Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem irreálisak...

Szerintetek nekem irreálisak az elvárásaim?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal 10 éve vagyunk együtt, van 2 közös gyerekünk. A kapcsolatunkat jónak mondanám, szeretjük egymást. Van valami ami viszont nagyon bánt. A párom a 10 év alatt soha semmilyen kedvességgel nem lepett meg. Ne nagy dolgokra gondoljatok, de én igyekszem hozzá mindig figyelmes lenni. Pl. veszek neki egy apróságot, vagy írok egy kedves levelet satöbbi. Jó tudom, ő férfiből van. Viszont ami tényleg rosszul esik, hogy soha semmilyen ünnepen se talál ki semmi figyelmességet. A szülinapomra vesz egy Raffaelót, vagy ilyesmit, karácsonyra pl.megkérdi, hogy mi tetszik, és akkor vegyem meg magamnak. Elfogadtam, hogy ilyen, de most mégis szíven ütött valami. Most volt a 10.évfordulónk, és pont a szülinapomon, ő meg beharangozta, hogy kitalált valami meglepit. Nagyon izgatott voltam, mert úgy gondoltam, végre már eszébe jut valami apró figyelmesség. Hozzá kell tegyem, hogy elég régóta szóba forog, hogy össze kellene házasodni, ennyi év után már jó buli lenne :) Szóval titkon még egy gyűrűben is reményedtem. Eljött a nap, és tudjátok mi volt a "hatalmas" meglepije? Feltöltött rólam egy lesi fotót facebookra és felé írta, hogy "Drágám". Tudni kell, hogy egyikünk se nagy facebook rajongó, elég ritkán használjuk és közös képünk nem is volt fent. De most komolyan 10 év és 2 gyerek után ez "meglepi"? Sose akadtam ki ezen a dolgán, de most végig bőgtem a napot, és nem értette mi bajom van. Tudom, hogy sokan örülnének, ha csak ennyi gondjuk lenne a párjukkal, de nem értem miért ilyen. Egyébként a hétköznapokban aranyos, jó apa. Hogy érhetném el szerintetetek, hogy legyen figyelmesebb? Tud egy ilyen beállítottságú férfi változni?
2012. ápr. 23. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Néma gyereknek anyja sem érti a szavát... Az én párom sem különösebben figyelmes, míg én általában kedveskedem neki apróságokkal. Egyszer egy nagyobb veszekedésünk alkalmával aztán kiborult a bili részemről, mindent elmondtam, ami engem bántott/sértett a részéről. Felfogta, megértette és azóta bizony ad ilyenekre :)

Szóval első körben azt tanácsolnám, hogy mondd el neki mi bánt. Pl mikor sírtál egész nap és ő nem tudta mi van, nyugodtan elmondhattad volna neki mindezt, amit nekünk. Sok férfi nem ért a célzásokból, utalásokból, főleg ha alapból nem a figyelmesebb fajtába tartoznak...

2012. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Elfogadtad 10 év alatt ilyennek, valószínűleg már nem fog megváltozni.

Más nő az első alkalommal amikor beállított volna szülinapra egy Raffaelloval úgy vágta volna hozzá hogy abból rögtön leesett volna neki, hogy ez édeskevés...


Raffaelot gyereknek adunk névnapra mondjuk.

Nem a párunknak a születésnapjára...


10év után már hiába duzzogsz, hogy neked ez fontos.

Már nem fog változtatni rajta.


És elvenni sem fog, mert minek?


Szültél már neki 2 gyereket.

Miért éppen most venne el?


Ez a facebookos nagy meglepi meg iszonyat égő.

Mintha ezzel most bizonyított volna valamit, hogy felvállalt?

Nem értem a gondolatot sem...

Mit akart ezzel?


Én is kiborultam volna ugyanígy a helyedben.

