Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megnyerném a...

Szerintetek megnyerném a pert? Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A kálváriám kb. 1 éve kezdődött!Elváltam már évekkel ezelőtt a feleségemtől és 4 gyermekünk van egy már nagykorú 3 kiskorú(13év)Én újból megházasodtam és született egy kislányunk most lesz 2 éves!Amikor megismertem a mostani feleségemet,és összeköltöztünk eleinte albérletben laktunk majd később született meg a kicsi!A volt feleségem a gyerekeimmel az én 1/1 es tulajdonú házamba.Sokszor beszéltük a volt feleségemmel hogy ha lesz pénzem (kb úgy 2 millió)azt odaadhatnám nekik mert ők nagyon szeretnének külföldre költözni jobb állás végett!!Én összeszedtem a pénzt és kifizettem őt kb 1 évvel ezelőtt(2 millió forint csak abból levontuk a házamra a rezsitartozást meg egyebet)ők elköltöztek egy szomszédos városban.Úgy volt hogy a külföldön lakó barátnő majd értesíti őket ha már van biztos állás és munka!!Mi szépen beköltöztünk az én házamba!Látogattak minket a gyerekek,mi is őket!Vettek a pénzből sok ruhát,kocsit mentek nyaralni stb...egyszer csak felhívott a volt asszony hogy nem maradhatnának a kisgyerekek 1 hónapig nálunk mert ő kimegy külföldre de majd jön értük ha mindent elrendezett..mi ebbe belementünk...A feleségem egyszer csak észrevette hogy a szomszéd utcában a kocsiban alszanak(mi azt hittük hogy külföldön vannak)kiderült hogy az összes pénzüket 2 hónap alatt felélték és most hajléktalanok!!Mi találtunk nekik egy családok átmeneti otthonát mert a volt asszonyt nem állt módunkban befogadni,ugyanis sem munkája nem volt csak a gyerekek családi pótlékából élt!Elköltöztek az "anya otthonban"..laktak ott kb 5-6 hónapot..majd jött a hír elköltöznek az ország másik felére ott kaptak állást és lakást..a gyerekek magántanulók voltak a régebbi iskolájukban.Megkérdezték hogy addig míg mindent elrendeznek (pár nap)maradhatnának a kicsik nálunk!Mi ebbe sajnos ismét belementünk majd jött a hír éjjel hogy jönnek vissza mert becsapták őket..ismét hajléktalanok voltak mi befogadtuk a 3 kisgyermeket őt meg az anyámnál szállásoltuk el...később felkapta a gyerekeket(kb 3-4 nap múlva)és odaköltöztek a testvéremékhez(befogadták őket)maj laktak ott kb 1-2 hónapig majd onnan is elküldték őketés befogadták őket az unokaöcsémék.Majd onnan is távozniuk kellett(mindig azért mert ő nem fizetett semmibe sem,és mielőtt megjött volna a csp. leléptek hogy ne kelljen fizetni a rezsibe vagy a kajába)Ismét megjelentek nálunk(éjjel 2 kor)Én addigra már beadtam a keresetet a bíróságon a gyermek elhelyezésre hogy nálam legyenek mert elegünk lett abból hogy "jönnek esznek elmennek"...és hogy haptákban kellett állnunk mikor jelenik meg az anyjuk és rángatja el őket...A gyerekek föl jöttek az anyjuk a pincénkbe költözött!!A gyámhatóság már majdnem kiadta az ideiglenes felügyeleti jogot de sajnos meglátták a papírt a gyerekek és az anyjuk elment a gyámhatóságra és elhordott minket mindennek..és ezért nem adták ki..Ezért én elküldtem a volt feleségemet,cuccait kiraktam a gyámügynek meg mondtam hogy vagy adnak egy határozatot vagy csináljanak valamit a hajléktalan gyerekekkel...Ők nem adtak határozatot és a volt asszonyt befogadta egy szomszédunk és ideiglenesen kölcsönadta nekik a lakását mert ő máshol lakik...hát most itt tartunk a per még fut...nem tudom milyen esélyeink lehetnek...nekem van házam,rendes munkám a feleségem iskolába jár..Sajnos már beleuntunk hogy mi van ha a szomszéd is elküldi őket megint itt csöngetnek hogy csöveznek szó szerint!köszönöm hogy végig olvastad várom a tanácsokat...mit tegyünk??

