Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a Mónika vagy a...

Szerintetek a Mónika vagy a Balázs show újrainditása megoldás lehetne a családi konfliktusok kezelésére? A műsorból levonható tanulságok segítenének a családi problémákat megoldani vagy megelőzni?

Figyelt kérdés

Miért nincs egy nyilvános fórum ahol a az ilyen családi problémákat meg lehetne beszélni? Mert talán lenne igény a fenti műsorok újraindítására. Igen sok érdekes történetet lehetett látni - hallani, ami hasznosan szolgálta az ilyen jellegű konfliktusok megoldását. (Még ha sokaknak csak a "közelharcok" maradtak emlékezetesek)


Nektek volt olyan konkrét "kedvenc" történetetek amit később tapasztalatként fel tudtatok használni a saját családotoknál? Esetleg röviden le is tudnátok írni olyan történeteket ami különösen emlékezetes volt számotokra?


Kort és nemet is írjatok ha lehet.


2012. máj. 4. 20:12
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Nem, nem segítene, mert menipulált és megcsinált sztorikról van szó. "


Akkor ennyi erővel ebbe a rovatba sem lenne érdemes válaszokat írni családi problémák esetén.

Nem egyszer lehet tapasztalni (vagy szinte mindig), hogy a kérdező saját magát pozitív színben tünteti fel, az ellenérdekelt felet meg mindennek lehordja. (Anélkül, hogy ismernénk, vagy meg tudnánk hallgatni az Ő véleményét is.)

Csak az "ajnározó" kommentek kapnak pozitív értékelést, aki egy kicsit objektívebben közelíti meg a kérdést az meg lepontozásban részesül. Annak ellenére, hogy egyik – másik kérdező életszerűtlen, sokszor önmagának is ellentmondó történeteket ír.


Ebben a helyzetben még fokozottabban érvényes lehet a „manipulált és megcsinált sztori” elmélet.

2012. máj. 5. 08:54
 22/27 anonim ***** válasza:

Kérdező... az én értelmezésemben a manipulált, megcsinált sztori azt jelenti, hogy megkreálták... ergó Hans Christian Andersen mese az egész. Magyarán: sosem volt ilyen probléma, szépen a média felépített egy történetet és ennyi.


Az meg, hogy a kérdezők a saját szemszögükből adják elő a dolgokat egy teljesen érthető cselekedet. Mivelhogy csak a saját szemszögükből tudják a cselekményeket elmesélni.


Már a rendőrségen is azért hallgatnak ki több tanút, mert így könnyebb kiszűrni a tényeket a mesék közül. Minden ember egy kicsit hozzá tesz a magáéból. Ez már csak ilyen biznisz.

2012. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Egy olyan adást nem tudok ahol úgy mentek volna ki a vendégek hogy kibékültek volna vagy bármilyen probléma is megoldódott volna. Általában még jobban összevesznek és egyik se ismeri be ha a másiknak igaza van.

A balázs show talán még jó volt mert ott volt amikor azért jött be a fiú hogy szerelmet valljon a lánynak.

Voltak olyan részek amikor bevallotta a csávó hogy megcsalta a barátnőjét és veszekedés lett belőle vagy ha ott volt a másik kan akkor bunyó is.

2012. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
1-2 megjátszott szereplő? hol élsz te? :D én hetente ott ültem a jó kis pénzemért a felvételen, eleve úgy kerültem oda hogy megkérdezték hogy nincs e kedvem szeretőt játszani, majd kitalálunk valami történetet :D aztán mikor mondtam hogy nincs akkor kérdezték hogy nézőnek nem e mennék :D el vagy tévedve kedves kérdező.
2012. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ha félretesszük a tényt, hogy egy visszataszító színjátékot láthattunk bennük, akkor sem örülnék, ha újraindítanák. A szüleim nézték a Mónikát, így akaratlanul is találkoztam a müsorral (találó kifejezés). Van aki jót röhög rajta. Engem személy szerint nagyon frusztrált. Megvannak a saját problémáim. Nem hiányzik, hogy folyton a mások családi problémáit is hallgassam. És sajnos a szüleim is el-el tanultak egy-két primitív dolgot belőle. Örülök, hogy vége és nem mérgezik tovább az itthoni légkört.
2012. máj. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Azért árulkodó volt, amikor egy hatalmas veszekedés közepén elnevették magukat a szereplők, nem egyszer láttam ilyet :)


A kedvencem az volt, amikor egyszer hazamentem és bekapcsoltam a TV-t. Maunika só, totálban mutatják az exemet. Épp azt részletezték (két számomra ismeretlen lány), hogy milyen picike a micsodája. Felhívtam, hogy mi a frász ez. A reakció annyi volt, hogy "bakker, az ígérték a kicsiap.csöm részt kivágják az adásból". Na, ennyire valódi :)

2012. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A Jóisten mentsen meg ettől!


Olyan illetők mentek magukat rongyos pár tízezer Ft-ért megalázni magukat többmillió ember előtt, akiket nem mutogatni kéne, hanem elzárni a világtól!

2012. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!