Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány napja felmerült bennem...

Néhány napja felmerült bennem 1-2 gondolat, más is volt már így ezzel?

Figyelt kérdés
Kb.3hónapja témába került az összeköltözés.Elkezdtem tudatosan figyelni a barátomat,és olyan dolgokat látok most,amik nem tetszenének ha együtt laknánk,így külön élve annyira nem foglalkoztam ezzel.Nem tud bánni a pénzzel,a fizetéséből alig jön ki,pedig lakhatásért nem kell fizetnie,csak az életvitelét rendezi.Én elég sokat fizetek ahol lakom,de nálam ez nem gond.Megvesz mindenféle kaját,amit el lehet képzelni,erre sokat költ,én pedig úgy vagyok vele,hogy nem halmozom fel a kaját,amúgy is keveset eszek,próbálok egészségesen élni.Azt a pénzt inkább értelmesebb dolgokra költöm.Féltékeny,ami nem tudom rosszabbodna-e együtt éléskor.Jelenleg én fenn tudom magam tartani,nincsenek gondjaim,a lakás is jó helyen van,elég nehéz ilyet még egyszer találni ha innen elmegyek,más helyre mennénk amúgy,ide nem akarnám hogy jöjjön.Nem akarok olyan helyzetbe kerülni,hogy kevesebb legyen a pénzem,csak mert együtt lakok valakivel.Az biztos hogy tanítgatnom kellene őt ezekre a dolgokra,de nem tudom mennyire kemény meló ez:)Ennek ellenére talán ő az első,akivel talán egy légtérben el tudom képzelni magam,másnál ez még nem merült fel.Plusz az is aggaszt,hogy lassan le kellene már horgonyoznom valaki mellett,nem 40évesen kellene ezt elkezdenem,mert közelítek afelé.Szerintetek mindezek ellenére megpróbáljam,és nézzem meg mi lesz,vagy ne induljak el a bizonytalanba.Másnál is előfordult olyan,hogy rendbe kellett szednie a párját,hogy jól működjenek ezek a dolgok?
2012. ápr. 28. 03:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák.

Egy együttélés rengeteg kompromisszummal, tapasztalással és időnként konfliktussal is jár. Ezeket kell tudni helyesen kezelni.


A pénzügyi kérdéseket beszéljétek meg, főleg akkor, ha közös kasszán vagytok/lesztek. Ebben az esetben mindenképpen egyeztetni kell, hogy mire mennyit fogtok költeni.

Az étkezéseket is közösen oldjátok meg, gondolom.

Elmentek együtt bevásárolni, és (finoman, szemrehányás nélkül) megbeszélitek, tényleg meg kell-e venni mindent, ha felesleges.


Ha a párod ennyire nem tud bánni a pénzzel, akár jó megoldás lehet mindkettőtöknek, ha te kezeled a közös kasszát, illetve a konyhapénzt, és a bevásárló listát is te állítod össze. Ettől még ő is elmehet vásárolni, bár eleinte biztosan hoz mindent, ami NEM volt felírva. :)


A legtöbb ember szívesen átadja azt a feladatot másnak, ami neki nem megy. Nincs ez másképp egy kapcsolatban sem.

Amíg a döntések közösen születnek, és nem érzi magát kirekesztve, rosszabb esetben kizsebelve, addig szerintem nem lesz gond számára, ha a pénz beosztásával te foglalkozol, neki pedig nem kell.

