Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Claustrofóbiás vagyok és ha...

Claustrofóbiás vagyok és ha egy liftben vagyok egyedül akár 2 percig is rám tör a fóbiám a barátnőim tudnak róla próbálnak mindig velem maradni ha ilyen helyekre megyünk ahol a fóbiám rámtörhet de mit tegyek ha egyedül maradok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 11:44
 1/7 anonim válasza:
61%
Ne menj lifttel, hanem lépcsőzz.
2009. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Igen, nem menj lifttel. Nekem is hasonló problémám van, én mindig attól félek a liftben, hogy megáll menet közben, vagy két szint között nyitja ki az ajtót "a falban" és úgy marad, ezt én is úgy oldottam meg, hogy ha 20 emeletet kell, akkor annyit lépcsőzök és próbálom kerülni a liftet.
2009. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Én felmentem a 10.re lifttel úgy hogy közben megálltam félúton,de a második rész iszonyat volt.Lefelé megkértem azt akihez mentem,hogy jöjjön le velem.
2009. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
A legegyszerűbb, amit tehetsz, hogy elhiteted magaddal, hogy a fóbiád már "elmúlt" és amikor beszállsz a liftbe, megpróbálod elfoglalni valamivel magad, amíg felér. Így biztos könnyebben túléled a liftezést, és egy idő után a fóbiád is végleg elmúlik.
2009. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

szia!

nem tudom,mennyire engedheted meg magadnak,de javaslom a kineziológust!én a bogaraktól féltem nagyon hosszú évekig,már úgy éretzem,senki nem tud rajtam segíteni,meg nem eleinte elég szkeptikus is voltam ezzel szemben,de bevált!csak arra figyelj,hogy lelkiismeretes,nem pénzhajhász szakembert keress!

2009. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez volt a problámám 2 éve és rettegtem ha liftre gondoltam, kikzárólag csak mással szálltam be, egyedül soha.De egyszer el kellett költöznöm 3 hónapra a 10. emeletre és kénytelen voltam szembenézni a félelmemmel, az 1 pár alkalommal majd kiugrott a szívem, izzadt a tenyerem, majd meghaltam a félelemtől, de minél többször csináltam annál jobb lett mert láttam h nem történik semmi baj. És ma már csak nevetek az egészen. és bármely liftbe simán beszállok egyedül is. Úgyhogy, nézz szembe a félelmeddel és tedd meg győzd le amitől félsz és nem fogsz többé másoktól függeni. Sok sikert! Nehéz lesz, de megéri!
2009. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Én nem megyek lifttel, ha egyedül vagyok. Ha valaki más is beszáll velem, akár idegen is, akkor addig megyek, ameddig ő és ha kiszáll, kiszállok én is. :) Egyébként lépcsőzök, a tizedikre. Kétszer beszorultam, egyedül és majd megőrültem, borzasztó volt, csak ment fel-le és amikor végre megállt, akkor is két emelet között, tehát még jobban beparáztam. Inkább elkerülöm, nehogy még egyszer ez legyen. Nagyon féltem. Amikor nyelv vizsgázni voltam, a hatalmas szótárakkal inkább fellépcsőztem, minthogy a liftbe beszálljak.

Tehát kerüld el a félelmet és inkább lépcsőzz. :)

2009. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!