Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az okoskodó nővérem...

Mit tegyek az okoskodó nővéremmel, aki mindenbe beleszól?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk azok a "mintatestvérek",akik megbeszélik a pasiügyeiket és a gondjaikat.


De az utóbbi pár év még rosszabb volt.


Megismerkedtem a párommal,aki jól keres,ezért mondta,hogy ne dolgozzak,maradjak itthon.Én ebbe beleegyeztem,a nővéremnél ez volt az első dolog,ami miatt elkezdte a mindenbe beleszólást.

Napi szinten jött hozzánk és mindenbe belekötött,de olyan dolgokba,amihez semmi köze nincs(pl. miért nem főzök,miért jár hozzánk bejárónő,miért engedem meg,hogy a kutyánk bejöjjön a házba...a kutyánk amúgy egy havanese,szerintem egyértelmű,hogy nem kinti kutya).


Aztán terhes lettem.


Természetesen ebbe is belekötött,azzal is baja volt,hogy miket veszek a kislányomnak és hogy mennyit költök a babaholmikra.

Egyfolytában erőltette,hogy majd Ő ad babaholmikat(neki már volt egy 2 éves kisfia).

Én nem akartam elfogadni,mert azért csak fiús holmik és nem is voltak olyan jó állapotúak,én pedig a legjobbat szerettem volna a kislányunknak már babakorában is.

Szóval ebből is sértődés lett.


Baja volt azzal is,hogy magánklinikán volt a császárom,mert szerinte ez felesleges volt,ezt máshol is megcsinálják ingyen...

Csak azért más a színvonal szerintem és ezt el is mondtam neki.

Akkor megsértődött,de pár hétre rá úgy jött hozzánk,mintha mi sem történt volna.


Folyton gyereknevelési tanácsokat adott,hogy ne vegyem fel,ha sír , ne tápszert adjak neki,hanem vegyek anyatejet,mert az jobb és hasonló hülyeségek.

De a kedvencem az volt,amikor közölte,hogy szerinte rossz,hogy a kislányunk külön szobában van,mert így nem halljuk,ha bármi lenne vele és hogy ez is csak a mi kényelmünk miatt van.

Már elegem volt belőle,ezért mondtam anyának,hogy beszéljen vele,mert nem bírom.

Erre anya kioktatott,hogy mégis hogy lehetek ilyen hálátlan,amikor a testvérem csak segíteni akar,nekem meg elvette az eszemet a pénz...

Bezzeg akkor nem ezt mondja,amikor a hónap végén már tőlem kell pénzt kérnie,mert elszórja az övét minden hülyeségre.


Most amiatt piszkál a drága testvérem,mert megtudta,hogy én csak 4 éves korában szeretném beadni a lányunkat az oviba és az is a gondja,hogy magánóvodát néztem ki,nem azt,ahová az Ő gyereke is jár és szerinte én ezzel arra akarok célozni,hogy Ő rossz oviba járatja a fiát.

Nem akarok én célozni semmire,egyszerűen nem akarom beadni a lányomat egy 35-40 fős csoportba.

De nem is értem,hogy miért kéne ugyanabba az óvodába járatnom a gyerekemet,mint ahová Ő járatja.

Most a családba mindenkinek azt mondja,hogy ezzel mennyire rosszat teszek neki,mert nem viszem közösségbe 4 éves koráig,csak otthon ülünk egész nap és játékokkal halmozom el,hogy ne kelljen vele foglalkoznom.

Na,ez egy hazugság.

Sosincs olyan nap,hogy ne menjünk el valahová,legyen az angol óra,tánc,úszás,vásárlás vagy csak eljönnek a barátnői vagy mi megyünk hozzájuk.A játékokban igaza van,tényleg sok játéka van a lányomnak,de nem azért,hogy ne foglalkozzak vele.Mindig olvasok neki,együtt játszunk,rajzolunk,mondókázunk,énekelünk.Sosincs egyedül,mindig ott vagyok vele,amikor ébren van.

Szóval a lányom nem csak az én arcomat látja egész nap,hanem közösségben van.