2012. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, teljesen egyetértek az első hozzászólóval. Meg kell beszélni, ha bánt valami, vagy szeretnél valamit. Ez máshol is csak így működik, pl. szex. Nem kell drámázni, de el kell mondani egyszer, kétszer, háromszor, amíg felfogja, hogy mivel okozhatna neked örömet, már ha akar egyáltalán.

Az én férjem is amúgy hasonló, soha nem vitt túlzásba semmit, de mostmár azért jobban odafigyel.

2012. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy ez engem zavar, gyakorlatilag folyamatosan mondom, ha kiborul a bili. De egyszerűen fafejű, azt mondja ő nem tud meglepit kitalálni, és amúgy is szeret, nem ajándékokkal fogja ezt bizonygatni. Jó kifogás..Ja és a legjobb 10 év után is csak azért tudja mikor van a szülinapom, mert fel van írva..Tudom, hogy én választottam, elfogadtam, de ezt leszámítva tényleg jó társ, nincsen vele más "baj". A facebookos dolgot én sem értettem egy kicsit sem. Nem tudom mi kellene ahhoz, hogy figyelmesebb legyen..
2012. ápr. 23. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem, miért lenne "kevés" a Raffaello? Miért, értéket kell nézni?


Kérdező, én is azt tanácsolom, hogy szólj neki! Főleg, ha amúgy tényleg normális, szerető apa és férj, akkor valószínűleg tényleg simán csak nem is gondol rá!

Szerintem, ha mondanád neki, utána jobban odafigyelne! Vannak emberek, akik maguktól nem gondolnak ilyesmire, nem azért, mert gonoszak, csak ők ilyenek, és kész.

Én sem vagyok sajnos valami figyelmes. Nagyon igyekszem, de nekem ez erőfeszítés. Könnyebb, ha az ember tudja, hogy mit szeretne a másik, és szörnyű az, ha nem szól, csak megsértődik, esetleg évekig "érlelgeti", majd egy veszekedés alkalmával a fejemhez vágja...

2012. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A raffelóval nem az ára a baj, nem vágyom gyémánt fülbevalóra :) Meg nyilván közös kasszán vagyunk, szóval így már nem olyan. De a raffeló annyira személytelen, azt mondjuk a munkatársunknak veszünk a szülinapjára munkába menet, nem a párunknak..Az is jobb lenne, ha az árából venne egy képeslapot amire írna pár gondolatot. De ő ilyet soha nem találna ki magától..
2012. ápr. 23. 16:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 10 évig kibírtad...akkor már eztán is :s csoda, hogy előbb nem borult ki nálad a bili :/ szerintem változni nem igen fog már...viszont jobb lenne,ha ezeket elmondanád neki,mert az őszinteség a legfontosabb..ne tartsd magadban a dolgokat!
2012. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem a raffaello ára zavarja a kérdezőt kedves nem tudom hanyadik, de az ilyen válaszok kiakasztóak.


Kedves kérdező!

Én is azt tanácsolom, hogy beszéld meg vele a dolgot. Nekem is volt ilyen kapcsolatom, csak ő még arra se vette a fáradtságot, hogy megvegye az ajándékot, másra bízta a megvételét. Általában az anyukája által vett konyakos meggyet kaptam (nem szeretem). Azóta persze vége van és normális párom van aki törődik ilyenekkel, de jó lenne ha neked is ilyen lenne. Ehhez pedig kommunikálni kell :)

2012. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nah, nekem 8 év után a párom még mindig gondolkodik a szüli- és névnapomon, de én így szeretem:)) Nyilván mindeninek mások az elvárásai, ezt össze kell hangolni, de ez nem megy kompromisszumok nélkül.

Kitalálni nem fogja a gondolataidat, ezért én adnék neki 1-2 ötletet. Talán megoldás lehet ha írsz kívánságlistát, abból "szemezgethet",vagy jó alapja lehet egy olyan meglepinek, amit ő maga talál ki, és neked is megfelel.

2012. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!