Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel?...

Mit csináljak a szüleimmel? Főleg Anyukámmal? Kezd elviselhetetlen lenni a helyzet.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 1 éve, hogy apukám nem talál munkát. 4en élünk egy lakásban, Anyu, Apu, öcsém (11) és én (23)


Mostanság egyre többet hallgatom a "nincs pénz", "drágaság van", "holnap vajas kenyeret eszünk"


Tudni kell, hogy havi 40 ezret tudok nekik adni (a 70 ezres fizetésemből) és ha a barátom add akkor pár ezret...


Tudom, hogy nehéz a megélhetés, ez tény. De menekülök már itthonról, nem bírom a folyamatos panaszt elviselni. Mit tehetnék ez érdekében?



2012. ápr. 29. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ki tudsz venni egy szobát valahol. 40-ből már simán kapsz.
2012. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"nincs pénz", "drágaság van", "holnap vajas kenyeret eszünk" ...


Mintha csak az én apukámat hallanám.


Nálam már nagyon rég elviselhetetlen a helyzet, jövő hónapban költözöm is. 20/L

2012. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ó mintha én írtam volna ezt..20l
2012. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
szep kis gyerekek vagytok. A szuleitek nehez helyzetbe kerulnek,ti meg elkoltoztok otthonrol,mert unjatok? Szegyelljetek magatokat! De persze,ha ti kerultok ilyen helyzetbe,majd azonnal rohantok haza,h segitsenek,mi? En nem tudom miert ilyenek a mai fiatalok,de borzalmasan onzok es halatlanok vagytok!
2012. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
utolsó válaszoló, ne legyél álszent...
2012. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból volt nálunk hasonló a helyzet, hogy nem volt pénz. Anyukám beteg volt, rokkant nyugdíjas. Az nem volt valami sok pénz. Persze én is hallgattam a panaszt, de tudtam, hogy valóban rossz a helyzet, ezért eszembe sem jutott elköltözni. 100000 Ft-ot kerestem, azt oda is adtam minden hónapban. Rezsi, kaja, stb... Hozzáteszem, hogy albérletben laktunk. Az öcsém volt csak az, aki állandóan hisztériázott, hogy nincs pénz a hülyeségeire. Úgy voltam vele, hogy anyám felnevelt minket egyedül, nem fogom ott hagyni a szarban. Nem tudom nálatok mi a helyzet, mennyit keres anyukád, meg mennyi a rezsitek, nem is kérdezem. Ezt te tudod. Ahogy nyilván azt is, hogy nem igaz az a szöveg, hogy 47000 Ft-ból meg lehet élni:D Ha dőzsöltök és úgy panaszkodnak, akkor megértem a hisztidet, de ha valóban kevés pénzük van (több a kiadás mint a bevétel), és a panaszáradatokat érzed a legnagyobb problémádnak, akkor lehet hogy tényleg jobb ha elköltözöl. Tehát mindkét esetben. 40ezer+rezsi x részéért bérelsz egy szobát (az árat bp-i viszonylatban mondtam) a maradék pénzed meg ezen túl kajára meg tisztálkodószerekre megy el, nem szórakozásra. A panaszokat nem kell többet hallgatnod. Egyébként azt jobb ha tudod, hogy drágaság van:D Ebben biztos, hogy igazuk van a szüleidnek. Erre fel kell készülnöd sajnos ha egyedül akar élni 70000 Ft-ból. Nem fogsz dúskálni a pénzben. Jobban jársz ha otthon maradsz, mert akkor 40-ből megvan a bérleti díjad, a rezsid, és a kajád, 30 ezer pedig marad neked. Gondolom azért enni adnak neked a szüleid. Ha nem, akkor mindegy hol laksz. Cserébe hallgathatod a bizonyára alaptalan nyavalygásukat, hiszen ma Magyarországon köztudott, hogy egy 4 fős család meg tud élni egy keresetből. (Meg, ha az az egy kereset van vagy 250ezer Ft, és nincs jelzálog meg ilyenek.) Ha van ennyi bevételetek, és nincsenek hitelek, akkor vedd át te a családi kasszát, hátha jobban be tudod osztani a pénzt. Van akinek van érzéke hozzá. És akkor senki sem panaszkodhat. Én édesanyám sem tudta jól beosztani a pénzt, be kell látnom. Én viszont igen, úgyhogy akkoriban jobban jártunk volna ha én kezelem a pénzt. De nálunk már mindegy, nem aktuális.
2012. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
latom a lepontozas megint sikerult,csak mert megirtam azt,ami nyilvanvalo,h halatlan dogok vagytok. Faj az igazsag? Remelem a ti kolykeitek ugyanilyen onzo,undorito emberek lesznek,mint ti. Hanyingerem van toletek.
2012. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

adla7176

Azért ne kapd fel ennyire a vizet,főleg,hogy nem látsz a dolgok mögé.

Nekem is halálosan elegem van az itthon "nincs pénz" nyavalygásból.De meg van az oka.5-en vagyunk ebből anyum barátja nem dolgozik,a hajlandóság se nagyon van meg.Anyum még a kistesómmal van itthon,így kapja a gyedet.Tele vagyunk hitellel,nincs befizetve egy csomó számla.Én kaptam pénzt,mondtam fizessenek ki belőle olyat,ami tényleg fontos.Hát nem a fontos dologra ment..Inkább nem írnám le,hogy mire..

Meg pl ilyeneken nyavalyognak,hogy csak csapvíz van itthon,az nem jó menni kell venni kólát.stb.

Szóval igen,sokszor úgy érzem,hogy inkább lelépnék,mert nem bírom ezt a nyavalygást,miközben senki nem is tesz semmit annak érdekében,hogy jobb legyen.

2012. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ez megint egy mas helyzet. Es megint mas az,amit a kerdezo felvazolt...
2012. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oké,de a kérdező se nagyon fejtette ki a dolgot.Első hozzászólásomban én is csak ennyit írtam:"Ó mintha én írtam volna ezt..20l"
2012. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!