyermekét egyedul nevelo anyára vonatkozò segélyeket igényeljem?

Figyelt kérdés
Tènylegesen egyedul fogom nevelni a gyermekemet, Lombik bèbi programban valò rèszvètelhez kellett kotelezoen megcsinàltatnunk ezt az okiratot....
2012. ápr. 21. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem élettársad van amiről papír is, van akkor milyen ellátást szeretnél egyedülállóként igényelni??
2012. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is furcsa, hogy hogy lehet egyedülálló, akinek bejegyzett élettársa van? Vagy ha nincs mert mondjuk szakítottatok, akkor gondolom le kell jelenteni ezt is, és akkor leszel egyedülálló. Addig szerintem nem...
2012. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem igényelhetsz, mert bejegyzett élettársi kapcsolatban élsz - papíron.
2012. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Így nem fogod tudni igényelni. Nyilatkozzatok arról, hogy megszűnt az élettársi kapcsolat és kész. Úgy már igényelheted. A családi pótlék ha jól tudom 1500Ft-al lesz több. Más ilyen segélyről nem tudok, bár nem is kellett nagyon beleásnom magam a témába (szerencsére).
2012. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a vàlaszokat, bàr egyenlore nem lettem okosabb....


Ismètlem, kotelezoen kellett èlettàrsi papìrt csinàlnunk (a magyar torvènyek a Lombik programban valò rèszvètelhez kèrik).


Nem kìvànom senkinek ezt a bonyodalmat..... Egyèb esetben csak a spermabankbòl vàlaszthattam volna "apàt" a gyermekemnek.

2012. ápr. 21. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló vagyok


Értem, hogy miért kellett a papír, de hiába nem éltek együtt, ha van egy ilyen papír. Ha nyilatkoztok hogy megyszűnt az élettársi kapcsolat, természetesen egyedülálló leszel és így tudod ezeket igénybevenni.

Amíg a papír "él" addig hiába bizonygatod az igazadat, ez egy hivatalt sem fog érdekelni.

Ha már a pocakodban van a kicsi, nyugodtan kezdjétek el intézni a megszüntetést, ha még beültetés előtt állsz, akkor várd ki amíg beköltözik a pici!

2012. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi nem volt érhető a válaszokból számodra.


Mivel HIVATALOSAN élettársi kapcsolatban élsz, ezért két fizetésből nevelitek a gyereket.

Az emelt családi pótlék annak jár, aki hivatalosan egyedül neveli a gyerekét, tehát nincs sem férje, sem élettársi kapcsolata.


Tehát a válasz: NEM igényelheted ezt a fajta segélyt.

2012. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!