Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szomorú hogy arra...

Szerintetek szomorú hogy arra jutottam talán jobb ha nem is lesz gyerekem?

Figyelt kérdés

28 éves leszek idén ..30 alatt akartam szülni. Elvileg összejöhetne .DE nincs párom(kilátásom sincs rá) ..én meg a vakvilágba nem fogok gyereket vállalni .Sajnos a tendencia amit látok ,hogy a végén a nőt úgyis elhagyják(pláne ha ő szeret,és ragaszkodik jobban) tehát be kell rendezkedni arra h egyedül kellene felnevelni..


Egyszerűen arra jutottam,hogy meg kell békélnem magammal és helyzettel. Ebben nem vagyok túl optimista ..ha eddig nem jött olyan akinek szülnék miért pont most jönne. És valahogy ..bár mondják ..bőven ráérek 40 éves koromig -én már most sem érzem magam olyan hú de fiatalnak (sőt)..

Ráadásul ahogy telnek az évek egyre nagyobb mennek a kétség h jó anya lennék e .. :( marad a rezignáció, talán jobb is így ..


2012. ápr. 27. 21:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Előttem lévő kis vagánynak: majd meglátjuk amikor karambozol kocsival diszkóból hazajövet, hogy kit iktat ki hamarabb az evolució.
2012. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

54%ok, gratulálok az ékesszólásodhoz ,és bár bizonyára az evolúciós elmélet doktora vagy,azért a kategorikusságoddal ne bízd el magad . Tudod hiába jössz a tudománnyal, ha realitás érzék és empátia nincsen benned. Csak nézz körül hogy semmi köze nincs a természetes szelekciónak az érzelmekéhez ,és az egyéni sorshoz. Rengeteg nem szép vagy ilyen olyan ember találja meg a párját és boldogok. És jó látni igenis h van akinek sikerül! Nem csak akit pl a hozzád hasonlók arra 'alkalmasnak' tartanak :P


És már CSAK azért is küzdeni fogok a boldogságomért! :)


Köszönöm mindenikek aki építő jelleggel írt. Felülvizsgálom a kérdést magamban, és nyitottan állok a lehetőségek elé..

2012. máj. 27. 22:48
 13/21 anonim ***** válasza:
5%
Nekem ehez semmi közöm,az evolúciót nem érdekli az én véleményem.Az érzések amikről írsz alapvetően a fajfenntartás ösztönén alapulnak,a szexuális ösztön tart össze egy férfit és egy nőt.Mikor két ember megtetszik egymásnak tulajdonképpen tudat alatt ösztönösen dekódolnak magukban egy biológiai üzentet.A nő megérzi melyik férfi génkészlete a legideálisabb számára az utódnemzés szempontjából,a külső jegyek ilyen kódolt üzeneteket hordoznak.A férfiakra is ezért vannak hatással a nőies jegyek:a kerek csípő,a szimmetria stb.A szép arcnak és bőrnek is biológiai üzenete van,egészségről és termékenységről tanúskodnak.Az igaz hogy a csúnyák is szaporodnak,az evolúció nem esztétika.
2012. máj. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
Annyira bírom, mikor néhány ilyen gyökér teljesen félreértelmezi az ilyen viszonylag egyszerű dolgokat is. A természetes szelekció nem arról szól, hogy a kedves kérdező életképtelen, így nem talál párt. A természetes kiválasztódás eredetileg arról szólt, hogy egy faj gyenge/sérült egyedei mindig előbb pusztultak el, mint az erősek, így szaporodni se nagyon volt lehetőségük. Az emberek között az orvostudomány és az életkörülmények fejlődésével ez gyakorlatilag megszűnt (a születésüktől fogva süket/vak/mozgássérült emberek is viszonylag teljes életet élnek).
2012. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
A leginkább életképes nem szükségképpen a legerősebb egyed,nem a legádázabb harcos,nem az akinek sikerül leigáznia minden vetélytársát hanem az a szülő aki sok gyereket szül akik maguk is szülők lesznek.Az életképesség az evolúcióelméletben a szaporodásra való képességet jelenti.
2012. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként szerintem igen szomorú ha valaki egészséges és termékeny létére tudatosan ellentmond ennek a fontos biológiai programnak,a szaporodás és anyaság ösztönének,csak azért mert ha lesz párja az akár el is hagyhatja.Ha így állna mindenki a kérdéshez nem is születnének gyerekek többé.
2012. máj. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%

