Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Középkorú, egyedülálló barátnő...

Középkorú, egyedülálló barátnőm elvárja, hogy ha eljön hozzánk, akkor értemenjek autóval és haza is vigyem autóval, hogyan adjam a tudtára, hogy a későbbiekben inkább tömegközlekedéssel jöjjön és menjen?

Figyelt kérdés

30 km-re lakik kb,ez azt jelenti,hogy ha értemegyek és haza is viszem,akkor 120 km-t autózom,ha vendésgségbe jön hozzánk .

Teljesen természetesenek veszi,hogy érte is kell menni,majd addig marad ameddig akar este és megkérdezi,hogy akkor most én viszem haza,vagy a férjem ...legszívesebben ilyenkor azt mondanám,hogy egyikünk sem,mert igen drága az üzemanyag.


A másik dolog,hogy teljesen egyirányú a vendéglátás,mindig ő jön hozzánk (pedig én is kimozdulnék itthonról a két gyerekem mellől),mindig én látom vendégül,finomakat főzök,ha családi programjainkra magunkkal visszük (strandra,étterembe,kirándulni),akkor mindig arra hivatkozik,hogy nála nincsen pénz,de sóvárog,hogy ő ilyen és ilyen ételt de enne,mi pedig fizetünk mindent neki,holott mi sem vagyunk gazdagok,be kell osszuk a pénzünket.


Egyedül él albérletben,nagyon be kell osszon minden fillért,ilyen esetben egyértelmű,hogy elvárja tőlünk a szállítását,illetve a közös programokon mindig mindent mi állunk neki ?


2012. márc. 15. 19:45
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy nehéz lehet egyedül az albérletben fenntartania magát, de azért nem várhatja el, hogy Ti 2 gyermek mellett neki is mindent álljatok.

Néha még azt mondom oké, de rendszerességgel már nem.


Milyen gyakran jár hozzátok? Kirándulni, strandra stb..milyen gyakran mentek vele?

2012. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Kb két hetente jön el,nyáron-jóidőben általában valamilyen programra megyünk ilyenkor .
2012. márc. 15. 19:51
 3/53 anonim ***** válasza:
100%

nem kéne hagyni, hogy ennyire "kihasználjon" titeket


Mondjad majd neki, hogy te is szívesen kimozdulnál otthonról és ha lehet akkor most te mennél el hozzá.

Gondolom magatoknak főzöl akkor már egy tál étel pluszba nem sok, de nem kell elhalmoznod mindenféle jóval,paprikás krumplit is nyugodtan főzhetsz ha éhes megeszi.


Ha elmentek valahova és rákívánkozik valamire akkor nem kell nektek az kifizetni, ha van neki pénze rá akkor vegye meg magának, ha meg nincs akkor ne gondolja, hogy másnak van.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy néha en hívjátok meg ebédre vagy ide oda, de vegye észre magát, hogy ti se úszkáltok a pénzben.

2012. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, teljesen egyoldalu kihasználása a másiknak, vagyis benneteket tényleg baleknak néz. Úgy néz ki, mintha ő lenne az ötödik családtag. Egyszerűen rátok akaszkodott, mert neki így egyszerű, nem kell költenie, hozzátok-viszitek. Én egyszerűen leépíteném. Türelemmel elmagyaráznám neki, mennyi kiadás és idő ez a részetekről. Akár forintosítanám is neki, hadd döbbenjen meg. Ha nem teszed, így lesz addig amíg világ a világ, vagy rá nem akad egy kandurra, aki miatt elmaradozik tőletek.
2012. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű és pofátlanság elvárni ezt.

Ne menjetek érte, ha nincs pénze vonatra, akkor így járt.

120 km-t vezetni az ő kedvéért, hát ezt nem sokan csinálnák meg kéthetente!!! ne tedd, ez már tényleg sok!! Mi az, hogy fizettek neki, mintha a 3. gyereketek lenne? HA elvárja, jó lesz a tudtára adni, hogy ő nem kis hercegnő, neked meg a két gyereked egyre többe fog kerülni, rá már nincs pénz.

Az elején rontottad el, hogy rendszert csináltál belőle. Mondd, hogy nem igazságos, hogy mindig ő megy vendégségbe, vezessétek be, hogy egyszer ő megy, egyszer ti. És ne furikázzátok.

2012. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Volt,hogy étteremben rendeltem mindannyiunknak ugyanazt,majd ő még sóvárogva beszélt arról,hogy ő még azt jaj de nagyon megkóstolná.


Egy fillér nélkül jön el,tehát azt mégsem tehetem,hogy semmit sem veszek neki,mert akkor nézi,hogy mi hogyan eszünk.

2012. márc. 15. 20:01
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb jön délutánra,akkor szólj előtte pár órával (de még legyen bőven tömegközelekedés),hogy bocs,de megittunk 1 pohár bolt,nem vezethetek,férjem se,gyere busszal.

Aztán ha megy,akkor mondani hogy ezt rendszeresitse,mert nektek igy jobb.

Főzni meg nem kell extrát,az meg nem kerül sokba ha 1 tányérral többet főzöl bármiből,rendszeres vendég,nem kell extra dolog.

2012. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%

Átlag fogyasztású kocsinál ez alkalmanként 4500 forint körül van,ami 2 heti rendszerességet véve 100ezerre jön ki.


És ez csak a benzin.


gondolkozz,ezt a 2 gyerektől és magatoktól veszed el.


Erre gondolj amikor megmondod h nincs tbb ingyenfuvar,ingyenétterem,stb.

2012. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
97%
Beszéljétek meg az időpontot amikor találkoztok, majd előző nap mond, hogy elromlott ez meg az a kocsiban. Így nem sérted meg, de ha jönni akar, akkor muszáj lesz busszal mennie.
2012. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Már arra is gondoltam,hogy talán valamiért azt hiszi,hogy nekem ez a jó,hogy én látom mindig vendégül.


Azt mondja nekem,hogy menjünk el ketten egy bizonyos helyre (200km),bízzam a gyerekeket a férjemre aznapra...aztán azt mondja,hogy ő is ad az üzemanyagba,aztán egy perc múlva,vagyis adna,de tudhatom,hogy neki nincsen miből.Ő akar menni és én fizessem ilyen messzire az üzemanyagot,plusz lássam vendégül,természetesen enni-innivalót én álljam.


Kezdem magam palimadárnak érezni...de nagyon!

2012. márc. 15. 20:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!