Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu azt akarja, hogy hagyjam...

Anyu azt akarja, hogy hagyjam abba az egyetemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy vidéki egyetemre járok már második éve. Ott is lakok koleszban. 2 hetente járok haza, pl ezen a hétvégén is otthon voltam. Anyu egyszer csak azt mondja, azon gondolkozott, hogy abba kéne hagynom az egyetemet mert senki nincs aki vigyázzon a húgomra. Ő 8 éves. Eddig anyu vigyázott rá, de kapott egy munkát, reggeltől-estig ott van.

Apu külföldön dolgozik, nagyszülők nincsenek, babysitterre nincs pénzünk, a napközi csak 4 óráig tart.

Én nagyon szeretem a tesóm és én sem akarom hogy egyedül legyen, vagy baja essen, de az egyetemet is nagyon szeretem, jól tanulok, nagyon sok munkám van benne.

Tudom, hogy ez a dolog nem csak pár nap vagy hét lenne, mert ha anyu nem megy máshova dolgozni ez így lesz hosszú évekig. Apu csak nagyon ritkán jön haza.

Nem tudom mit tegyek, elvagyok keseredve. :(


2012. máj. 6. 17:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
egy 8 évesre nem kell már vigyázni, nehogy otthagyd az egyetemet!
2012. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
21%
Legyél passzív az egyetemen vagy menj át levelezőre vagy a tanulmányiból vagy szociális ösztöndíjból kijön egy babysitter ha azt átcsoportosítod oda.
2012. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
4 órától este 10-11 ig legyen egyedül?
2012. máj. 6. 17:55
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédok, rokonok, ismerősök? Kérdezzetek végig mindenkit, nem igaz, hogy nem lehet anélkül megoldani ezt, hogy otthagynád az egyetemet... az nem olyasmi, amit csak úgy otthagyhat az ember, ráadásul ilyen banális dolog miatt... nem beszélve a rengeteg pénzről, amit beleöltetek
2012. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy aztán ott végezd ahol anyád!

Nem is értem, hogy lehetnek ilyen szülők, a jövőd és az életszínvonalad függ ettől. Nem te vállaltad a gyereket.

2012. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
milyen munka az ahol reggeltől este 11ig dolgozik?
2012. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
Milyen munka az, ahol reggel 4től este 11ig kell dolgozni? amúgy meg akkor mit fogsz csinálni? Ezek szerint ha egyetemre nem járhatsz, akkor dolgozni se mehetsz, ergó évekig otthon fogsz ülni?
2012. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénz miatt akarja hogy abbahagyd?

Húgod osztálytársnője családjánál megoldhatatlan hogy ellegyen kora estig?

Könnyebb munkát vállalni a kolesz mellett amiből kijön egy babysitter?

Apukád esetleg nem tudná rendezni a gyerekcsősz költségeit?


Ne hagyd abba az egyetemet, fenti megoldások valamelyike csak járható.

2012. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%
azért írta 4től 11ig mert 4ig van suliban a húga, anyja meg 11kor ér haza
2012. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Én holtbiztos, hogy nem hagynám ott. Ha szereted és jól is megy, akkor a jövődet tennéd tönkre vele. Ez lehet kegyetlen, de: édesanyád nem neked szülte a húgodat, tehát oldja meg nélküled. Életed végig a testvéredet (aki ráadásul nem tehet semmiről) és anyukádat hibáztatnád azért, mert elszúrtad az életed.
2012. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!