Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az anya-lá...

Mit gondoltok erről az anya-lánya viszonyról?

Figyelt kérdés

Apukám után örököltem egy fél lakást. Édesanyám özvegyi haszonélvezetével. Immár 30 éve. 36 éves vagyok. Anyu mindig hitegetett, hogy az én lakásom, így oda hordtam az összes pénzem, felújítattam....

30évesen családot alapítottam, majd született egy kisfiúnk. Anyu a páromat kiutálta, keverte a kakit, szerinte csajozik folyamatosan. Egyfolytában ellene beszélt.

2009. decemberében így úgy döntöttünk, hogy albérletbe költözünk a párommal és az akkor 1 éves fiúnkkal.

Anyu már ettől kiakadt, hogy ki fogja fizetni a rezsijét. Eladósodott.

2011. márciusban kénytelenek voltunk visszaköltözni, mert párom elveszítette a munkáját, az albérletben pedig nem lehet hónapokig nem fizetni, így azonnal lépnünk kellett. Anyu úgy engedett vissza a saját lakásomba minket, hogy minden rezsit mi fizetünk. Rendben. Ekkor született meg a 2. babánk. Mindennapunkat elviselhetetlenné tette megint, nemhogy megkérdezte volna, hogy segíthet -e valamiben az újszülött és a 2 éves fiam mellett, hanem minden szomszédnak panaszkodott az unokája gyereksírására.

Párom hamar talált munkát, így októberben vissza is költöztünk ugyanabba az albérletbe. Na innen kezdve anyu lelki terrorja napi szintű lett.

Azóta teljesen eladósodott, a díjbeszedő nekem írogat, hogy mivel tulajdonos vagyok, rajtam fogják behajtani anyu tartozását.

Most mit csináljak?

Nyugjíja 95!!!! e ft.

Gyedem 90 eft, párom éjjel-nappal dolgozik, hogy az albérletet fenttartsuk és a két gyerekünket ellássuk.

Időnként idejön lelkizni, a 3 éves gyerekemnek magyarázza, hogy ő milyen szegény és beteg és ezért nem tud vele lenni.

Nekem ebből a mérgezésből elegem van. Mit tegyek?

Mit tennétek?


2012. ápr. 22. 12:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

kölcsön kérnék tőle, akárhányszor panaszkodik

brahiból.

aztán befejezné.

2012. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%
Kié a lakás másik fele, anyukádé? Akkor hogy jön ide a haszonélvezet? Bocs, de nem vágom.
2012. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Önző és kihasznál titeket, ahogy csak tud.

Összeköltöztetném azzal az anyukával, aki fia korai magömléséről írt oldalakon át.

2012. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Nem hagyja abba.

Még azt is szóvá teszi, hogy nekünk a két gyerek mellett tele van a hűtőnk, ő meg éhezik (100kg)

És, hogy a kislányomnak két télikabátja van, neki meg 1db, az is 20 éve és hogy neki senki nem vesz.

Meg cipője sincs.

Nekem nem lehet semmiről véleményem, csak neki lehet igaza.

Idejön, 1 órát lelkizik, kioszt, majd sértődötten lelép.

Ebből elegem van. Szerintetek ne engedjem be? A 3 évesemnek is lelkizik, és egy ekkora gyerek olyan, mint a szivacs, nem szeretném, ha lelki sérülést okozna neki a szövegelésével.

"Jaj, mama öreg tudod M...? Mama nem tud már veled úgy játszani és szegény is vagyok, nem tudok neked venni játékokat. Tudod, nem tudok veled játszani, mert el van törve a gerincem(?????!!!:DDDD) "

Ilyen szövegeket mond

2012. ápr. 22. 12:38
 5/35 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy tényleg rajtad fogjak behajtani illetve ráterhelik a házra az se jobb attol függ meddig él a mama még a ház is rámehet.az én anyam is ilyen.sőt mivel mi örököltük a házat tesómmal neki a bank nem adott hitelt így jelzálogkötelezett lettem. A háznak bucsut onthetek. Nem mertem nemet mondani te merjél. Nehogy hitelbe belemenj kapcsoljak csak ki a villanyát meg mindent még mindig jobban jársz mint ha hitel lenne a házon 95 ezerből meg meg lehet elni egyedül.mi 100 bol élünk 2en
2012. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

6 éves voltam amikor apukám meghalt. Mivel házasok voltak így özvegyi haszonélvezettel örököltem meg a fél lakást.

Szóval hiába van fél lakásom, a másik felén rajta van a haszonélvezete.

2012. ápr. 22. 12:39
 7/35 A kérdező kommentje:

A vízszámlát azóta nem fizeti, amióta elköltöztünk, azaz fél éve. És nekem írt a díjbeszedő.

Mit csináljak, ha a számlámat inkasszálják?????

Az ő tartozása, ő fogyasztása, közöm nincs hozzá. Van ilyen?

2012. ápr. 22. 12:42
 8/35 anonim ***** válasza:
Egyébként el lehet adni haszonélvezettel terheleten is a lakast igaz jóval áron alul de megerdemelne anyád. Aztan akkor majd az uj tulaj birosági uton 33szazalékookkal vonathatna a nyugdijabol a tartozast
2012. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Ha az ő nevén van a vízszolgaltatás akkor nem vonják le töled de a házadra ráterhelik sajnos
2012. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Jó, azért mielött beleélnéd magad szomorú helyzetedbe itt van pár kérdés.


Ez egy osztatlan közös tulajdon, nemde? Kinek a nevén van a vízóra, villanyóra, kuka, gázóra, stb?

2012. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!