Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a húgommal? Kivagyo...

Mit tegyek a húgommal? Kivagyok idegileg! FONTOS!

Figyelt kérdés

A húgom 14 éves, kb. 1,5 éve csinálja a dolgait, mint: lop, de mindenkitől mindent, nem nézi hogy mi az, vagy hogy kell e neki, hasznát tudja e venni?! Csak tetszik neki és viszi, akkor tőlem és anyuéktól is. Már szégyenlek menni az utcán nehogy találkozzak valami ismerőssel és oda szóljon hogy milyen a húgom, stb. A szobám ajtaja zárható de a szüleimnek van kulcsa és mindig nyitva van hogy szellőzzön. :@ Hiába mondom nekik hogy ne! Úgy volt hogy a tesóm megy egy hétre kivizsgálásra, mert 4 hónapja nem volt suliban, eltűnik napokra, de haza küldték mert nem bírtak vele, úgy volt hogy ma reggel megy megint máshova 3 napra, erre most haza jött. Nem tudom áthívni miatta a barátom se, mert félek hogy ellop tőle valamit, meg úgy röhög mint VV Seherezádé (szándékosan!), állandóan kiabál, csak a feszkó van miatta. Sok ember, köztük rokonok se tartják velünk a kapcsolatot miatta. Mit tegyek? Már szörnyű itt élni!! :'( Nem tudok sehova se menni, nagyszülők nem élnek, a kereszt szüleim nem beszélnek velünk a tesóm miatt mert tőlük is lopott, a pasimhoz meg nem akarok...

17L

17L


2012. máj. 2. 12:58
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Bocsi, kétszer írtam oda hány éves vagyok.

Az ablakon kiugrik reggelente ha apu kocsival akarja vinni, iszik, cigizik, pasizik, stb. A ruháimat el kell dugni meg minden mást is, mert ellopja! De nem tudom hova. Pénzt, mindent. Amit a pasimtól kapok azt is, hiába van rajta hogy szeretlek, vagy valami más, viszi!

2012. máj. 2. 13:00
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
A szüleitekkel beszéltél már erről? Ha igen, mit szóltak hozzá? Elsősorban nekik kéne szólnod, és nekik kéne megnevelni mert ez így valóban nem állapot...
2012. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Hiába mondok bármit is, csak sóhajtanak és ennyi. Anyám intézetbe akarja adni pár hónapra hogy térjen észhez, aztán mégse, aztán megint, most is kb. fél órája hozta őt haza apa, már el is ment csavarogni.
2012. máj. 2. 13:04
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Egy-két pofontól lehet észhez térne, a kulcsot meg kérd el szüleidtől.
2012. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%

Hmm, igen, ismerős helyzet. Hát sajnálom hogy ilyen a húgod és azt is hogy anyukád meg apukád nem törődik vele, pedig sürgősen kéne mert az ilyen fiatalokkal nagyon könnyen elszalad a ló. Én azt tudom tanácsolni hogy ülj le a szüleiddel egy komolyabb beszélgetésre, próbáld felvázolni a helyzetet hogy mi lesz ennek az eredménye és mindenképpen maradj nyugodt hogy lássák rajtad hogy te komolyan veszed ezt az egészet... Sajnos más ötletem nincsen, hisz te nem tudom megnevelni a húgodat, gondolom nem hallgat rád..

Mindenesetre sok szerencsét hozzá!

2012. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Tesznek különböző lépéseket, mindenféle iskolába akarják vinni, és amikor meg úgy van hogy, mindig haza jön!! Mint ma! Amikor elsőnek volt kivizsgáláson átjött a pasim, itt aludt, úgy volt hogy apu főz mi addig sétálunk, stb, mire haza jövünk lesz vacsi, nyugi lesz, erre alig hogy apa haza jött, jött a telefon hogy menni kell érte, így a pasimmal mi főztünk (ami azért vicces volt), de utána a tesóm ordított, flegmázott, ment a vita megint. És ezt minden nap elviselni borzasztó!!
2012. máj. 2. 13:11
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyád azt akarja, hogy mostantól ne csak lopjon, hanem k*rválkodjon meg drogozzon is 14 évesen, akkor adja csak intézetbe...Hihetetlen milyen szülők vannak manapság.

Könyörgöm a húgod még javában kislány, 14 éves!!!! Nem kenyerem az ítélkezés, de nem véletlen ám az, hogy idáig jutott kislányként. Nyilvánvalóan nem törődnek vele a szüleid, vagy ha igen, akkor bizony nagyon rossz a módszer...

2012. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Vree ***** válasza:
100%

Bizony a szülőknek kell itt elsősorban közbelépniük. Nem tudom próbáltál-e szemtől szembe beszélni velük. Ha ez megnyugtat, teljesen igazad van: a húgod saját maga szívja meg később, ha most nem tanulja meg hogy hogyan ne viselkedjen, a társadalom már nem lesz vele ilyen elnéző. Esetleg megpróbálhatnál rájönni hogy mi baja, van e valami rejtett lelki sérülése ami miatt "meg akarja mutatni". Ha nincs, csak simán nem fogja fel hogy ebben mi a rossz akkor szankciókkal és "lelkifröccsökkel" lehet győzködni hogy miért nem helyes amit csinál. Persze hogy megpróbálja majd lepattintani de előbb orra bukik és helyrejön a feje. Ha valami titkos világfájdalma van akkor meg azt kell elsősorban orvosolni. Minden hülyeségen fel tudják magukat húzni a tinik: nincs elég sikerük az iskolában, szerelmi csalódás, satöbbi. Az ilyeneket legjobb megértően megbeszélni velük hogy rájöjjenek hogy nincsenek eluttasítva vagy meg nem értve egy-egy ilyen probléma miatt.


Ha tényleg nem tudsz beszélni se a tesóddal se a szüleiddel (kívánom hogy ne ezt az utat válaszd, csak ha tényleg minden mást 1000x megpróbáltál) akor is nyugodj meg: még pár év és 18 évesen már te rendelkezel magad fölött, mehetsz dolgozni vagy koleszba. Nem könnyű a saját lábadra állni, de nem lehetetlen. Hátha a jó példa ragad a tesódra is, ha látja hogy nő köztetek a távolság abban amit esetleg te elértél.

2012. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Olyan rossz hogy a saját szobámban nem tehetek ki a sz.gépem mellé egy ajándékot amit a pasimtól kaptam mert eltűnik, a köldök piercingek is eltűntek amiket napok múlva találtam meg, a ruháimat zsákban tartom mert ellopja és kl kell dugnom mindent, parfümöt, mindent!!! A pasim nem tud átjönni mert csak a vita megy, meg a tesóm ordítása.
2012. máj. 2. 13:16
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Hűű, tényleg szűksége lenne a tesódnak egy alapos pszichiátriai kivizsgálásra és megfigyelésre, így még egy átlagos lázadó tini sem viselkedhet. Bizonyosan van valamilyen lelki esetleg mentális problémája ami okod ad erre a viselkedésre. Ezt már csak egy orvos de lehet hogy inkább pszichológus tudná megmondani.
2012. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!