Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó döntés ebben a...

Mi lenne a jó döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy pasi akivel barátok vagyunk de ő többet szeretne. Igazából ő az egyetlen barátom, csak vele tudok beszélgetni vagy elmenni valahova, Mielőtt megismertem, senki nem volt akivel tudtam volna beszélgetni, mindig 1edül voltam. Most megint felhozta a 'mi van velünk' témát, de én még mindig úgy érzem, hogy ez részemről nem fog összejönni.

Van 2 lehetőségem hogy mit mondjak neki.

1. Elmondom neki hogy ebből nem lesz több de a barátságunk nagyon is fontos nekem. Ezután valószínűleg nem áll majd többet szóba velem, mert így elég nehéz lenne megtartani a barátságot. Megint állandóan egyedül lennék és rosszul érezném magam.

2. Megmondom neki, hogy várjon rám még egy ideig, holott igazából nem lenne mire, ezért ez nem lenne fair. Ha így elkezdenék egy kapcsolatot, nagyon nem érezném jól magam benne. Ha ezt tenném, azért utálna, ha meg megváratnám és csak később mondanám el neki hogy én csak barátságot akarok, akkor azért.

Egyébként már az elején is úgy viselkedett, hogy abból rájöttem hogy nem csak úgy akar velem barátkozni. De gondoltam hogy majd lesz valahogy és attól még barátkozhatok vele. Viszont a bizonytalanság végig bennem volt. Az elején tudtam hogy én nem akarom ezt. Utána pedig állandóan változott a hangulatom amikor vele voltam. Jól éreztem magam vele, de általában mielőtt találkoztunk volna mindig ideges lettem és rosszul éreztem magam. Nem voltam biztos benne hogy találkozni akarok vele, épp ellenkezőleg, nem akartam. Tegnapelőtt is ugyanezt éreztem amikor meg volt beszélve hogy találkozunk. Inkább lemondtam volna, de a 'most akkor mi van velünk' témát csak a találkozó végén hozta fel, tehát akkor még nem gondolkoztam ezen és nem emiatt volt. Korábban már felhozta ezt a témát de mindig az lett a vége hogy jó, akkor várjunk és meglátjuk mi lesz, azután meg minden ment tovább úgy ahogy addig.

És mióta a többiek együtt láttak minket mindenki azt kezdte el kérdezgetni (és még most is) hogy összejöttünk-e és ha nem akkor mikor fogunk. Ez az elején nagyon idegesített, mostanában már csak egy kicsit, de még mindig bosszant. És amikor legelőször megkérdezték egyszerre 20-an, annyira kiakadtam hogy majdnem megbántottam őt is emiatt. De ez még az elején volt, könnyen helyre tudtam hozni azt a dolgot.

Szerintetek mi lenne a legjobb döntés? Ha újra egyedül maradnék, azért lennék állandóan rosszkedvű és önbizalom hiányos, ha meg belemennék valamibe amit igazából nem akarok, akkor azért.

Szerintetek mit tegyek?

16/L



2012. ápr. 16. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad le, mióta vagytok barátok. Mert ha régóta és csak nem rég vallotta be, hogy többet akar, akkor van esély arra, hogy barátok maradjatok, de ha szinte azzal indított, 1-2 hét után, hogy szerelmes beléd, akkor csak amiatt a barátod egyébként is, mert akar valamit. Semmi képpen ne kezdj vele kapcsolatot, ugyanúgy be csapnád őt is, ahogy magadat, aztán a végén mindenki szomorú lesz...
2012. ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan 5 hónapja kb. De már régebb óta ismerjük 1mást. Suliba még tavaly év végén találkoztunk, és úgy kezdtünk el beszélgetni hogy facebookon valaki irt neki a nevemben. Emiatt az elején elég furcsán viselkedett és kellett egy kis idő hogy meggyőzzem hogy én tényleg nem írtam neki és végre normális barátságunk legyen.
2012. ápr. 16. 07:39
 3/5 anonim ***** válasza:
hát 5 hónap nem túl sok idő... és abból, amit írtál úgy is hangzik mintha kicsit siettetne... szerintem csak azért barátkozott veled már az elejétől, hogy összejöjjetek... kérdezz rá, és ha így van, akkor így is úgy is vége a barátságotoknak, mert ha csak össze akar veled jönni, akkor mondhatod te neki, hogy még várjon, nem fog túl sokat...
2012. ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azt mondta hogy ő tud várni. nem akar siettetni csak mégis szeretné tudni hogy érdemes-e várnia.
2012. ápr. 16. 08:00
 5/5 anonim ***** válasza:
ne verd át semmiképpen, az nem tisztességes és tuti odalesz a barátságotok. ha megmondod, hogy nincs esélye, akkor barátok maradhattok, bár arra is kicsi az esély. de ne használd ki őt.
2012. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!