Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albán férfi magyar nő szerelme...

Albán férfi magyar nő szerelme működhet?

Figyelt kérdés
2hónapja megismerkedtem egy 23éves albán fiúval. 2nap után szerelmesek voltunk egymásba. Én 20éves vagyok jelenleg. 15hónapja él Magyarországon,rengeteget dolgozik,péksége van. Sajnos elég sokat veszekszünk,más kultúrából származik. Hozzáteszem,hogy nagyon megértő velem. Egyetlen dolgot tudok a kapcsolatunkkal kapcsolatban, hogy tiszta szívből szeretem. Több kérdésem is lenne. Működhet e a szerelmünk? Mit kell tudni a szokásaikról? Hogyan bánnak a nőkkel? Van esélyünk arra, hogy akár egy életen át együtt legyünk? Olvastam,hogy van valamilyen étkezi szokásuk. Az mi pontosan? Röviden,mindent szeretnék tudni. Ő kosovói pontosan. Az lenne a kérésem,hogy csak olyan írjon akinek vannak tapasztalatai,vagy ismerősének vannak tapasztalati.
2012. ápr. 26. 22:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%
Minden albán kenyeret sütni jön?:D Egyik ismerősöm ismerőse is albán pékkel kavar. Budapesti. Már csomószor összevesztek, most nem régen a csávó azt mondta hogy most szünet következik, csajszi meg aggódik hogy ez most mit jelenthet, mert ugye hapinak nem magyar az anyanyelve. További fejleményeket nem tudok. Melyikőtök az?:) Én a kérdezőre gyanakodnék. Vagy ma az országban minden harmadik lány egy albán pékkel kínozza magát?
2012. jún. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

Kedves Dóra!

Nem is tudom,hogy hol kezdjem. Nagyon hasonló cipőben járunk,ebben biztos vagyok. Először is folytatnám ahol abbahagytam Vele a történetemet. Írtam,hogy úgy döntöttem,hogy nem kell nekem és már mással randiztam is. A héten újabb döntést hoztam. Újra megkeresem. Nem tudok nélküle élni és nem is akarok. Megpróbáltam,de nem megy. Mindenben Őt keresem és nagyon hiányzik. A sok rossz ellenére,rengeteg jó emlékem van és ezek életetnek. Úgy vagyok vele,hogy majd lessz ahogy lennie kell. Szóval adok magunknak még egy esélyt. Mondjuk csak 2hét múlva keresem meg,mert most vizsgázom stb...és azokra kell tanulnom,nem pedig vele foglalkozni a nap 24órájában.


A kérdéseidre válaszolva nekem is mindig mondta,hogy más a kultúrája. Mi ezt az elején tisztáztuk és mondta,hogy őt nem zavarja az enyém. Ennek ellenére,sokmindent ellenez,olyan dolgokat amik számomra természetesek. pl.: este elmegyek a barátaimmal és beülünk egy kávézóba. Ő ezt nem tudja elfogadni és szerintem nem is akarja. Úgy gondolja,hogy a nőnek otthon a helye,főleg esténként.

Azt szeretném kérdezni,hogy a Tiédnek a családja hol él? Magyarországon vagy Koszovóban?

Az én szerelmem családja Koszovóban él. Az apukája meghalt 2éve,így úgymond ő a családfő. Márciusban volt otthon,akkor voltunk együtt 2hete. Kérdeztem tőle,hogy mesélt e otthon rólam,meg miket mondott stb. Erre lerázott és azt mondta,hogy nem mesélt rólam. Ezt annak tudtam be,hogy még csak 2hete ismertük egymást.

Elhiszem,hogy a családja nem akar elfogadni,befogadni. Ők nagyon úgy gondolják,hogy albán-albánnal. És semmiképpen sem európaival. Mi azért másképp élünk,nálunk a nők nem másodrendűek. Náluk pedig ugye a nők másodrendűek. Ezt egy európai nem tudja megszokni,vagy csak nagyon nehezen és ez rengeteg problémához vezet,lásd az én történetemet.

Nem tudom,hogy mit tehetsz azért,hogy a család befogadjon. Ha őszinte akarok lenni,akkor azt mondom,hogy szerintem semmit.

