Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok rá, ha...

Ti hogyan reagálnátok rá, ha a nagynénétek folyamatosan különbséget tenne köztetek és a testvéretek között?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az még hagyján, ha a nagynéni különbséget tesz, nálunk a szülők és a nagymama is ezt csinálja. :) Nyilván nem esik jól, de hát ez van...
2012. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kis faluban lakunk, és szinte lehetetlen lenne elkerülni őt, ezen felől még édesanyánk is erőlteti a vele való találkozókat.


A tesóm 5 évvel idősebb tőlem, és ő a kedvenc, főleg a nagynénénké. A néném szinte rajongásig szereti, néha úgy érzem. Engem állandóan kijavítgat, ide-oda ugraszt, mindig parancsolgat, megítél. A tesóm tettei mindig igazolva vannak, mindig ő a szép, az okos, aki megmondja a tutit.

Volt mikor az én szülinapomat elfelejtette, az övére meg természetesen gigantikus ajándékokkal állít be.

Néha olyan kimondhatatlanul fáj, hogy néha sírni tudnék.

2012. márc. 5. 19:00
 3/20 A kérdező kommentje:
Nagyszüleink sajnos nincsenek, csak ez az egy nagynénénk van.
2012. márc. 5. 19:02
 4/20 A kérdező kommentje:

És az egészben az a legrosszabb, hogy mikor édesanyámnak mondom, hogy a nénénk úgy bánik velem, mint egy darab szeméttel, letagadja, elbagatellizálja, sőt, én vagyok a hisztis, hogy ebből ügyet csinálok.


Elnézést a helyesírási hibákért.

2012. márc. 5. 19:06
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ez úgy történt, hogy még életében mindent a nővéremnek adott (lakás, pénz) én meg elvihettem volna a könyveit! Tök jól esett.....
2012. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, ahogy arra reagálok, hogy a nagymamánk különbséget tesz az unokái között: idegesít, elszomorít, de mivel nem tudok ellene tenni, ezért konkrétan reagálni se nagyon lehet.

Néha mondom neki, hogy legalább ne kelljen folyton azt hallgatnom, hogy bezzeg a másikak... De azt nem tudom megakadályozni (nem is akarom, nem érzem, hogy jogom lenne hozzá), hogy MINDEN pénzét nekik adja, folyton ajándékokat vesz nekik (ezt úgy értsétek, hogy pl. autót), mi meg a kötelességeket kapjuk tőle (külföldi gyógyszer megrendelése - persze kifizetése is, stb.)

Ez van sajnos...

2012. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
igen, nálunk is ezt csinálja anyu és az anyai nagyanyám is. nagyi már nincs velünk, de korábban se látott sokat belőlem, mivel érezhetően nem szeretett, holott nem adtam rá okot. nem kényszer, a szeretet kierőszakolni nem lehet. nyilván én meg olyanok közelében szeretek lenni, akik szeretnek és elfogadnak, ezért nem voltam gyakran látott vendég nála. ha néha mentem, akkor is éreztem, h neki aztán hótmindegy, h élek-e vagy halok. úgyhogy így reagáltam rá: nem mentem hozzá vmi sokat.
2012. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy pl a tesód hasonlít valakihez akit régen kedvelt de már nem él, vagy gyermekkori önmagát látja benne valami miatt, azért csinálja ezt, stb. Lehet hogyy nem a tesódat szereti jobban, hanem azt a valakit szerette, akire emlékezteti. A viselkedése nem neked szól, és nem is a tesódnak, hanem valamilyen múltbeli eseménynek, történésnek,emléknek, érzésnek, amit nem ismertek, de amire ő emlékszik, és így reagál le.
2012. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A mi családunkban szinte mindenkinek szokása ez.

Csúnya dolog,különösen ha kicsik között tesznek különbséget,bár bevallom nekem még felnőtt fejjel is rosszul esik.Ritkán sírok is miatta,ha van valami nagyobb összeröffenés és kibukik megint a dolog (persze ott előttük nem mutatom) :( tudom gáz,de ez van..

2012. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Ildi7 válasza:
100%
Szia! Szerintem el kellene mondanod neki őszintén, hogy mit érzel. Annak nem sok értelme van, hogy bármikor találkozol vele, már a tudattól rossz kedved van, meg arra gondolsz, hogy "biztos megint az lesz, mint legutóbb". Lehet, hogy ő észre sem veszi, hogy különbséget tesz köztetek, az is lehet, hogy a tesód esetleg közvetlenebb, beszédesebb, és ezért foglalkozik vele szívesebben. Szerintem, ha megtudná, hogy ez rosszul esik neked, biztos megpróbálna változtatni rajta.
2012. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!