Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám egyáltalán nem kövér,...

Anyukám egyáltalán nem kövér, a barátja viszont annak nevezte és azóta folyton fogyni akar. Mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy ő is így szeretne kinézni 49 évesen. Nincs szuper alakja, van egy nagyon kicsi hasa, de hát kinek nincs. Ha ennél jobban lefogy, már gebe lesz.

Van egy nős pasija, akinek a felesége alkatilag csontkollekció. Erre anyukám egyszer azzal jött haza, hogy lekövérezte a pasas és azóta hol eszik, hol nem. Ha mennek valahová, akkor előtte nap nem is eszik, mert tetszenie "kell" a fickónak. Ha fürdőruhás helyre mennek, képes kifeküdni délben a Napra, csak hogy jó barna legyen és tetsszen annak az idiótának.:S

Már mondtam neki szépen, mondtam csúnyán, hogy ez mekkora baromság, de ő akkor se akar enni. Ma délben majdnem elájult a kocsiban, mert még nem evett semmit. Ő vezetett éppen. És mi van, ha egyedül van és akkor jön rá az ájulás? Összetöri magát is, az autót is, ami nélkül nem tudunk dolgozni és akkor vajon hol lesz majd a hőn szeretett férfi?

Utálom azt az embert. Folyton azt fitogtatja, hogy neki mennyi pénze van, adni is szokott, pedig nem vagyunk rászorulva. Keresünk éppen eleget, hogy ketten meglegyünk belőle, de ugye az nem elég. Kell az is, amit a szívszerelme ad. Pfff...

Nég én lettem leordítva (szó szerint), mikor megmondtam a véleményem, erről a beszólásról is.

Ma azzal verte le a lécet anyukám, hogy ordítva rohant ki a szobából, amiért a mérleg 52.9 kg-t mutatott! Én is annyi vagyok kb., és folyton azzal jön, hogy fogyjak le, mert ez sok. Mondtam is neki, hogy az eszébe sem jut, hogy nem kövérek vagyunk, hanem csak nehezek? Én sosem fogyóztam és nem is fogok, amíg nem érzem szükségét. És egyelőre nem érzem, mert az XS-es nadrágom lecsúszik rólam...

Ráadásul kétféle gyógyszert szed a vérnyomására, gyógyszerre meg gondolom még inkább enni kéne, mert kikészül a gyomra.

Segítsetek, mivel győzzem meg? Se szépre, se rosszra nem hallgat. Várjam meg, míg egyszer tényleg beteg lesz, aztán mondjam neki, hogy ugye én szóltam előre?

23L


2009. jún. 21. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát elég nehéz lesz az anyukáddal megértetni,hogy egy pasi se ér annyit,hogy kikészüljön tőle!Neked teljesen igazad van és nagyon rendi tőled,hogy igy aggódsz az anyukádért.Le kéne beszélni erről a nős pasiról és rábeszélni,hogy keressen egy másik pasit,akinek igy is tetszik!Ha másképpen nem megy,akkor orvosi segitségre lesz szüksége,mert a gyógyszer szedése se játék,főleg,ha magas a vérnyomása,akkor az ilyen idegeskedés nem tesz jót neki!Beszélj vele egy nyugodtabb pillanatában,amikor épp nem a fogyijával van elfoglalva!Remélem sikerrel jársz!

2009. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd meg a pasinak hogy vigyazzon miket mond anyukadnak, mert mar nem is eszik amiota beszolt neki.

Probald anyukadnak mondani hogy zoldseget, gyumolcsot egyen, es mozogjon! Iratkozzatok be sportolni, menjetek egyutt uszni, aerobickra.

Szerintem akkor hallgat jobban rad ha finoman beszelsz vele, bar ha szerelmes akkor tudod mindenkivel nehez nemcsak anyukaddal.

2009. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbáld lebeszélni róla, mert az nem megy, csak tereld egészséges útra!! az a legjobb amit tehetsz.. csinálj neki "fogyós" kajákat, salikat tömve vitaminnal meg ilyenek:) illetve biztos jót tenne, ha eljárnál vele kocogni vagy ilyesmi. egyrészt meghozza az étvágyát, másrészt formálódik az alakja. Persze előre meg kell mondani, hogy nehezebb lesz de csinibb:) szerintem erre még hallgatni is fog, a hülye vagy nem szokott segíteni;) (nézhetnél neki vmi egészséges étrendet, h felajánld, h sport+ez? tuti alakformálás és beteg sem leszel;))
2009. jún. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nős a pasi, négyszemközt megmondanám neki, hogy ha továbbra is kritizálja anyukádat, akkor elárulod a feleségének a viszonyát. Vagy ha ettől félsz, még ott a névtelen levél, vagy telefon. Lehet, ha kiderül a megcsalás, a pasi beijed és lelécel! Igaz, anyukád nem lenne boldog, de túltenné magát rajta idővel, de amúgy is halálra van ítélve ez a kapcsolat, az egyik fél házassága miatt, és csak idő kérdése, mikor következik be!
2009. jún. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Miért nem fogyózol vele? Nézd, együtt elmehetnétek sportolni, és kialakíthatnátok egy egészséges étrendet, amit mindketten betartotok. Menj oda anyádhoz, és mondd meg neki, hogy most majd megmutatjuk neki, aztán sorold fel az előzőeket amiket írtam. Persze attól félek nem lesz elég esze, és inkább nem eszik egy hétig... (bocs!:S)
2009. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyukád ne a kinézetével foglalkozzon, hanem azzal, hogy ne rontson bele mások házasságába illetve a férjre is ez vonatkozik. Ez legyen a legnagyobb gondja, mikor szerető. Te ezt ilyen természetesnek veszed???
2009. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Már elnézést a durva hangvételért, de eszedbe ne jusson vele fogyókúrázni, mert így csak az ő állítását igazolod és sosem fog kijönni ebből a lelki kavalkádból! Ráadásul téged is megtörhet.


Most önsajnálatba burkolózik és a szenvedéseivel szeretné megkötni a fószert. Nem fogja érdekelni, ha esetleg drasztikussá válik az állapota, mert reméli, úgy talán még jobban törődik vele az ipse...


Az alap probléma abban rejlik, hogy anyukád úgy hiszi, akkor lesz teljes értékű nő, ember, ha ennek a 0 empátiával és 0 felelőségtudattal rendelkező pasasnak megfelel. Számára most nem létezik más.


Épp ezért, fogd kézen és vidd el olyan helyekre, pubokba, koncertekre, kizárólag hobbi szintű (mert le van gyengülve) sporteseményekre, stb.. ahol megfeletkezhet néhány percre/ órára magáról, ahol udvarolhatnak neki, szembesülhet azzal, mennyire csinos valójában.


Nem lesz egy könnyű, rövid folyamat, de ha kinyílik, jön az önbizalom. Kívülállók által kell észrevennie, hogy jobbat érdemel. A szeretteink, a már ismerős arcok ezt képtelenek bebizonyítani neki, mert az elme makacs, meg van győződve róla, hogy csak idő kérdése és az önsajnálat meghozza a gyümölcsét...


Remélem segíthettem. Bárhogy is sikerül, nagyon szurkolok a jobb napokért!

2013. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!