Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albán férfi magyar nő szerelme...

Albán férfi magyar nő szerelme működhet?

Figyelt kérdés
2hónapja megismerkedtem egy 23éves albán fiúval. 2nap után szerelmesek voltunk egymásba. Én 20éves vagyok jelenleg. 15hónapja él Magyarországon,rengeteget dolgozik,péksége van. Sajnos elég sokat veszekszünk,más kultúrából származik. Hozzáteszem,hogy nagyon megértő velem. Egyetlen dolgot tudok a kapcsolatunkkal kapcsolatban, hogy tiszta szívből szeretem. Több kérdésem is lenne. Működhet e a szerelmünk? Mit kell tudni a szokásaikról? Hogyan bánnak a nőkkel? Van esélyünk arra, hogy akár egy életen át együtt legyünk? Olvastam,hogy van valamilyen étkezi szokásuk. Az mi pontosan? Röviden,mindent szeretnék tudni. Ő kosovói pontosan. Az lenne a kérésem,hogy csak olyan írjon akinek vannak tapasztalatai,vagy ismerősének vannak tapasztalati.
2012. ápr. 26. 22:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
82%

Valojaban minden ketotokon mulik, hogy tudtok-e kompromisszumokat kotni mindketten (ez minden kapcsolatban igy mukodik amugy :) ). De itt az a gond, hogy nagyon sok kompromisszumra lesz szukseg, mert az alapdolgok nagyon elteroek a ket kulturaban. Pl. az altalam (nem kozelrol) ismert alban csaladokban legalabb 4-5 gyerek van, de inkabb tobb. A nok nem dolgoznak, csak a haztartassal es a gyerekekkel vannak elfoglalva. A fiuk (ferfiak) az "istenek" a csaladban, a nok masodrendu szemelyek, pl amikor egyutt mennek az utcan, a nok/lanyok mennek a sor vegen, elol a fiuk. A muzulman hitben a nok nem mennek a mennyorszagba se, ha jol tudom. Az etkezesi szokasokrol annyit tudok, hogy a muzulmanok nem esznek disznohust, disznozsirt (ez persze nem rossz, mert a disznot megenni nagyon egeszsegtelen)... Amugy a muzulmanoknal megengedett a tobbnejuseg is, Koszovon tudtommal nem engedelyezett, de ez nem egy biztos informacio.

Ami a kerdesedet illeti, kedves kerdezo, meg mielott komolyabb lepesekre szannad el magad a fiuval (eljegyzes, hazassag, GYEREK), okvetlenul uljetek le es beszeljetek meg az elkepzeleseiteket az eletrol nagy vonalakban es reszletekben is, hogy hogyan is neznenek ki a napjaitok, hogyan viszonyultok majd a gyerekekhez (ez is most jutott eszembe, hogy a muzulmanok eleg jol belenevelik a gyerekeikbe a hitet)... Lehet, hogy ha felszall majd a szemedrol a rozsaszin kod, maskent latod majd a dolgokat, vard meg ezt, mielott pl hozzamesz felsegul. Jot akarok, gondold at a kapcsolatot, sok mindenrol kell egymasert lemondani, amit kesobb megbanhattok vagy (ne adj isten) egymas fejehez vaghattok :(

2012. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
67%
a többnejűséggel riogatnak mindenkit, de csak hozzáteszem, hogy ezt a nők védelmének céljából lehet még most is megtenni. Ugyanis az olyan nők, akiknek nincs férjük, eléggé a társadalom peremén kell élniük, így lehet, hogy több feleséget is tarthat egy férfi, hogy a nő ne legyen kiszolgáltatott, vele legyen a férj. és persze ezt nagyon kevesen vállalják, mivel rengeteg pénzkiadással jár a férj részéről, mindenkinek ugyanannyit kell juttatnia. És kötve hiszem, hogy egy pék fiúnak telne 2 feleségre is, elég egy is, az is el tud költeni elég pénzt :D
2012. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért is tettem fel ezt a kérdést ide, mert nem tudom, hogy mit tegyek. Nagyon nehéz. Szeretem,ez biztos, de sajnos nap mint nap megkérdezem magamtól,hogy kell ez nekem? Nehéz vele,és olyan dolgai illetve szokásai vannak,amiket nem akarok megszokni. Tudom,hogy náluk a nők másodrendűek, de ő ezt nem éreztette velem. A barátai annál inkább...nem is köszönnek stb. 2hónapja ismerem, de megtilt nekem dolgokat és ha nem azt csinálom amit mondd, akkor utána eléggé agresszív. Természetesen nincs okom panaszra mellette, mert aranyos,kedves,tisztelettudó,sokat foglalkozik velem. Viszont eléggé kiborultam 4napja,amikor fáradt voltam nagyon és nem akartam vele szexelni és azt mondta,hogy ilyet máskor ne mondjak. Nem tűr ellentmondást és legalább egyszer bújjunk össze. És megijedtem,hogy lehet hogy megütne,ha mégegyszer azt mondanám hogy akkor sem. Nem kötelezett rá, de mégis meg kellett tennem....Nem tudom mi legyen,az eszem harcol a szívemmel. Ha eszemre hallgatok,elhagyom. Ha a szívemre,akkor vele maradok. Várom a többi tapasztalatot :)
2012. ápr. 29. 19:13
 14/66 anonim ***** válasza:
100%

milyen szokásai vannak még amik nem tetszenek?

én a helyedben azért is nemet mondtam volna hogy lássam a reakcióját.

2012. ápr. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsd el, hogy a letelepedéséhez komoly segítség lenne egy magyar feleség. Tehát, ha gyanúsan hamar kérné meg a kezed, (bármit is mond, hogy mennyire szerelmes, stb.), az ezért lesz.
2012. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:
Szokások? Például nem ül le velem együtt enni. Nem csinálhatok semmit az engedélye nélkül stb... Letelepedni nem akar,nem akar állampolgár sem lenni,mert visszaakar költözni Kosovóba. Mondjuk nem most,hanem évek múlva.Azért,mert neki az a hazája.
2012. ápr. 30. 23:27
 17/66 anonim ***** válasza:
100%
És te kimennél vele? Kosovoba?! Én elhiszem, hogy szerelem első látásra, de ha elszáll a lila köd, majd gondolkozz el egy kicsit azon, hogy milyen jövő vár rád mellette.
2012. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:
Lila köd még mindig van,de már most is gondolkozom azon,hogy milyen jövő vár rám mellette. Sajnos úgy gondolom,hogy nem bánna jól velem. Már beszéltünk erről a költözésről....és Ő tényként mondta,hogy költözök vele stb...meg se kérdezte,hogy szeretnék e?! Mondtam neki,hogy nem beszélek albánul,ezért ez nem túl jó ötlet.Erre azt válaszolta,hogy kibánja,majd megtanulok...
2012. máj. 1. 20:22
 19/66 anonim ***** válasza:
82%
Biztos izgi lesz majd egy félig-meddig háborús övezetbe költözni.
2012. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy általában az ilyen hazaköltözések után szoktak nagyot koppanni a nők. Most te vagy hazai pályán és ő a külföldi, nem a megszokott környezetében van, nem is fogod megismerni igazán. Majd ha ő lesz hazai pályán és te leszel a külföldi, akkor fogja "elengedni" magát.
2012. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!