AZ esetedben sajnos elképzelhető,hogy a családi nyomás hatására albán lányt választ. Náluk a család szava szent és sérthetetlen.

Nekem tényként mondta,hogy a felesége leszek. Akar engem és nagyon szeret. Azonban a saját kultúrájára akar formálni. Tehát azt akarja,hogy olyasmi legyek mint egy albán nő viselkedésben. Tehát nekem mondta,hogy majd visszaköltözünk Koszovóba és nem baj,hogy magyar vagyok. Majd megtanulok albánul,megszokom a hagyományait ilyesmi.

Ők 7-en testvérek,ismerem több testvérét is. Ők úgymond elfogadták azt,hogy én magyar vagyok és nem közülükvaló.


Mindent összefoglalva,sehogy sem egyszerű. Te azért is vagy még nehéz helyzetben,mert a családja ellened van. Talán próbáld meg ezt óvatosan megbeszélni vele. Mondjuk az enyém nagyon védi a családját...szóval fogyelj arra,hogy mit hogyan mondassz és kérdezel.

Amúgy hova valósi vagy?

Sok barátját ismerem,akik szintén Koszovóiak és pékek. Az ország több részéről is. Elképzelhető,hogy akár a tiédet is ismerem. Lehet,hogy akkor akár többet is tudnék segíteni. Várom válaszod és kitartás!

2012. jún. 1. 13:35
 53/66 A kérdező kommentje:

Kedves 08:31-es!

Kétlem,hogy az ismerősöd lennék :D Amúgy szinte minden albán pék az országban. Én is minimum 20 albán barátját ismerek az ország különböző pontjairól akik pékek. Szóval sok lánynak juthat belőlük :D

2012. jún. 1. 13:40
 54/66 anonim válasza:
30%
Húzzanak haza az albán pékek nem kell összetörni a magyar nők szívét.
2012. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim válasza:

Privátban válaszoltam neked, várom válaszod!


Dóra

2012. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim válasza:
59%

Kedves 13:40!


Igen ezek is jólesnek, de sajnos, csak azt tudják összetörni a szivünket, én tudom nagyon jól mi vagyunk a hülyék, de nem tudunk mit tenni ellenük!


Dóra

2012. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
59%
Nem az én ismerősöm, hanem a szomszédé, ő mesélte. De ezek szerint gyakori jelenség egy albán pék:D
2012. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
Igen,van egy jó pár albán pék az országban :D
2012. jún. 2. 02:20
 59/66 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Látom, annak ellenére hogy itt mindenkitől megkaptad a fejmosást, majd saját magad is beláttad, hogy ennek nincs jövője most mégis fel akarod venni vele ismét a kapcsolatot. Figyelj hallgass ide, kutyából nem lesz szalonna. Belegondoltál már hogy minek vizsgázol most le, mikor Koszovóban majd moshatsz főzhetsz takaríthatsz, és ugrálnod kell neki és a családjának a nap 24 órájában? Akár ott is hagyhatnád a sulit, ha te tényleg evvel a pékkel képzeled a jövőd. Még most sem értem miért akarsz egy férfi mellett másodrendű lenni, mikor saját magad is leírod, hogy európaiként ez elfogadhatatlan ? Igaza van itt egy hsz-nak, teljesen el vagy varázsolva. Oké, hogy adsz egy második esélyt. De ne légy megalkuvó, hisz tudnod kell mit vársz el egy életre szóló kapcsolattól. Ha másodrendű akarsz lenni, akkor válaszd azt. Ha van egy kis kétséged is afelől, hogy kibírod e később ezt a fajta életet, akkor hagyd ott, mert csúnyán megütöd a bokád. vigyázz magadra :)
2012. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Hozzászóló!

Tudom,hogy kutyából nem lesz szalonna. MEgpróbálom vele mégegyszer. Tény,hogy nap mint nap hánykódom,hogy talán még sem kellene. De megteszem,mert szeretem. Nem leszek megalkuvó,eddig sem voltam. Remélem,hogy kompromisszumot fogok tudni kötni vele és akkor működhet a kapcsolatunk.

Ha semmi sem fog változni,akkor örökre elhagyom.

Amúgy köszönöm!!

2012. jún. 2. 21:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!