Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megnyerném a...

Szerintetek megnyerném a pert? Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A kálváriám kb. 1 éve kezdődött!Elváltam már évekkel ezelőtt a feleségemtől és 4 gyermekünk van egy már nagykorú 3 kiskorú(13év)Én újból megházasodtam és született egy kislányunk most lesz 2 éves!Amikor megismertem a mostani feleségemet,és összeköltöztünk eleinte albérletben laktunk majd később született meg a kicsi!A volt feleségem a gyerekeimmel az én 1/1 es tulajdonú házamba.Sokszor beszéltük a volt feleségemmel hogy ha lesz pénzem (kb úgy 2 millió)azt odaadhatnám nekik mert ők nagyon szeretnének külföldre költözni jobb állás végett!!Én összeszedtem a pénzt és kifizettem őt kb 1 évvel ezelőtt(2 millió forint csak abból levontuk a házamra a rezsitartozást meg egyebet)ők elköltöztek egy szomszédos városban.Úgy volt hogy a külföldön lakó barátnő majd értesíti őket ha már van biztos állás és munka!!Mi szépen beköltöztünk az én házamba!Látogattak minket a gyerekek,mi is őket!Vettek a pénzből sok ruhát,kocsit mentek nyaralni stb...egyszer csak felhívott a volt asszony hogy nem maradhatnának a kisgyerekek 1 hónapig nálunk mert ő kimegy külföldre de majd jön értük ha mindent elrendezett..mi ebbe belementünk...A feleségem egyszer csak észrevette hogy a szomszéd utcában a kocsiban alszanak(mi azt hittük hogy külföldön vannak)kiderült hogy az összes pénzüket 2 hónap alatt felélték és most hajléktalanok!!Mi találtunk nekik egy családok átmeneti otthonát mert a volt asszonyt nem állt módunkban befogadni,ugyanis sem munkája nem volt csak a gyerekek családi pótlékából élt!Elköltöztek az "anya otthonban"..laktak ott kb 5-6 hónapot..majd jött a hír elköltöznek az ország másik felére ott kaptak állást és lakást..a gyerekek magántanulók voltak a régebbi iskolájukban.Megkérdezték hogy addig míg mindent elrendeznek (pár nap)maradhatnának a kicsik nálunk!Mi ebbe sajnos ismét belementünk majd jött a hír éjjel hogy jönnek vissza mert becsapták őket..ismét hajléktalanok voltak mi befogadtuk a 3 kisgyermeket őt meg az anyámnál szállásoltuk el...később felkapta a gyerekeket(kb 3-4 nap múlva)és odaköltöztek a testvéremékhez(befogadták őket)maj laktak ott kb 1-2 hónapig majd onnan is elküldték őketés befogadták őket az unokaöcsémék.Majd onnan is távozniuk kellett(mindig azért mert ő nem fizetett semmibe sem,és mielőtt megjött volna a csp. leléptek hogy ne kelljen fizetni a rezsibe vagy a kajába)Ismét megjelentek nálunk(éjjel 2 kor)Én addigra már beadtam a keresetet a bíróságon a gyermek elhelyezésre hogy nálam legyenek mert elegünk lett abból hogy "jönnek esznek elmennek"...és hogy haptákban kellett állnunk mikor jelenik meg az anyjuk és rángatja el őket...A gyerekek föl jöttek az anyjuk a pincénkbe költözött!!A gyámhatóság már majdnem kiadta az ideiglenes felügyeleti jogot de sajnos meglátták a papírt a gyerekek és az anyjuk elment a gyámhatóságra és elhordott minket mindennek..és ezért nem adták ki..Ezért én elküldtem a volt feleségemet,cuccait kiraktam a gyámügynek meg mondtam hogy vagy adnak egy határozatot vagy csináljanak valamit a hajléktalan gyerekekkel...Ők nem adtak határozatot és a volt asszonyt befogadta egy szomszédunk és ideiglenesen kölcsönadta nekik a lakását mert ő máshol lakik...hát most itt tartunk a per még fut...nem tudom milyen esélyeink lehetnek...nekem van házam,rendes munkám a feleségem iskolába jár..Sajnos már beleuntunk hogy mi van ha a szomszéd is elküldi őket megint itt csöngetnek hogy csöveznek szó szerint!köszönöm hogy végig olvastad várom a tanácsokat...mit tegyünk??