2012. ápr. 25. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akiknél megszállt a volt nőd,azokat tanúként hallgassa meg a bíróság/gyámhatóság,ezzel igazolnád,hogy cigányéletet él,házról-házra jár,vagyis hátrányos ez a gyerekek fejlődésére. De azt is mondják el,hogy nem fizetett semmibe.
2012. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
a tulajdonos nem törődik ezzel .a lakást nem használja semmi nincs benne egy lepukkant patkánnyal teli lakás ahol se áram se víz se gát nincs!!!
2012. ápr. 25. 11:19
 3/16 anonim ***** válasza:
4%
B.sszus 4 gyerekkel otthagyni, úgy, hogy lakniuk sincs hol, ez a nem semmi! FELELŐSSÉG a család, hát még a nagycsalád! Szépen tönkretettétek őket, de mit vártatok? 4 gyerekkel már nem azt csinálok, amit akarok, és nem a SAJÁT boldogságom az 1. szempont, hanem az övéké. Nem tudom, innen már mit tegyetek, és ha van lakhatása, nem hiszem, hogy hozzátok helyezik a gyerekeket. Munkát sem könnyen fog szerezni az asszony, abban talán segíthetnél.
2012. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nos nyilvánvaló, hogy neked kell ítéljék a felügyeleti jogot. Azonban a magyar igazságszolgáltatás minden csak nem logikus, és következetes. Akármilyen ítéletet hozhat a bíró bármiféle megalapozottság nélkül, ami miatt bármelyik fél fellebbezhet, aztán jön a másodfok, és szerencsés esetben ott el is dől a dolog, persze koránt sem példátlan, hogy a másodfok nem hoz ítéletet, csak hatályon kívül helyezi az elsőfokú ítéletet, és kezdődik minden elölről. Az igazság az hogy főleg szerencsére van szükséged, és talán egy jó ügyvédre. Jó ügyvéd alatt olyan embert értek, aki tudja kit kell lefizetni. Sajnos ez így működik, persze azért akad kivétel is, és lehet szerencséd lesz, a tények melletted szólnak. Sok sikert!
2012. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok,de ne a mostanit ahol most élnek


" testvéremékhez(befogadták őket)maj laktak ott kb 1-2 hónapig majd onnan is elküldték őketés befogadták őket az unokaöcsémék.Majd onnan is távozniuk kellett(mindig azért mert ő nem fizetett semmibe sem,és mielőtt megjött volna a csp. leléptek hogy ne kelljen fizetni a rezsibe vagy a kajába)"


Testvéredet és unokatestvéredet

2012. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
szereztünk neki munkát de az neki nem felelt meg!!!teljesen normáliss munka volt még kaját is adtak!!!a gyermekjóléti szolgálat adott egy "jelentést" miszerint ők látták és tudják hogy nyáron pl sátorban laktak ezt le is írták és hogy a volt asszony veszélyezteti őket de nem tudták elvinni a gyerekeket mert mire kimentek ők már eltüntek..ezt az iratot elküldtem a bíróságnak is!!!
2012. ápr. 25. 11:29
 7/16 A kérdező kommentje:
igen ez jó ötlet..de ha a gyerekek azt nyilatkozzák az anyjuk nyomására hogy itt milyen rossz ide nem akarnak költözni stb...bezzeg mikor nincs hova egyből ide jönnek..itt járhatnának iskolába és nem csak vajas kenyeret ehetnének!!!
2012. ápr. 25. 11:30
 8/16 A kérdező kommentje:
sajnos ügyvédre nincs pénzem...az összes pénzünk az ő segítésükre ment el..
2012. ápr. 25. 11:31
 9/16 A kérdező kommentje:
2. válaszadó..én tettem tönkre a gyerekeket?másról sem szól az életünk mit hogy hol laknak mint laknak..nem tudok rajtuk segíteni ha az anyjuk nem engedi..nála van a felügyeleti jog!
2012. ápr. 25. 12:33
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"B.sszus 4 gyerekkel otthagyni, úgy, hogy lakniuk sincs hol," - olvass már vissza, kérdező azzal indított, hogy az ő saját tulajdonú házában lakhattak.

Persze, minden pasi szemét, aki otthagyja a családját, de néha a nőknek is érdemes lenne magukba nézni, és evidensnek venni, hogy ott van az a hülye, úgysem hagy el! (És ez férfiakra ugyanúgy igaz!)

37N

2012. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!