Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valami esély rá, hogy...

Van valami esély rá, hogy testvérként megkapom a gyámságot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 26 éves lány vagyok, van egy 3 és egy 6 éves féltestvér kishúgom. Van emellett 2 saját ikergyermekem is. Apukám késői korban egy akkor 20 éves lánynak csinálta a 2 kicsit. Nem sokkal a második gyerek születése óta szétmentek, édesapám jelenleg Németországban dolgozik. A gyerekek anyja borzalmas körülmények között él az azóta 4 gyermekével. 1 szobában vannak 6-an egy fűtetlen házban, nincs víz, a gyerekek alultápláltak, mocskosan járnak ovodába, folyton kórházba kerülnek tüdőgyulladással, mindenféle betegséggel. Az új párja egy alkoholista állat, aki bántalmazza őt és a kicsiket is. A gyámügy semmit nem tesz, pedig már szomszédok is jelentették fel őket, volt kint rendőrség, volt olyan, hogy télen -10 fokba az egyik kislány sírva rohant ki az udvarra meztelenül, hogy ne bántsatok. És még sorolhatnám sajnos a borzalmakat. Egy kis községben élnek, a védőnő barátnője és semmit nem tett a gyámügy ellenük. Apukám sem áll a helyzet magaslatán, nem érdekli őt a kicsik sorsa. Én viszont teljesen bele vagyok betegedve, hogy a 2 okos, értelmes kis hugom ilyen embertelen körülmények között nő fel. A férjemmel megbeszéltük, hogy szeretnénk magunkhoz venni őket, és én akarok a gyámjuk lenni. Mivel jó körülmények között élünk, a férjemnek magas a keresete, én is dolgozok, azt gondoltam sima ügy lesz. De beszéltem egy ügyvéddel, aki nagyon lehűtött és azt mondta, vajmi kevés esélyünk van, és évekig tartó pereskedés is lehet a vége..Csak nem értem miért, a vak is látja, hogy borzasztó körülmények között élnek, az óvónőtől a szomszédokig mindenki tudná igazolni. Próbáltam már őket pénzel segíteni, elitta a pasi, az egész kocsmát ő itatta (van elég sok ismerősöm a településen), ha veszek nekik valamit, akkor eladják, semmilyen módon nem tudok segíteni így. Valaki tudja hova fordulhatnék, mit tegyek?
2012. máj. 3. 15:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Esetleg kérdezz meg több ügyvédet, hátha valamelyiknek eszébe jut valami kiskapu...

Sajnos ehhez nem értek, de kívánom, hogy sikerüljön!!!

2012. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem nincs ellene semmi.

Csak az, hogy ha jól vettem ki, hogy az anyjuknál élnek. Ő beleszólhat ebbe a dologba, hogy nem engedi. És emiatt lehet ne adnák oda mert a gyerekeknek azért jó az anyjukkal.

De ezen kivül semmi.

Amúgy a családsegítőbe vagy valami lyen helyre kell menni intézkedni.

2012. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak költői kérdés: az ügyvéd a helyi gyámügyesnek kije-mije?

Írj a gyámügynek hivatalos levelet (ajánlottan, tértivevénnyel), amelyben leírod a tesóék életkörülményeit, és a saját lehetőségeidet, és a férjeddel közös döntéseteket.

Kérd a gyámhatóság felülvizsgálatát az ügyben, és a határozatukat.

Ha elutasító választ kapsz, fellebbezési jogod lesz, de azt már akkor valószínű nem ők fogják elbírálni, hanem az ő felügyeleti szervük, tehát ahogyan a te hivatalos megkeresésedet megkapják, kénytelenek lesznek a hivatalos utat bejárni, és a hatályos törvények szerint cselekedni.

2012. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

A legcélseerübb a gyermekvédelemhez fordulni, és elmondani, hogy a gyerekeket a mostohaapa bántalmazza és kéritek a gyerekek ideiglenes elhelyezését nálatok.

