Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szomorú hogy arra...

Szerintetek szomorú hogy arra jutottam talán jobb ha nem is lesz gyerekem?

Figyelt kérdés

28 éves leszek idén ..30 alatt akartam szülni. Elvileg összejöhetne .DE nincs párom(kilátásom sincs rá) ..én meg a vakvilágba nem fogok gyereket vállalni .Sajnos a tendencia amit látok ,hogy a végén a nőt úgyis elhagyják(pláne ha ő szeret,és ragaszkodik jobban) tehát be kell rendezkedni arra h egyedül kellene felnevelni..


Egyszerűen arra jutottam,hogy meg kell békélnem magammal és helyzettel. Ebben nem vagyok túl optimista ..ha eddig nem jött olyan akinek szülnék miért pont most jönne. És valahogy ..bár mondják ..bőven ráérek 40 éves koromig -én már most sem érzem magam olyan hú de fiatalnak (sőt)..

Ráadásul ahogy telnek az évek egyre nagyobb mennek a kétség h jó anya lennék e .. :( marad a rezignáció, talán jobb is így ..


2012. ápr. 27. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem szomorú, hanem hülyeség. Egyedül is lehet gyereket nevelni. Én ugyan nem akarok gyereket, és nem értem mi ez a nagy gyerekmánia, de annak nem látom értelmét, ha valaki szeretne szülni és mégis rákényszeríti magát hogy ne...
2012. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
mennek -elírtam -bennem
2012. ápr. 27. 21:46
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez csak pillanatnyi elkeseredettség. Tudom ne jártassam a számat, mert fiatalabb vagyok mint te (23 vagyok) de én is azt hittem hogy fiatalon lesz gyerekem. Anyukám 22 évesen szült, az egyik nővérem 23 évesen, a másik meg 25 évesen. Na igen, de akkoriban már 5, 6, és 8 éve együtt voltak a férjükkel. Ha kiszámolom, hogy a "vakvilágba" nem akarok szülni, akkor néhány évet érdemes lenne együtt élni, a 25 sem reális már nekem. Bennem már bőven megért az hogy anya legyek, mert szeretnék nagyon, de így....Az meg fájó pont mindig ha kiderül hogy a környezetemben valakinek gyereke lesz. Nem tehetek róla, van bennem egy ilyen irigység.
2012. ápr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
én 45 vagyok és fiatalnak érzem magam. 2 éve született meg a harmadik babánk. Annyira vagy fiatal amennyire fiatalosan élsz. én kilóra annyi vagyok mint 18 évesen, beleférek az akkori farmeromba, naponta futok, télen síelek,nyáron vitorlázom, koncert, színház....szerintem nem vagyok öreg a kicsihez sem. Tehát 28 évesen nem érdemesfeladni.Ha beletöppedsz az életbe és elhiszed,hogy öreg vagy, és egyedülmaradsz, akkor az úgy is lesz
2012. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, hogy ez magyar sajátosság, hogy huszonévesek vénnek érzik magukat, de nem vagy az.


Ha most csak az a bajod, hogy nem 30 alatt szülsz, az elég gáz. Mi van, ha 32 évesen jön a herceg? Azt mondod, bocs nem, a maradék 50 évet egyedül akarom leélni, mert 30 alatt terveztem szülni?

2012. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Én inkább azon vacilálok,hogy miért van az,hogy nem akarok:)De nem idegesítem magam ezen.
2012. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

ne haragudj, de elég elkeserítő a hozzáállásod!

"kilátásom sincs rá"

PErsze, hogy nincs, mert így állsz hozzá. Olyan nincs, hogy 100% hogy senkid sem lehet. Talán annyira ocsmány vagy, vagy elviselhetetlen?

A tendencia amiről beszélsz, nagyon elnagyolt és nem reprezentatív, rengeteg családot ismerek 1 v 2 gyerekkel, nevelgetik őket. De amit mindegyiktől hallok, főként nőktől, hogy sokat kell nyelniük, anyóstól, férjtől, stb, szóval az együttéléshez rengeteg energiát kell belefektetned!

Jól látod, a nézőpontod rettenetesen pesszimista! Semmi sem gátol meg téged a családalapításban, egyedül önmagad, mert még afelől is kétségeid vannak, hogy jó anya lehetsz e. Mindenkiben van egy kis félsz, mert ez egy óriási feladat, de ha mindenki így állna hozzá, már rég kihalt volna a faj. Kicsit több bátorság és fel a fejjel !

2012. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm is így volt, 34 évesen jött össze a párjával, összeházasodtak, egy év múlva gyerek.
2012. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Akik előttem kommentálnak és lehülyéznek téged, stb, nekik biztosan tökéletes életük van, megvan mindenük nyilván nem érthetik meg a problémád. Az nagyon jó, hogy jársz futni mindennap, de egy gyári munkás ha hazaér melóból nyilván pihenni szeretne, nem az az első dolga hogy elmenjen futni meg vitorlázni, - ha gazdag vagy megteheted, de vannak akik még nyaralásra sem tudnak félretenni és örülnek ha élnek.
2012. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
4%
Ezt nevezik természetes szelekciónak a biológiában.Az evolúció kiiktatja a valamilyen okból életképtelen/szaporodásra alkalmatlan példányokat a szaporodási mechanizmusból.Ezt nevezhetnénk szomorúnak is de inkább szükségszerű.
2012. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!