2012. ápr. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A puding próbája az evés, mondják. Ha el tudod képzelni, hogy egy légtérben élj valakivel, az kompromisszumra sarkall.Egyezzetek meg, hogy mennyit ad a közösbe, lakbér, számlák, kaja, és azt a pénzt te kezeld. A többi maradjon meg neki, költse amire akarja, de te nem adsz neki pénzt, ha már hó elején elköltötte ő a maradékot. A féltékenység? Hümm! Az előfordulhat, hogy jobban el kell számolnod az időddel, erre készülj fel. Minden ő előtte fog zajlani, a barátnőiddel való találkozás, a telefonbeszélgetések, stb...
2012. ápr. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt ember szokásait,természetét nem tudod megváltoztatni. Ha alkalmazkodik is az igényeidhez,az nem lesz tartós. Inkább ne horgonyozz le egy ilyen ember mellet,,mint egy rossz kapcsolatban élni és elválni.
2012. ápr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Saját példánk alapján azt mondom a költekezésre, hogy nem biztos, hogy összeköltözés után is ennyire felelőtlenül fog bánni a pénzzel. Férjem is költekezett nagyon mielőtt összeköltöztünk, aníg édesanyjával élt. Otthon beszállt a kiadásokba természetesen, de a megmaradt pénzt igen bő kezűen szórta. Ahogy összeköltöztünk, mint amit elvágtak, tudta, hogy mostmár rajta is felelősség van, hogy minden be legyen fizetve, hónap végén is tudjunk kaját venni, így 180fokos fordulatot vett a költekezése. Úgy volt vele amíg otthon élt, hogy a saját részét leteszi, a továbbiak a megélhetéssel kapcsolatban nem az ő feladata/felelőssége, tehát miért ne vegye meg magának amit szeretne, ha egyszer megteheti. Gondolom úgy volt vele, hogy úgyis eljön az idő, mikor a saját lábára áll, és akkor már nem veheti meg azokat a dolgokat amiket akkor. Persze ez a férjem példája, teljesen emberfüggő a dolog. Csak azért írtam, hogy igy is alakulhat a te párodnál is, de persze úgy is, hogy marad ugyan ilyen költekező. Talán mielőtt rábólintasz az összeköltözésre, ne számonkérően, de beszélgessél vele, hogy megtudd, milyen elkébzelése van az anyagiakról, és annak szórásáról, vagy épp nem szórásáról mikor már saját magatokat kell eltartanotok.
2012. ápr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 yuda ***** válasza:

Két dolog igen bizonyos és ezeket tartsd észben:

-akkor derül ki milyen valaki, ha összeköltöztök. Sok kapcsolatnak rövid idő és vége emiatt, mert kiderül a "drágáról", hogy milyen valójában.


-ahogy a csomagban van, úgy fogadj el valakit egyben minden hibájával, mert semmi garancia, hogy meg tudod változtatni. Sokaknak tört bele így a bicskájuk és csak magukat okolhatták, mert úgy vélték, majd ők megváltoztatják.

Persze azt kívánom, legyél szerencsés, de a realitás mégis inkább az, hogy vagy elfogadod így ahogy van és azt mondod belefér, vagy nem.

2012. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, valamilyen téren mindenkinek "rendbe kell szednie a párját" :) Ahogy írták előttem, sok kompromisszum kell, lehet a másikat formálni, de teljesen átalakítani nem és nem is szabad. Amik nem tetszenek a másikban, le kell ülni és megbeszélni, ez így működik. Sok idő, míg két ember teljesen összecsiszolódik.


Viszont azt mondom, hogy ne várj/atok sokáig az összeköltözéssel, mert minél idősebb valaki, annál nehezebben alkalmazkodik, annál több kialakult szokása van, amin ha kell, nehezen tud változtatni!

2012. ápr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és fontos, hogy az elején leüljetek és megbeszéljétek, hogy kinek-mi a fontos, amihez ragaszkodik, beosszátok a házimunkát stb.
2012. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 ellenpéldám is van az aggodalmadra.


Exem amikor még jártunk,akkor alig költött valamire,pedig jó fizuja volt.Összeköltöztünk,még az én fizum is elcseszte hülyeségre,mire észbekaptam,hónap közepén nem maradt még csekkre se,nemhogy kajára 300ezerből.


Párom mialatt jártunk,megvett nekem minden haszontalan dolgot,merthogy én jutottam eszébe (porfogók,legdrágább csoki,drága étterem). Mióta összeköltöztünk azóta ésszerűbb,huszadik plüssmaci helyett inkább ágybareggellit csinál,drága étterem helyett piknikezést javasol,lakásra gyűjtünk.



Próbáljátok ki milyen együtt lakni.

2012. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt minden válasz,nagyon szépen köszönöm!!!!
2012. ápr. 28. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!