Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családállítást meg lehetne...

Családállítást meg lehetne próbálni egyedül, papírlapokkal?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvastam a családállítás témájában, szeretném magam is kipróbálni.Azt költségesnek tartom, hogy elmenjek egy állításra, de itthoni környezetben szívesen kipróbálnám.Csak kérdés, lenne-e így valami értelme?Azt tudom, hogyan kell csinálni az állítást,a gond csak az, hogy nem lenne hozzá jelentkező, vagy ha mégis akadna 1-2 ember, az lehet, hogy kevés lenne.Ezért gondoltam arra, hogy papírlapokkal állítok, de így meg sajna egyedül leszek és sokkal kevesebb a lehetőség, visszajelzések sem lennének, ami pedig nagy segítség.

Mit gondoltok?


2012. ápr. 30. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Mi az a családállítás?
2012. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én sem tudom,hogy mi az a családállítás!
2012. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
WTF?
2012. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Család alapítás talán?Ahoz fel kell először állítani.
2012. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Más néven:Hellinger terápia.

Összejön (szerencsésebb esetben) egy csoport, általában idegen emberekből.Van egy terápiavezető, akihez kimegy az a személy, aki szeretné, ha felállítanák a "családját", mert valamilyen gondjai vannak.Ez nem csak családi gond lehet, hanem egészségügyi, vagy munkahelyi is, stb...

a terapeuta ezután a csoportból kiválaszt olyan személyeket, akik a kérdező életében lévő problémát, vagy családtagokat megszemélyesítik.Ez lehet élő, de lehet halott családtag is.ezután a kiválasztott tagok elhelyezkednek, beállnak valahová, ahová az érzéseik vezetik őket és jobb esetben olyan reakciókat érzéseket mutatnak, amiből a hozzáértő rá tud jönni, hogy a család múltjában, szerkezetében hol van az a probléma ami a kérdezőre kihat és ezt a problémát fel tudja oldani.

Na, röviden erről szól, nagy vonalakban.Van úgy, hogy nem elég a létszám az állításhoz, vagy a kérdező nem akar társaságban állítani, csak terapeutával.Ilyenkor jönnek jól a megszemélyesített bábuk, vagy papírlapok.Ami persze behatárolja a lehetőségeket, mivel ezek nem mutatnak visszajelzést, érzelmet, ez megnehezíti a dolgokat.


De adok egy linket is, itt olvasgathatsz a témában.


[link]

2012. ápr. 30. 15:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is olvastam már a családállításról, mert egy barátnőm nemrég meg is csinálta.

Viszont szerintem elég elvont a téma, érdemi választ itt erre nem fogsz kapni.

Ha tényleg szükséged van rá, szerintem spórold össze a pénzt rá, mert terapeutával valószínűleg több értelme van mint egyedül.

2012. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Ez csak pénzlenyúlás,de sok értelme nincs. Idegen senki családi gondjait nem tudja megoldani.
2012. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Hello,


Nekem általánoságban jók a tapasztalataim a családállítással. Leszámítva hogy sok az átverős, meg a nem hozzá értő. Már bárkiből lehet családállító, nem tájékoztat jól, nem vezeti jól. Nem akarja vagy nem képes meglátni a problémát. De az árat beszedi ami nem kicsi hiszen a magyar átlagfizetés egy tizede körül mozog egy állítás. Elmennek páran már meg is kereste egy nap az egész átlag havi bérét. A legtöbb nem is adózik és az áfát sem számolja fel ami nem lenne akkora probléma csak akkor ne írja oda hogy pénz állítást is csinál meg munka és karrier tanácsokat is ad. Mintha egy angolul nem beszélő ember tanítana angolul. Persze az is segíthet…hogy imitáljam majd később…

Itt felmerül a kérdés hogy ha nem vagyok elégedett nem fizetem ki de ez meg egy családálíításon nem olyan jó fejség. Én már csináltam, mert annyira nem voltam megelégedve, mert kedves hogy azt mondják hogy amit a mező kidob de könyörgömez olyan mintha hajvágásra mennék azt kopaszra vág. Nem értett velem egyet, de azt mondtam hogy ha jobban lennék ettől az állítástól akkor kifizetem. Nem lettem. De tanultam belöle, hogy többbet kérdezek, fáraszam le őket e-mailben, meg telefonon, mert amennyit elkrének egy állításért amit amúgy is egymásnak csinálunk és segítjük egymást azért akkor válaszoljon a kérdéseimre és legyen tájékoztató.

Ettől eltekinte az összes többi sokat segített. A jó családállítót érdemes is megfizetni, de az összes többit jobb messziről elkerülni. Én sokat kérdezek, megnézem mennyire hiteles nekem amit ő csinál, mennyire lett az élete részévé, mennyire gyökerezett le benne, valamint mennyire hig vagy tartalmas a tudása és tapasztalata. A honlapja minősége sem zavar nagyon, de ha más emberek gondoltatait, cikkeit, képeit teszi fel az már megint gyanús.

Bár a legtöbb helyen azt mondják ez mélyen belül hat, de én szeretem azokat at helyeket ahol jegyzetelnek és leírják kivel mi történt hova mozdult, és vissza lehet keresni, mert utána könnyű hivatkozni arra hogy hát igen, de már elfeljetettük. Belül kell hatni de szerintem tenni is kell érte.

Kívánom mindenkinek hogy legyen szebb az élete családállítással vagy nélküle, de álljon ki magáért és ha nem elégedett a hellyel, rosszul érzi magát inkább mondja meg, ugyan úgy ha valami segít neki, vagy ha valakinek hálás.

Boldogabb teljesebb életet mindenkinek!

2012. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia.

tegnap voltam családállításon, vagyis a hétvégén. azt, hogy papírlapokkal megcsináld, teljesen értelmetlennek találom. az egész arra épít, hogy a mezőben résztvevő szereplők hogyan érzik magukat. a papírok nem éreznek! meg fogod kérni a papírt,h álljon oda, ahol neki jó? megkérdezed mi fáj és hol nyom vagy szúr?kimondatod vele az oldó mondatokat? (amiket te sem fogsz tudni, mert nem értesz hozzá).

ha igazi emberekkel csinálnád sem szabadna neked, mert többet árthatsz mint használsz.

2012. máj. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha beállnék egy ismeretlen ember családjába pl. dédanyának, és mondanám a saját "érzéseimet", az mennyiben segítene az alanynak, hiszen a saját érzelmeimet hozom,

szerintem semmit nem fogunk megtudni az ő dédanyjáról.


Győzzetek meg!

Mit tud kimondani, kérdezni RÓLAD? amit Te nem tudsz ??!!! (legfeljebb nem tudszm vagy nem mersz, nem akarsz)

Győzzetek meg!

2013. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!