Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Talán e miatt szoronghatok?

Talán e miatt szoronghatok?

Figyelt kérdés

Kellett mennem a nevelési tanácsadóba, mert menet közben kiderült, hogy BTM-es vagyok (akit érdekel, hogy mi ez, keressen rá, most nem ez a lényeg), és valószínűleg matekból is felmentenek. Az egyik teszt során a pszichológus mondta, hogy látja rajtam, hogy szorongok. Anyám mondta, hogy nincsen nekem semmi bajom, nincs okom a szorongásra. A doki mondta, hogy nem tudhatják, mit hogyan élek meg, és felesleges azt mondani, hogy ne stresszlejek, stb.


A lényeg, hogy anyám nagyon félt, alig mer engedni valahová. Nem járok el bulizni, alig vannak barátaim, mert nem 'járhatok el' sehová. Konkrétan nem mondta, hogy nem enged el sehová, csak mindig iszonyatosan parázik, ha elmegyek délután a városba, vagy moziba az osztálytársaimmal (bár ezeket már 'megszokta', de mindig mondja, hogy nagyon vigyázzak magamra, ne álljak szóba idegenekkel, ne üljek be idegenekhez, vagy olyan emberekhez az autóba, akiket nem nagyon ismerek, sőt, egy időben mindig felkellet hívnom, ha a városban összefutottam valakivel, amikor megérkezett az ismerősöm, és elkellet mondanom, meddig leszek. stb)


Nyáron dolgoztam, volt olyan, hogy 10:00-23:00-ig egy rendezvényen hosstesskedtem, és olyan dél körül ordibálva felhívott, hogy nem tudja, mit képzelek magamról, hogy 40°C-ban annak a cégnek 'csicskázom', napszúrást kapok, különben is nem vagyok normális, stb. Nagyon égő volt, úgy 'kérezkedtem el', hogy egy rokonom akkor került be a kórházba, és be kell mennem, megnézni, hogy mi van vele. Aztán nagy nehezen visszamehettem 18:00 körül.


És még sorolhatnám.

18l



2012. ápr. 28. 19:34
 1/8 A kérdező kommentje:
~ 2 évig autóval hoztak-vittek suliba, annak ellenére, hogy gyalog 10 percre lakom a sulitól. Múlt tanévtől járok gyalog, úgy kellett kikönyörögnöm.
2012. ápr. 28. 19:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mitől szorongsz, de ilyen szülő mellett nem lehet könnyű, az biztos.
2012. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért szorongsz,mert anyukád túlságosan félt és beléd sulykolja a félelmet.Én anyukám is ilyen,hasonló problémám volt.Állandóan ideges,folyton remeg,izgul és ha épp nyugodt voltam,akkor is átragadt rám az ő idegessége.Ez ilyen.Próbáld meg kivívni a szabadságod.
2012. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2012. ápr. 28. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Külön kellene költöznöd. Sajnos ez nem olcsó megoldás.
2012. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állj ki magadért.
2012. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon jól hangzik, de ha eddig úgy tartották, mint egy csivavát, igazi kutyát még nem is láthatott, és ketrecben hozták vitték. Hogyan merjen kiállni magáért? Talán nem is tudja mit jelent az.
2012. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha most nem lázadsz, akkor majd +10 év múlva fogsz, és duplán. Kicsit akaszkodj le anyádról, gondolom borzasztó terhes ez a kontroll és túlféltés.

1: Ne hívd fel, hogy jól vagy, bármilyen nehéz. Akárhova mész, nem kell beszámolnod.

2: Tényleg állj már ki magadért... Ha nem enged el, akkor is menj el. Tájékoztasd, mikor jössz, ha késel, max szólsz neki, de szabad vagy.. Menj akárhova, ahova akarsz.

3: Ha felhív és üvöltözik, egyszerűen mondd neki, hogy "anya, kösz, hogy aggódsz, de nekem ez SOK!" és telefon letesz.

4: Lázadj, lázadj!! Kezdd kis lépésekben, és ünnepeld magad, ha sikerült! Ha már nem kell óránként hívnod, ünnepeld magad, hogy egy rács lekerült a kalitkádról..


Ha anyád azt mondja, NE tedd ezt, NE tedd azt, akkor is tedd meg, mert te úgy akarod, a te életedről van szó basszus.. Feltételezem nem hülyeségeket akarsz (ittasan vezetni, pasikat az ágyadba minden este stb..), csak szabadságot akarsz, és nem kontrollt. Csapj az asztalra, mert ez megbosszulja magát..

2012. ápr. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!