Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg anyósommal a...

Hogy oldjam meg anyósommal a helyzetet? 6 éve van párom, anyósom a legelején kijelentette, hogy nem kedvel, mert ő mást nézett ki a fiának. Azóta nem is beszélünk, de.

Figyelt kérdés

Folyamatosan pletykál, beleszól a párom életébe, rólam hazudozik, ha az utcán elmegyünk egymás mellett, dörmög az orra alá, hiába mondom, hogy álljon meg, és mondja el hangosan. Ha ez nem lenne elég, az egész családommal ezt csinálja, elhordja őket mindennek. (Régen barátnők voltak anyummal, mamámmal is) Ma betelt a pohár, a 75 éves nagynéném sírt, mert róla is hazudozik, meg szidja. Rendben útál, én is őt, de a családomat, miért nem hagyja békén?! Már a testvérei, a gyerekei is mondták neki, hogy álljon le, de nem érdekli. (a párom minden más rokonával jóban vagyok) A párom, amikor szólt neki, hónapokig nem beszélt vele, mintha ott sem lett volna, nem törődött vele, a ruháit szétdobálta, a kaját elvette előle, mert ő főzte. A legjobb, hogy felajánlotta, hogy vesz neki új kocsit, házat, meg kap napi 5000 ft-ot, csak hagyjon el. Nem ment bele. Még kell egy pár hónap, amíg elkészül a házunk, és külön költözünk, de tudom, hogy akkor sem fog nyugton hagyni. Olyanokat mondd, hogy reméli sose lesz kölykünk, még ha lesz is a büdös kölyökre nem kíváncsi.

Hogy lehet valaki ilyen? Sohe, egyetlen szóval nem ártottam neki. első pillanattól ilyen, sőt meg sem akart ismerkedni velem. Beszélni lehetetlenség vele. Hogy oldjam meg? Nem akarok ezek után békülni, csak, hogy a legalább a családom hagyja békén. Ja, és a testvéreitől is elvárná, hogy utáljanak engem, rájuk is haragszik, amiért jóban vagyunk.

Bocsánat a helyesírási hibákért, csak nagyon dühös vagyok.


2009. jún. 22. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen sajnos már nem tudsz mit megoldani..csak kivárni..és meggyőzni arról mindenkit (ha fontosnak tartod, hogy mások előtt a láthatóan hazug pletykákkal szemben megvédd magad) hogy nincs igaza az anyósodnak. Az idő úgyis nektek dolgozik és szerencsére a párod nem hallgat az édesanyjára.. Sajnálom a helyzeted.. DE a legjobb az lenne, ha a párod sem találkozna vele egészen addig, amíg nem fogadja el a fia döntését. Engem nem érdekelne, ha 2-3 évig nem látnám az anyám..ha ilyen lenne, hogy a boldogságom útjába állna.. lehet hőbörögni..vagy lepontozni..de úgy gondolom az ilyen nem anya...
2009. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
90%
Szerintem nem sok mindent tudsz kezdeni vele. Az én családomban nagyanyám ilyen hárpia, a fiacskájárol ne is beszéljünk. Én ugy 14 éve nem tartom velük a kapcsolatot, és azota nyugodtan élek. Néha hallok pletykákat, és jót nevetek rajta, mert más ugyse tudok vele kezdeni. Amugy 2 kilométerre laknak tölem. 27 éves vagyok, és sajnos nagyol jól tudom, mennyire megtudja az ember életét keseríteni a pletyka. Az elsö gyerekem apjával pont ezért mentünk szét. Életem nagy szerelmével, meg családi pletykák miatt. Kitartás! Fel a fejjel! Szerintem a környékeden mindenki tudja milyen, ugyse fognak neki elhinni semmit. Legalábbis nálam ez a helyzet.
2009. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se foglalkozz vele,és ha el tudtok költözni,NEM LESZEL KÖTELES BEENGEDNI a házadba!úgyhogy nem kell vele találkoznod.A párodat is sajnálom nagyon,nem is tudom hogy viseli szegény,de sztem neki se fog hiányozni ha ezek után hónapokig nem látja!Ez lenne a legjobb büntetés a nőszemélynek,hogy a gyereke is megszakítja vele a kapcsolatot.Ez egész egyszerűen gusztustalan és maradi amit csinál.Ragaszkodjatok a saját életetekhez,és akikkel jóban vagytok,ők úgyis tudják mi a helyzet.
2009. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hohó...Üdv a klubban. Nekem ugyanez volt a kérdésem pár napja, a különbség kettőnk közt mindössze annyi, hogy én pasas vagyok, és anyám nem hajlandó a párom elfogadni, és nálunk már jön a baba.

Tessék a link, olvasd el, hátha segítségedre lesz: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2009. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Az én anyám konkrétan közölte a feleségemmel 6 éve, hogy hagyjon el. El is ment, 2 hetembe került mire visszakönyörögtem magamhoz őt, és ugyanez a dumával küldte el, hogy nekem ők mást szántak. Mi költözünk még a kerületből is. (Illetve a páromnak meglepetés lesz, ő még nem tudja, hogy költözünk. :-) )
2009. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az idő nektek dolgozik! Ja, és végy a piacon egy seprűt neki, nem drága 500Ft kőrűl van darabja, vagy ha többet szánsz rá, egy NIMBUSZ 2000-et, hadd repítse fel a világűrbe! :-) Bocsánat, de ezt nem tudtam kihagyni :-)

Nálunk teljesen más a helyzet. Én anyósommal majdnem jobb viszonyban vagyok, mint a feleségemmel. Az anyós egy nyugodt kis öregasszony, nincs gond vele.

2009. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bíztatást!

Olvastam a kérdésed, hát, látom, Ti sem vagytok jobb helyzetben, sőőt! Kitartás nektek is, megteszek én is minden tőlem telhetőt, csak néha úgy érzem már nem bírom!

2009. jún. 23. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!