Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy egyedülálló?

Mit jelent az, hogy egyedülálló?

Figyelt kérdés
a héten ki kellett töltenem a munkahelyemre a belépési nyilatkozatomat, és a családi állapothoz oda kellett írnom valamit. Nekem jelenleg csak barátom van, nem élek élettársi viszonyban, se nem jegyességben. Ezek szerint én egyedülállónak számítok? Vagy, hogy van ez?
2012. ápr. 28. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ha nincs papírod róla, akkor egyedülálló vagy.
2012. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Egyedülálló vagy akkor, ha hivatalosan nem házasodtál össze a pároddal, és az önkormányzatnál sem jegyeztettétek be hivatalosan az élettársi kapcsolatot.
2012. ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és miért számít a munkáltatónak, hogy egyedülálló, vagy házas vagyok-e?
2012. ápr. 28. 20:06
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem ennek meg nem így kéne szerepelnie, hogy egyedülálló, mert az ugye félreérthető. Én ilyenről még nem is hallottam őszintén megmondom, bár ez lehet csak az én hibám. Hivatalos papírokon a hajadon (valamint a nőtlen) kifejezés szokott szerepelni nem?
2012. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy a családi kedvezmény igénybevételéhez való nyilatkozat bekérése, ill. be nem kérése miatt. Gondolom, talán, esetleg.
2012. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igazából kipontozott hely volt meghagyva, ahova be lehetett írni, a megfelelő állapotot. Egyedülálló mellett még a páratlan vagy házasságon kívülin is gondolkodtam még. A hajadon túl informatív -> nem volt még férjnél, nő; emiatt nem szeretem használni, valamint régimódi és snassz.


A páratlan meg ugye furcsa lett volna, pedig szimpatikusnak tűnt.

2012. ápr. 28. 20:12
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Egyedülállót kell beírni mindenképp!(ha beírod, hogy kapcsolatban,akkor asziszik, hogy befuthat a baba is időközben,amit a munkáltatót gyűlölnek!)
2012. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Úgy van ahogy az utolsó írta, egyedülállót kell ha nem vagy házas, a többi lényegtelen.
2012. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

lehetséges családi állapotok ma magyaroszágon:


hajadon/nőtlen

férjezett/nős

elvált

özvegy


ez az összes hivatalos lehetőség, a többi hülyeség a fb-ra való, nem hivatalos papírokra. elég gáz, hogy ezzel nem sokan vannak tisztában.

2012. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
na hát ezt mondtam én is, szerintem hülyeség az, h. egyedülálló
2012. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!