Ehhez ajánlatos lenne apukátok segitségét is kérni, ugyanis elvileg ö kérheti, hogy a gyerekelhelyezést változtassák meg.

A gyermekvédelmisek tudnak majd további tippeket is adni, a lényeg, hogy eleinte csak az ideiglenes elhelyezést kell elintézni, utána esetleg nevelöszülöként magatokhoz venni a kicsiket.

Idövel - ha az anya (és az apa is) lemond a gyerekekröl, akkor akár örökbe is fogadhatjátok - de ez tényleg hosszadalmas dolog.

2012. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok, annyi még eszembe jutott, hogy (már ha létezik ilyen), hogy esetleg anyukával (akit láthatóan nem érdekelnek a gyerekek, viszont a pénz biztosan) aláíratsz valami papírt, hogy "átadja" neked a gyerekeket, te pedig megmondod neki, hogy a velük járó családi pótlékot, egyéb juttatásokat neki odaadod minden hónapban. Nyilván erről papír nem készül.

Magyarán a pénzt ugyanúgy megkapná a gyerekek után, de nem neki kell őket nevelni, eltartani.

2012. máj. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
A gyermekvédelmiseknél már volt egyszer vizsgálat, a nő anyja is szerette volna magához venni a két kicsit, na nem azért mert neki egy fokkal is jobbak a körülményei, hanem a családi pótlékért. A mama is iszákos és undorító körülmények között lakik. Elutasították akkor is, pontosan nem tudom mi volt a határozatban, de azt mondta a csaj, hogy nem találták alkalmatlannak. Igyekszem vele jóba lenni, pedig nagyon rühellem, de így legalább tudom mi van a gyerekekkel. Az ügyvéd azt mondta, féltestvérként elég kevés közöm van a gyerekekhez. Apámmal már beszéltem, azt mondta, őt nem érdekli az egész, felőle maradhatnak az anyánál.
2012. máj. 3. 15:16
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy hivatalos panaszt kell tenni, és ha a helyi gyámügy elbagatellizálja, akkor fellebbezni. Esetleg feljelentést tenni, hogy bántalmazzák, elhanyagolják a gyerekeket. És mindenképpen keress egy másik ügyvédet, olyat, aki családjogban jártas, mert szerintem igenis nagy az esély rá, hogy elvegyék a gyerekeket az ilyen szülőktől. Megpróbálnék beszélni az óvónőkkel, szomszédokkal, hogy egy esetleges per esetén tanúsítanák-e az itt leírtakat. Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön!
2012. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A nő olyanokat írogat ki amúgy facebookra, hogy inkább szülne még vagy 5 macskát csak egy kölke se legyen több, le se szarja a kicsiket. Abból a kis családi pótlékból meg gyesből minden héten átfesteti a haját, műkörme van a putriba, a gyerekek nem esznek főtt kaját, karácsonykor mikor vittem nekik banánt a kisebb héjastól akarta megenni..És ennek ellenére ragaszkodik ahhoz pl. hogy pár napra se hozhatom el őket nyaralni
2012. máj. 3. 15:19
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

Én is csak azt mondom amit a többiek. Hivatalos úton intézkedni. Ennek én nem igazán tudom a menetét, nem nagyon értek ehhez, de jóérzésű ember nem hagy két ilyen pici gyereket ilyen helyen felnőni.

Remélem sikerrel jártok, a fejleményeket majd mindig jelezd itt kérlek, szerintem sokan aggódunk értetek.

Ha örökbe nem is fogadhatod őket már azzal sokat elérsz ha "csak" nevelőszülő leszel.

A húgaid egyébként, hogy viszonyulnak hozzád és a férjedhez?

2012. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne a helyi gyámhatósághoz fordulj, hanem a megyeiekhez. Az anya kijelentéseit is postázd mellé.
2012. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!