Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? És mégis hogy viseljem el a hátralevő időt?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok. Anyagi okok miatt itthon kell laknom, 50km-re járok be minden nap suliba. Eddig dolgozni csak hébe-hóba tudtam, most felsőfokúzom németből, az írásbelim már megvan, szóbelire készülök. Mindig volt valami, ami annyira elvette a szabadidőm, hogy csak részidőben tudtam volna dolgozni, arra meg soha nem kellettem. Ennek ellenére ösztöndíjból magamnak fizetem a bérleteket, a ruhákat, a kozmetikumokat, sokszor a kaját is. Mégis egy kis senkinek vagyok itthon beállítva.

Annyit érdemes tudni, hogy van egy féltestvérem, aki már 30 éves, de semmije nincs, játékgépezik és folyton a legrosszabb fajta cigányokkal lóg. A húgom is hasonló, 17 éves, de drogozik, iszik, cigizik és lop is. Én soha nem csináltam semmi ilyet, már buliba se járok. Mindezek ellenére apám szerint én vagyok a legrosszabb, legszemetebb lánya, aki rajtuk élősködik és csak nekik köszönhet mindent. Szerintük alám van rakva minden, beleértve az egyetemet és a nyelvvizsgáimat, egyéb eredményeimet is. Nem érti meg, hogy a nyelvtudásom (német mellett tudok angolul és picit spanyolul is, holott az utóbbit soha nem tanultam tanárnál), az nem pénzkérdés, főleg hogy a könyveket is magamnak veszem és egyedül hétvégén tudok németezni, pl szombat esti buli helyett. De mindezt ők abszolút nem értékelik.

Ma nagyon csúnyán összevesztem velük, mert apám folyton a cicám miatt cseszeget, éjjel-nappal szemétkedik velem miatta. Ha megetetem bent, már elmondja őt mindennek, pedig tudja, hogy nekem a cicám az egyik legjobb barátom, mégis bántja, néha bele is rúg. Én meg nem bírom elviselni, ha valaki ok nélkül bántalmaz egy ártatlan lényt, sem embernél, sem állatnál. Természetes, hogy azonnal megvédem. Erre megint el lettem mondva mindennek, apám már olyanokat vágott a fejemhez, hogy én vagyok a legnagyobb szemétláda, akit ismer és az elviselhetetlen természetem miatt soha nem fogom vinni semmire. Erről még azért annyit, hogy pont ma adtam le a pályázatot, hogy kimehessek 1 évre Ausztriába tanulni, nagy remények fűznek hozzá, később külföldön szeretnék dolgozni. Kedves fogadtatása volt, "úgyse viszed semmire" fogadtatás... Mikor kiakadtam és megmondtam neki, hogy nézze meg a másik 2 lányát, becsülnie kellene engem mellettük, akkor csak mégjobban nekiállt üvölteni, hogy én vagyok a legeslegrosszabb mind közül, és bennük sokkal több emberség van, mint bennem, hiába nem olyan sikeresek. Erről meg annyit, hogy mindig nekem kell anyámnak segítenem, a féltestvérem apám arcába vágta, hogy neki nincs apja, a húgom meg cifrábbnál cifrább szavakat kiabált már össze rá. Én nem vagyok ilyen, mindig segítek, ha kell (pl a vállalkozásukban) és félreteszem akár a tanulást vagy a szórakozást is miattuk, és sosem beszélek trágár módon. Ehhez képest ezt kapom. Kinek mi a véleménye? Jól esne egy kis megnyugtatás is, de elsősorban őszinteséget várok.

És bocsánat azért, hogy ilyen hosszú lett.


2012. ápr. 24. 13:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet benne valami, hogy a saját kudarca... mert ő ennyi idősen ki akart szökni Ausztriába, csak ugye akkor még vasfüggöny volt, a rendőrök elkapták, és lecsukták érte, mint határsértőt. A haverja ennél okosabb volt, ma már osztrák állampolgár, a fél életét ott élte le (kiszökött, csak kicsit okosabb módszerrel).
2012. ápr. 24. 15:09
 12/13 anonim ***** válasza:
hát, a szülő azért szereti a gyerekeit, mert bennük látja élete folytatását. apád nyilvánvalóan a másik két lányában látja. próbálj meg vmi diákmelóval félretenni annyi pénzt, hogy legyen az erasmus mellé még pluszba. ausztriában is van lehetőség diákmunkára, meg rendes felnőttmunkára is, unokabátyámék gyümölcsöt szedni járnak ki nyáron (határ menti faluban laknak itthon).
2012. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

ez nagyon durva :D

ez teljeseen olyan, mintha az egészet én írtam volna :D

annyi a különbség köztünk, hogy én az egyetemen pontosan német szakra járok, apám nem polgármester, és csak egy öcsém van, aki drogozik.

Nagyon megdöbbentő, hogy ennyire egyezik a történetünk! Még a cica is egyezik, amit nem néznek jó szemmel h állandóan macskázok.

Jó lenne veled beszélgetni, biztos meg tudnánk érteni egymás helyzetét :)

Annyit mondok és tényleg fogadd meg, hogy bármit csinál, ne hagyd magad, hogy elbizonytalanítson. Igen, ilyen rossz szülőnek születhet teljesen normális, jó értékrendű gyereke, és csak irígy rád amiért ő nem ilyen jó amilyen te.

Engem annyira tönkre tett már ez az ember, hogy pánikbeteg lettem, és hasmenésem, refluxom van a stressztől. Teljesen lerombolta az önbizalmamat, volt egy fél év amikor gyakorlatilag annyira kikészültem, hogy nem is emlékszem semmire, olyan voltam mint egy zombi. Akkor mentem el pszichológushoz, több mint egy éve járok, de a mai napig csomó problémám van apám miatt: van mikor olyan stressz jön rám, hogy nem tudok bemenni a suliba, meg olyan dührohamaim vannak, hogy borzalom.

A hétvégén is annyira megbántott, (azt mondta h kudarc az eddigi életem, és kár h megszülettem) hogy hozzávágtam egy tényért :S

Azóta is nagyon rosszul vagyok, állandóan sírok, nem tudom feldolgozni, mikor a saját szülő ezt mondja a gyerekének. És nem annak, amelyik drogozik, hanem nekem, aki egyetemre járok, nem bulizok, komoly párkapcsolatom van. Múltkor azt mondta h olyan hülye vagyok, hogy jobb lenne ha drogoznék, mert okosabb lennék tőle....

Szóval fel a fejjel, igazad van haragudj rá jogosan, éldd meg, hogy szomorú vagy, hogy ilyen, de tudd mindig, hogy te vagy a normális, hiába ő a felnőtt.

Nem vagy egyedül, ha szeretnél beszélgetni, írj :)

21L

2012. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!