Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a testvérem...

Mit tegyek ha a testvérem teljesen el zárkózott a világtól?

Figyelt kérdés
Mit tegyek ha a 15 éves bátyám szinte megutált mindenkit maga körül? 7 éves kora óta mozgáskorlátozott ( kerekesszékes ), de eddig sose láttam rajta hogy ennyire "taszítaná" el magától az embereket. Velem is alig akar már beszélni, pedig nagyon jó a kapcsolatunk. Mindig, mindent elmondott nekem most meg van hogy a semmi miatt leordítja a fejem vagy egyszerűen hozzám szólni sem akar. A barátai is engem kérdezgetnek hogy most mi baja van mert velük sem akar komunikálni. A házból is úgy kell szinte kirángatnom hogy szívjon egy kis friss levegőt, mert állandóan a szobájában van és mindenkit kizár a környezetéből. Komolyan nagyon aggaszt hogy mi lehet vele és miért viselkedik így! Nekem ő a fél életemet jelenti annyira szeretem és téleg bármit megtennék hogy neki jobb legyen!
2012. máj. 2. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én báttyám is 15 éves.Ő is pont ugyan ilyen.Az anyám aztmondja hogy azért ilyen mert a kamaszkorszakban van.
2012. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az előzővel 1et értek.Ezt minden 15év körülinél természetes.
2012. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
ez hulyeség az 1. két valaszolotol!!!
2012. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig jól mondják, kamaszkor. Esetleg az lehet kérdés értik e a kamaszkor kifejezés lényegét.
2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kamaszkor teljesen egészségeseknél is egy olyan időszak mikor kezdik megismerni magukat,gyakoribbak a hangulati változások is.Gyanítom hogy mostanában esetleg szerelmes lett és élné a tizenévesek szokásos életét,de szerintem a mozgáskorlátozottsága most jobban lehangolja mint korábban,pont azért mert biztos szórakozóhelyekre szeretne menni és lányokkal ismerkedni.Vagy aggódik hogy hogy fog így kortársakkal megismerkedni.Ez az életkor amúgy is egy önimegismerésről,önmagunk kereséséről szóló időszak,egyébként sem mindíg könnyű és ezt szerintem a mozgáskorlátozottság lehet hogy nehezebbé teszi.
2012. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keressetek valami klubfélét ahol mozgáskorlátozott fiatalok közös programokat csinálnak és vigyétek el oda,hátha az segít ha több hasonló fiatallal megismerkedhet.
2012. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kamaszkor

szerelmi csalódás


bármi állhat a háttérben...prbálj vele beszélni,anyukád-apukád is...álljatok mellé,akármi baja is van!

2012. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelmetekbe ajánlom Kálmán Zsófia Bánatkő című könyvét.

Gondolj csak bele, mi mindenről kell lemondania a testvérednek az állapota miatt, vagy legalábbis sokkal nehezebb feltételek mellett érheti el a felnőtt állapotot, mint a többiek. 15 évesen szembesülnie kell a felnőtté válással, ami nem mindig egyszerű, számára pedig még bonyolultabb. Ő is szeretne önállósulni, leválni a szülőkről és ezt csak korlátozottan tudja megtenni, hiszen egy csomó dologban kiszolgálásra szorul.

2012. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ÉRTELMES válaszokat! :)
2012. máj. 3. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!