Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek a szülei folyton azt...

Akinek a szülei folyton azt hajtogatták, hogy egyedül marad, az úgy is lett?

Figyelt kérdés
Az én családom nagyon negatív.Nem akarom,hogy tönkretegyék az egész életemet.Ezért akarom tudni mások tapasztalatát.Nekem nagyon fontos,hogy legyen párom,enélkül semmi értelme az egész életemnek.Pasi nélkül minden sz@r,nekem ez fontos.Véleményeket nem kérek a hozzáállásomról,csak mások tapasztalatát szeretném hallani.

2012. ápr. 30. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyesmi kérdést akartam feltenni én is. Tapasztalatom erről még nincs, de engem is úgy kezelnek hogy "Már úgyis egyedül fogsz maradni" "Rendelkezz be arra hogy egyedül leszel, majd csak magadról kell gondoskodnod". Mondjuk én nem vagyok ilyen társfüggő mint te, nem vagdosom fel az ereimet hogy egyedül vagyok, habár családot pl szeretnék. Nem tudom hány éves vagy, én 22, de eléggé aggaszt hogy már "temet" a családom, hogy úgysem lesz már senkim mert már öreg vagyok, és ki fogok futni az időből....

És néha el is hiszem magamban, szinte látom a jövőbeli magamat ahogy egyedül élek 2 kutyával, és nincs senkim. De aztán meg rögtön az villan be, hogy mi van ha mégsem? Én pl nagyon szeretnék majd gyereket, meg férjet, és miért ne lehetne? Még ha 32 évesen jövök össze valakivel akkor sem késő annyira, és az még 10 év, jó mondjuk addigra szeretnék már....Szóval ha nagyon szeretném akkor csak sikerül majd.

2012. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nalam azt hittek, en fogok elobb meghazasodni, nem a noverem.. Itt vagyok majd' 30 evesen, mindenem megvan, csak a legfontosabb hianyzik: a tarsam az elethez.


29/F

2012. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%

Nekem édesapám és nagyanyám hajtogatja állandóan, édesapám nagyanyám hatására hogy itt vagyok 24 éves és még nem mutattam be egy pasit sem, apám túl válogatósnak hisz, holott ez nem igy vagn és nem megy ilyen könynen, hogy kilehessen egy normális öszinte kapcsolatot alakitani valakivel, akihez vonzódsz is, te is "megfelelsz" neki, egyforma érdeklődési kör-intellektuálisan, szexuálisan passzoltok...nem nehezedik rád, de nem is csal meg...nem értik meg..főleg hogy kisebb városban lakok még, itt nem lehet ismerkedni.

Amúgy én is tartok attól ...nem bírom elképzelni hogy nekem egyszer férjem lesz, főleg hogy hűséges lesz...és nekem is megfelel, a gyerek témáról megh ne is beszéljünk..ikrek vagyok---azzal is piszkálni fognak 30 fele

2012. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Eddig bejött. 20 éves koromig ezt hallgattam. Aztán lett egy pasim, akivel nemrég szakítottunk. Ahogy vége lett, bátyám első szava ez volt: "Legalább te itthon maradsz anyuval, nem lesz egyedül öreg napjaiban." Na mondom, köszi. Az első pasim volt, de egyáltalán nem biztos, hogy az utolsó.


Azóta vettek anyunak egy étkészletet, ami nem szett, hanem külön kellett megvenni hozzá a tányérokat egyesével. 5 darabot vettek mindenből...Pedig ugye minden étkészlet 6 darabos...De hát én úgy is egyedül maradok.


Igazából baromira idegesít, mert nem tudom, hogy mire alapozzák ezt az elképzelésüket. Jó nő vagyok (már legalábbis szerintem...csak remélni tudom, hogy mások szerint is), buta sem vagyok...Mégis így állnak hozzám, mintha apácának készülnék.


Én általában azzal vágok vissza neki (mert főleg bátyám a szemét velem), hogy amikor a sógornőmre panaszkodik, akkor mindig mondom neki, hogy nekem ilyen gondom legalább nincs. Meg hogy ezért nem fogok én férjhez menni, mert veletek csak a gond van.


Egyébként az a vicces, hogy minél többször mondom, annál jobban kezdem megkedvelni az egyedüllétet, és annál inkább gondolom, hogy tényleg nem megyek férjhez. :D


24/n

2012. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%

24 évesen ieje volna már elköltöznöd otthonról te jó nő, vagy tényleg beszippant a saját családod..


Minek hagyod magad? Cuccolj el!


Hidd el lesz pasi akivel összeállj, annyi van mint a szemét, csak ne legyél túl finnyás!

2012. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is folyton ezt mondogatták, azzal a céllal, hogy fogyjak le (kövér kamasz voltam). Nem lett igazuk eddig, van tartós kapcsolatom, amiben jól érzem magam, és úgy gondolom, hogy mindent megadok a páromnak is.

Viszont sikerült belém nevelniük azt a félelmet, hogy mi lesz, ha esetleg egyedül maradok, és emiatt elég sokáig társfüggő voltam.

Tapasztalatot kértél: nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon fontos egy társ az életben, de az embernek meg kell tanulnia egyedül is megállnia a helyét.

2012. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
És akik ezzel ba...gatnak, azoknak tökéletes, példaértékű a magánélete? Én anyukámat kiosztottam 28 évesen, hogy pont egy olyan ne akarjon nekem tanácsot adni, aki csak azért nem vált el a férjétől, mert nincs hova menni. Se szeretet, se semmi nincs közöttük, csak a mindennapos beszólogatások. Nagyon hiteltelen egy ilyen ember szájából, hogy nekem mi lenne a jó. Én 32 vagyok és tavaly mentem férjhez, lett babám és boldog vagyok, nem érzem azt, hogy lekéstem bármiről is. Anyám meg ugyanúgy otthonról osztja tovább az észt, csak mostmár gyereknevelésről :)
2012. ápr. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nekem ez eddig eszembe se jutott, de nekem is folyton ezt mondogatják, és sajnos egyedül is vagyok. Lehet addig mondogatják amíg teljes beletörődök.

Ha mégis lesz párom és gyerekem én nem fogok így rátelepedni az tuti.

2012. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

nekem is ezt mondják, és temetnek már itt 22évesen. hogy lány létemre még nincs senkim. de hogyha bemutattam valakit, akkor rögtön azzal jöttek, hogy mért kell minden héten más pasit bemutatni, mert nem lett belőle semmi, mint kiderült utána a dolog:SS amúgy életemben 2pasit vittem haza, minden a kettő rosszul sült el, nem az én hibámból nem lett folytatás.

azóta ezt verik a fejemhez.

amúgy meg anyám is mondja, hogy nem lesz soha senkim, mert magamnak való vagyok. de ha meg van, akkor így állnak hozzá. ..tehát ez már eleve egy önmagát beteljesítő jóslat. mondogatják, én meg el is hiszem, hogy így van/lesz.

2012. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
nekem anyum gyakran a fejemhez vágta, "hogy sosem lesz senkim", amikor dühös volt rám. tudta, h ez mennyire fontos nekem. a legérzékenyebb pontomon célzott és talált. hárman vagyunk tesók. a bátyám 10 éve él egy rossz kapcsolatban, amit az anyagiak és egy tündéri kislány tart össze úgy, ahogy. a 23 éves húgom még szűz. a tesók közül én vagyok a "legsikeresebb" a magánéletben. boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek, pedig én voltam az egyetlen a családban, aki tinilányként ezt hallotta az anyukájától
2012. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!