Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elfogadható egy...

Szerintetek elfogadható egy élettársi kapcsolatban, ha külön számlán spórol az egyik fél?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek van lakáshitele, az enyém viszonylag alacsony és más hitelem nincs, míg neki a hitel összegei az enyémnek a 2,5 szerese. Szeretném minél hamarabb visszafizetni a hitelemet előtörlesztéssel és ezért minden hónapban félretennék egy bizonyos összeget, mit gondoltok etikus ez?
2012. ápr. 24. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Elfogadható ötlet,én is ezt csinálnám.
2012. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
12%

Ács Kristóf válasza:


ha tényleg együtt éltek semmiképp sem elfogadható! beszéltél már vele erről? de amúgy nem,nem erotikus,de nem tudom ez hogy jön ide...

2012. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Èn nem értem mi a kérdés pontosan?


Mi házaságban is külön számlán vagyunk.

Habár mindkettönk fizetése nagyon magas. A rezsit mindent egy közös bankszámláról fizettünk, innen vettük a kaját és egyéb közös dolgokat, de mindenki maga számlájaról spórol vagy vesz ruhákat, és egyéb hobbi dolgokat.


Most hogy van egy lányunk, míg nem dolgozom férjem eltart szó szerint a közös számlánkra küldi a rezsi+kaja pénzt nekem pedig egy kisebb összeget számomra. Ahogy megint elkezdek dolgozni, vissza áll minen rendesbe, mindenki saját pénzét kezeli.

2012. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

ma 12:44

nem írt a kérdező olyat hogy erotikus..Félre olvastad.

Etikus...Nem mindegy ám..

Egyébként elfogadható,ha külön számlán vagytok.Mindenki fizesse ki a saját hitelét.

2012. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
ááááááá! etikát írt, nem erotikát!!! XD! A jó öreg Freud. a könnyeim csorognak.. XD
2012. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tud róla, hogy szeretnék a hitelemtől 3 éven belül megszabadulni, de közös kasszán leszünk, mert ha ő kifizeti a hitelét nem marad semmije. Illetve szerinte is és szerintem is én jobban be tudom osztani a pénzt.
2012. ápr. 24. 12:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés? megbeszéltétek rendben van, minek kell idegenek véleménye? mi közünk nekünk a ti életetekhez?
2012. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját hitel, saját kötelezettség.Ez a korrekt, a kapcsolat érzelmi oldalát ez nem érinti és nem kell fejfájást okoznia a kérdéskörnek.
2012. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm.
2012. ápr. 24. 12:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így abszolút korrekt.

Más lenne, ha együtt vettétek volna fel a hitelt, vagy együtt élnétek fel.

Ha nem erről van szó, még házasságban is el tudom simán képzelni ezt a megoldást.

2012. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!