Néha komolyan mondom úgy érzem,hogy a féltékenység beszél belőle,mert azért Ők nem élnek olyan jól(eladták a házukat,panelba költöztek,a fiát bölcsibe kellett adnia,mert dolgoznia kellett,stb)


Én úgy érzem,hogy soha nem ártottam neki és nem is bántottam meg semmivel,ezért nem tudom,hogy miért próbál mindig kötözködni.



Mit mondjak neki,hogy abbahagyja ezt az örökös okoskodását?

Anyának már próbáltam mondani,de akkor is csak én voltam a rossz,aki nem fogadja meg senkinek a tanácsát.


2011. okt. 30. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ezzel azt akarja tudatni, hogy szeret, csak nem tudja, hogy idegesít vele. Ha nem ez lenne a célja le se sz*rna. De persze van benne egy kis irigység is.
2011. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg a nővérednek, hogy ez neked már nagyon terhes, és ez a ti életetek, a te gyereked, ne szóljon bele. Ezt már nem lehet konfrontálódás nélkül megoldani. Esetleg beszéljetek vele ketten a férjeddel. Valószínű egyébként, hogy a te családod féltékeny a jómódotokra.
2011. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem őt leginkább az irritálja, hogy szemmel láthatóan elfelejtetted, honnan jöttél.

Számolatlanul szórod, pazarolod a férjed pénzét, semmi se drága.

A gyereknek se lesz jó, ha ebben nő fel, és neked is nagy arcraesés lesz, ha - szinte törvényszerű bizonyos körökben - a férjed félrelép egy fiatalabb cicamicával, vagy lecserél 40 évesen két 20 éves libára.

Egyelőre te semmit se tettél bele abba a kalapba, amiből két kézzel szórod a pénzt, még ha közös is a kassza.

Ellenben úgy beszélsz a családodról, hogy abban se szeretet, se tisztelet nincs, és süt, hogy teljesen elkényezteted a gyereked. Felesleges.


Azt meg nem értem, mire föl van ekkora arcod. Az, hogy jól mentél férjhez, nem ÉRDEM, hanem ÁLLAPOT.

Ne vágj fel rá, mert kifejezetten gusztustalan.

2011. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszem, hogy az felvágás, hogy irritálja, ha valaki beleszól a dolgaiba. Utolsó, te se tudsz nálunk többet arról, hogy milyen megegyezés szerint költik a pénzt és az CSAK a kérdezőre meg a férjére tartozik.

Ez a gond a magyarokkal, ha a saját pénztárcája nem tetszik neki, azonnal a másikéval van elfoglalva.

Bezzeg ha őt oktatja ki valaki, akkor mélységesen fel van háborodva...

2011. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha a szeretetét akarja kimutatni,akkor azt elég érdekesen teszi,mivel így csak azt éri el,hogy már beszélni is alig van vele kedvem,mert csak az a téma,hogy én mit csinálok rosszul és Ő azt hogy csinálná.
2011. okt. 30. 12:44
 6/11 Bazsii05 ***** válasza:
csapkodd szájba.
2011. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Keményen meg kell mondani neki ,hogy leállítja magát vagy ha ez nem megy akkor nem akarod látni többet a házban.Ennyi.Az egyenes beszéd mindig jobb mint évekig nyelni!
2011. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
De az van az egész mögött ,hogy irigy ,mert neked több jutott és vissza akar rángatni az ő szintjére ,nehogymár neked valamiben is jobb legyen.
2011. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem köszönd meg neki a tanácsait, de mondd meg hogy ha bármiben gondod lesz ő lesz az első, akihez fordulni fogsz. És magyarázd el neki, hogy nem kötelező minden gyereket ugyan úgy nevelni, ha meg tudná adni a fiának mind azt, amit ti tudtok a kislányotoknak, ő se tenne másképp semmit. (azért ezt ne dörgöld az orra alá :) ) tudod, ahány ház, annyi szokás. van neked is egy szokásod, neki is és a sajátját ne akarja rátok erőltetni.
2011. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

OFF:szerintem te jót akarsz a gyerekednek csak az ilyenekből (magánovi magánklinika) lesznek az olyanok hogy a gyerek azt gondolja hogy a gazdag szülők miatt neki mindent szabad ő több mint a többiek!

On: azt gondolom hogy a nővéred nem is ad olyan szörnyű tanácsokat...

2011. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!