Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megoldani?

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Tegnap délután volt apám születésnapja, azt terveztük anyával, hogy készítünk neki virslisalátát(hidegtál) kenyérrel és sütünk neki epres csokitortát. Mikor megtudta, hogy virslisaláta lesz az ünnepi ebéd teljesen kikelt magából, hogy egész nap dolgozik, és hogy nem érdemel hús ételt, ledobált mindent az asztalról, összetört mindent, ami a keze ügyébe került. Kiabált anyával meg velem, hogy takarodjunk a p****ba otthonról. Én elmentem a barátomhoz, szinte elmenekültem itthonról, anyát hajnali 3-ig szidta. Ennek a tetejébe anyukám 2 és fél éve munkanélkülis sajnos, hiába próbálkozik semmi nincsen. Apám kap havonta rokkantsági segélyt, és dolgozik 1 cégnél, tehát van fizetése. Van hitel a lakásra és most az OTP felmondta a szerződést, mert nem tudtuk törleszteni . Ma is egész nap szidott minket, hol bőgött, hol ordított, hol remegett a dühtől. Én tanulni nem tudtam, már ott tartok nem merek visszamenni a kollégiumban, mert félek, hogy anyámmal csinál valamit. Már azon gondolkodtunk anyámmal elköltözünk itthonról. Minden dühét anyámra és rám vetíti, mintha tehetnénk róla, hogy munkanélküliség van. Mit tegyünk?

2012. ápr. 22. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon rossz helyzet ez.Végül is a jó szándék megvolt bennetek.De valahol érthető apud kiborulása is.Egyedül viszi a tehet,és talán a virslisaláta volt az utolsó csepp,hogy kiboruljon.Mondjuk én egy dolgozó embernek nem salátát csináltam volna,hiszen a férfiak többsége csak köretnek eszi..Egy rántott hús vagy töltött káposzta nyerőbb lett volna.(de nem ez a lényeg)

A lényeg az,hogy szerintem apád elfáradt.Belefáradt abba,hogy csak ő hajtja az igát,és az ő vállán nyugszik minden.Belefáradt abba,hogy dolgozik,és így sem haladtok,sőt szorul a hurok a nyakán.Szerintem tudja,hogy munkanélküliség van,de az is lehet,hogy ő úgy látja,hogy anyud nem tesz meg mindent azért hogy dolgozzon.(nem tudom hogy van csak egy elképzelés)Lehet,hogy apud szerint anyudnak is többet kéne kilincselnie munkáért,vagy akár takarítani is elmehetne.De az tény,hogy apád most készült ki.

2012. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy idióta basszus,még jó hogy nem kiüldöz benneteket a házból.Senkit nem érdekel hogy ideges,ez nem ok az agresszióra.Költözzetek el,próbáld rávenni anyudat!
2012. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerős ez a helyzet. Én barátnőmnél is hasonló a helyzet csak ott még azután ebédelhetnek ha már az apja megebédelt mert ők nem dolgozó emberek nekik nincs nagy szükségük a jó kajákra. Ők ezt nem is merik megcsinálni amit ti megcsináltatok. Nyilván apádnál ez részben érthető is hogy kidolgozza miattatok a belét ti meg ilyennel várjátok haza de ugyan akkor a legnagyobb szemétsége az az hogy nem értékeli a gesztust a szándékot. A barátnőm már kezd depressziós lenni mert otthon náluk terror van. Ha az apja úgydönt lekapcsolja a villanyórát és eldugja a kulcsot ha túl sok minden gép megy egyszerre mert szerinte sokat fogyaszt és minek fizessenek feleslegesen. Ugyan akkor a barátnőm anyjának is van munkája ő is elég jól keres nincs tartozásuk sem de mégis ott a probléma. A barátnőm idén végzős tiszta ideg nem tud koncentrálni a tanulásra sem én mondtam neki hogy legalább az írásbeli érettségije után jöjjön ide hogy itthon nyugodtan tudjon ttelt kidolgozni a neten meg tanulni főleg ha délutános vagyok mert akkor este 11 ig övé a ház és itt nincs olyan hogy fél 10 kor lekapcsolom a villanyórát mert ilyen kedvem van. Sajnos náluk már ez megy. Az anyját is befogadom szívesen vagy keresek nekik egy lakást mert van ismerősöm akivel tudok beszélni hogy adja ki nekik az üres lakását de valamiért nem akarják és nem jövök rá miért maradnak még ott ahol már élni sem tudnak.
2012. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felháborító,hogy sok férfi Istennek képzeli magát.Fordított esetben mikor a nő dolgozik a férfi pedig otthon van munkanélkülin akkor is megköveteli a jó kaját,meg sajnáltatja is magát.Rothadt nehéz világot élünk de nem a társunkon kéne levezetni az indulatokat.Gondolom anyukád is azért találta ki a virslisalátát,mert szerette volna minél olcsóbban kihozni az ünnepi menüt ha már ilyen nehéz helyzetben vagytok.Csak ezt egy férfi nehezen fogja fel.Különben meg nemcsak értetek dolgozik,hanem magáért is.Ha egyedül lakna akkor is dolgoznia kellene.Utálom ezt a közhelyet,hogy értetek dolgozok hiszen vállalta mikor megnősült.Meg hol van a jóban-rosszban?megérthetné ,hogy anyukádnak a legrosszabb, mert kiszolgáltatottnak érzi magát a kialakult helyzet miatt.
2012. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!