Én is eljutottam erre a szintre.Évek óta ugyanabban a helyzetben és körülményben topogok.Némi reménnyel is még mindig annyit tudok mondani, hogy 3 év kell,mire változik a helyzetem olyan irányba, hogy azt mondjam boldog vagyok,és talán nekikezdhetek a párválasztásnak.Na de akkor majd újabb 1-2-3-4 vagy ki tudja hány év kell, hogy megállapodjak egy olyan férfi mellett akiben bízok.Anyagiakról nem is beszélek,mert van örökségem.Na de magamnak felépíteni valamit ami nyögvenyelősen megy csak..hát no comment. Annyi probléma volt a szüleimmel, annyira másként képzelném el saját magam szülőként,hogy szerintem nem is tudnám megvalósítani azt, hogy olyan szülő legyek,mint amilyen szeretnék. Abba már bele se megyek, hogy elvileg kevés esélyem van nulla menstruációval a teherbeesésre...

Szóval kérdező én azt mondom, majd meglátod te is mi lesz :) Sok olyan rokonom van,aki 28 évesen hosszú kapcsolatokból hirtelen kilépet/elhagyták aztán 1éven belül már új férje lett és gyereke lett.Van olyan is,aki 32 évesen szült és 37 évesen jött a harmadik gyerek.Külsőre igaz 30nak néz ki,bár a 37-et már sokallom a szülésre....

Én azt mondom felesleges azon agyalnod,ami NINCS.

2012. máj. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Csak akkor szomorú, ha beletörődsz a pillanatnyi elkeseredettségedbe. Persze érthető hogy így érzed, talán sok a negatív tapasztalatod. Hasonló cipőben jártam én is, talán azzal a különbséggel, hogy engem még el se szomorított a helyzet, egyszerűen nem éreztem, hogy gyereket kéne szülnöm. 32 évesen ismertem meg a férjemet, fordult velem a világ egyet, és jött a "gyereket szeretnék érzés" :) 33 elmúltam 4 hónappal amikor megszületett a fiam.

Nincs lehetetlen, bármikor hozhat olyan szituációt az élet, amikor gyökerestől felfordul (jó irányban) az életed, és minden probléma, minden kérdés megoldódik magától! Sose add fel:)

2012. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Szerintem ne add fel! :) Anyunak volt egy 8 évig tartó házassága, aztán elvált, gyereke sem volt, majd 34 évesen apuval találkoztak, és jöttem én. ^^ Az élet tartogat csodákat. Mindketten azt hitték, nem lehet babájuk, mert anyunak az alatt a nyolc év alatt sem jött össze. Apunak meg már volt egy 9 éves fia, gondolom ő sem számított rá. És mégis összejött(em). Ne mondj le arról, amit szeretnél, mert bármelyik nap megláthatsz valakit, akivel aztán majd leéled az életed. :) (egy 16 éves lány, aki még igenis hisz a csodákban :"DD )
2012. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szia! Igaz, a kerdesed nem mostani, de azert leirom a velemenyem! Teljesen megertelek. 26 eves vagyok...nemsoka 27. Huszas eveim elso feleben nem volt nagy igenyem gyerekre. Mostanra viszont megvaltozott minden. 30 elott szerettem volna szulni! Egy eve van parom, neki az elozo kapszolatabol mar van gyereke. En nagyon szeretnek, de amikor figyelembe veszem, hogy az elkovetkezendo par evben nem nagyon lesz lehetosegunk gyereket vallalni a szivem szakad meg. O teljesen lenullazta magat az elozo miatt, hogy a gyerekei joletben legyenek es mire ossze szedjuk magunkatn mire minden kisimul az meg jo par ev! En vele is kozoltem, hogy 30 felett nem szulok. A szivem szakad meg, amikor latom, hogy sorra szulnek a velem egykoru es neha nalam fiatalabb ismeroseim. Neha eszembe jut, hogy talan nem vele kene lennem, de mit tehetnek ha szeretem. Szoval, nem hulyeseg amit irsz! en pontosan ugyan ezt elem at! Meg remenykedem azertn hogy hatha ossze jon ebben a par evben, de ahogy mulik az ido egyre inkabb vesztem el a remenyt! :/
2013. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!