2012. ápr. 25. 11:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
persze elhagytam a volt feleségemet..mert nekem is csak 1 életem van..segítettem őket a házamat is itt hagytam nekik..karácsonykor adtam nekik 100.000 ft-ot de már szilveszterkor éheztek..akkor már semmi nem elég????
2012. ápr. 25. 15:44
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia,sokmindent nem értek.Kifizetted őket,de abból a pénzből nem tudtak új lakást venni,magyarul utcára,ill. albértelbe kerültek.Gondolom a feleséged vidéken lakik,ahol nem lehet könnyen munkát találni.Azt sem értem,hogy a gyerekek miért nem menekülnek hozzád,mert ők az anyával szeretnének maradni.Ne haragudj,de nekem ez olyan,mint ha kitetted volna őket az utcára.Tudom,hogy nem ez volt a szándék,de kicsit úgy jön ki,mint ha a régi családodat lecserélted volna egy újra.Gyerektartást mennyit fizetsz a volt feleségnek?Abból,meg a családiból nem tudnak egy kisebb albérletet kifizetni.Nagyon szar lehet nekik egyébként.Vállaltatok négy gyereket és most a család ellátása egyedül az anyára marad.Amíg együtt voltatok volt munkája?Nem lehet,hogy szép nagy család révén főállású anya volt és most már persze nem talál állást,mert évekig nem dolgozott?Szóval nekem nem kerek a történet.Félre ne érts,nem bántás a célom,csak nem tudom összerakni a történetet.
2012. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nem ez nagyon nem úgy van ahogy gondolod...és kifizettem a gyereke 18 éves korukig a gyerektartást 2 millió ft-ot...azt szerette volna hogy kimehessern külföldre a gyerekekkel..régen is dolgozott mikor megkapta a pénzt akkor hagyta ott az állását...simán el tudtak volna élni ha bérelnek egy lakást közben dolgozik a pénz is megmardt volna.de ők 2 kézzel szórták(minden 7végén moziba,balatonra mentek és százezret elköltöttek úgy hogy még kaját sem vettek belőle)nem raktam ki őket meg kérdeztem a gyerekeket hogy maradnak-e itt vagy mennének külföldre ők az anyjukkal akartak menni..a gyerekek teljesen az anyjukkal vannak..nekik ő a szent és csak a véletlen műve lehetett hogy aza sok pénzt elfogyott!!Ha nem kellett volna neki a pénz akkor itt hagytam volna neki a házat és én kezdtem volna "új életet" a kis feleségemmel és a gyerkőcünkel!nem lecseréltem őket nekik a pénz kellett a nyakamba borultak a boldogságtól hogy végre kitudnak menni külföldre hisz ez volt az álmuk!!!mINDIG CSAK SEGÍTETTÜK ŐKET!!!!De a volt feleségem elverte a pénzt és még vissza is akart költözni és a gyerekeket arra bíztata hogy idegesítsék a feleségemet stb..nagyon rossz indulatú és ingyenélő...Nme dolgozik mert nem akar..nem vidéken lakik..Budapesten!!!Szereztünk neki munkát egy ételfutár cégnél..a főnök hívogatta hogy mikor megy már dolgozni de nem ment...mert lusta ingyenélő
2012. ápr. 26. 22:03
 14/16 A kérdező kommentje:
ráadásul az a nagyobbik fiamat elküldte bűnözni a volt asszony mert neki pénz kellet..börtönbe került és a 300.000 ft ot az ügyvédre is mi fizettük ki..a fiam a börtönből még 1 levelet sem küldött..kijött és azóta fel sem hívott még egy köszi sem volt...ilyenek sajnos!!sajnos arra jutottam hogy nem akarok a gyerekekért küzdeni..nincs értelme 3 elviselhetetlen gyereket idevenni hogy a feleségem szenvedjen velük...visszavonom a bíróságon az egészet paraziták csak nem engem sajnos a pénzemet szeretik és ezt mind az anyjuknak köszönhetik!!!
2012. ápr. 27. 12:26
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia,az utolsó válaszoló vagyok.Sajnálom,hogy így alakult,akkor tényleg nem tudsz sok mindent tenni.És tényleg nem bántani akartalak,csak annyira érthetetlen volt,hogy a gyerekek ennyire az anyjuk mellett állnak.
2012. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
ja nekünk is éthetetlen!!de ha ők így gondolják,ha csövezni akarnak had csövezzenek!
2012. ápr. 27. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!