Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem túl nagyok az...

Csak nekem túl nagyok az elvárásaim, hogy normális barátokat, barátot akarok magamnak?

Figyelt kérdés
Jó, a barátaim normálisak, de mostanában körültekintőbb vagyok, jobban megválogatom, hogy kit nevezek bizalmas barátomnak. A fiúkkal szembeni elvárásaim közé az tartozik, hogy legyen értelmes, ne beszéljen trágárul (persze egyszer-kétszer belefér, helyzet adja), tudjon helyesen írni, ne legyen nagyon rossz tanuló, tisztelje a lányokat, tudjon kiállni magáért, meg persze legyen helyes, de úgyis csak olyannal ismerkednék, akiben valami megfog. Na most..akármilyen helyes fiúval összehozott eddig a sors, az összes bunkó volt, vagy buta, vagy elviselhetetlen. Ezért 17 évesen nem volt még túl komoly barátom, pedig már szeretnék. Megismerkedem egy sráccal, aki mondjuk túl hamar akar haladni, én meg nem, aztán megmutatkozik a valódi énje, agresszívvá válik és trágárrá. Már komolyan elgondolkodtam, hogy csak nekem vannak-e túl nagy elvárásaim, vagy ez normális, hogy normális fiút vagy más esetben barátokat akarok magam mellé. Persze tolerálok én mindenkit, de egyszerűen nem tudok olyan embert hosszútávon elviselni, aki összevissza beszél, bunkó, vagy nem fontos neki a tanulás, meg a kultúra. Nem tudok ez ellen tenni, ilyen vagyok. Tudom, hogy ha lejjebb adnék ezekből az igényekből, akkor már lenne valakim és több barátom is lenne. De én nem olyat kérek, hogy valakinek kék szeme legyen, izmos, vagy gazdag, egyszerűen csak normális, ne olyan, mint a mai 16-20 éves fiúk többsége. Ti mit gondoltok erről?
2011. jún. 4. 18:53
 1/6 anonim válasza:

Én sem tudtam volna leírni máshogy amiket gondolok. Megértelek és egyet is értek veled. Én is már úgy vagyok vele, hogy lehet tényleg lejjebb kéne tennem azt a bizonyos lécet, de tudom hogy nem, nem lehet. Mert akkor nem lehetnék igazán boldog, és kihasználni sem szeretném a fiút akivel ezután jönnék össze. De én bízok benne, hogy meg fogod találni te is (meg én is:)) azt a fiút aki megfelel az elvárásoknak. Kitartást.

18/L

2011. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hmm, tetszik a megfogalmazás, hasonló cipőben vagyok én is. Annyi különbséggel, hogy kicsit idősebb vagyok nálad Kérdező és az Első válaszolónál is. Próbáljatok 20 felett nézelődni (nem sokkal), azért arrafelé akadnak normális pasasok is.

Ja, és persze ne adjátok fel, de tudjátok, mindig akkor talál ránk a szerelem, amikor a legkevésbé számítunk rá :)

23L

2011. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
turelem ,sajnos nem te dontod el hogy mikor jelenjen meg egy olyan pasi aki megfelel az elvarasaidnak
2011. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sikerült kategóriát téveszteni a kérdéssel. Amúgy amit te leírsz, annak a nagy része felvett szerep, amit azért kell magadra erőltetni, hogy ne tűnj deviánsnak.

Pl én tudok bunkó, bántó módon fogalmazni, mert akkor és ott arra van szükség.

Ha mindig úgy viselkednék, ahogyan szerinted egy normális ember viselkedik, akkor mindenki kihasználna, átgázolna rajtam, stb.

2011. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy néhány esetben belefér, de az a néhány eset olyan helyzetben szükséges, amikor meg kell védeni magunkat, vagy mást, nagy érzelmi hatás ér, nem pedig olyanban, ahol csak szimplán nem értünk egyet a másik véleményével, nem szimpatikus, vagy akármi. Számomra az az ember nem normális, aki tiszteletlenül beszél a lányokkal, olyanra is primitív jelzőket mond, aki nem érdemli meg, és alpári stílusban fejezi ki a gondolatait. Ez van. Normálisnak lenni számomra nem annyi, mint a deviáns magatartás leplezése. Ha itt tartanánk, eléggé kudarcot vallana az emberiség.
2011. jún. 4. 19:38
 6/6 anonim válasza:
100%
Első vagyok, és igaza van a második írónak, mert a 20 feletti fiúk tényleg normálisabbak. Persze, ott is vannak olyanok akiket nem akarsz, de hol nincsenek? Neked valószínűleg egy idősebb, tapasztaltabb fiú kell, aki már tudja hogy kell bánni a lányokkal, és nem egy kis tizenéves akinek csak az a fontos hogy felvágjon a haverjai előtt.
2011. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!