Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom túlzottan "belefolyik"...

Anyósom túlzottan "belefolyik" az életünkbe. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Amikor még csak együtt éltünk a férjemmel, már akkor is "kötelező" volt minden vasárnap náluk ebédelni. Ha lemondtuk, sértődés volt belőle. Pedig én is főzök, imádok és tudok is (férjem szereti a főztömet, sőt, vitt már a kollégáinak is belőle).

Amióta megszületett a babám, egyenesen kibírhatatlan az anyós. Mikor terhes voltam, akkor is folyton dirigált, és csak a baba számított, de ez mostanra már nagyon is látványos.

Ha velük vagyunk, és anyósom kezében van a gyerek, mindig azt mondja: "nézzétek fiúk, milyen ügyesek vagyunk", "Apát nagyon szeretjük", "nézzük meg, miről beszélgetnek a fiúk", stb. Engem meg sem említ, mintha ott se lennék...

Emellett zavar, hogy állandóan rajtunk lóg, és a gyerekemnek hülyeségeket tanít, pl. ütögesd meg papa kopasz fejét. Ha rászólok, megsértődik.

Férjem velem van egy véleményen, de nem mer szólni az anyjának, hogy ne bántódjon meg.

Én sokszor finoman célzok, de elegem van abból, hogy én szóljak mindig a férjem anyjára. Mit lehetne tenni? Vagy hogyan vegyem rá a férjem, hogy beszéljen az anyjával? (Többször próbálkoztam már, de nem hajlandó.)


2009. jún. 24. 13:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem megy szépen, akkor megy csúnyán. Higgadtan és nyugodt hangon mondd meg a férjednek, hogy ezt így nem vagy hajlandó tovább csinálni. Ajánld fel, hogy kéthetente ott ebédeltek, de nem hetente. Jelentsd be, hogy ezentúl délelőtt 10-12 és délután 4-6 között (most csak úgy írtam egy időpontot) nem akarsz senkit sem fogadni. Mert nem vagy otthon (játszótér, babaúszás, tökmindegy), vagy mert kettesben akarsz lenni a picivel. Hogy nem akarod naponta látni az anyósodat: kedveled ugyan, de pontosan azért, hogy megmaradjon a jószomszédi viszony, nem akarsz gyakorlatilag vele lakni. És mondd meg neki, hogy amíg nem beszél az anyjával, addig nincs vasárnapi ebéd, hanem ő menjen, ha akar, te pedig menstruálni fogsz, a gyerek pedig veled kell maradjon, mert te vagy az anyja.
2009. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóval, és az övéhez hasonló véleményekkel értek egyet. Elköltözni nem tudtok?
2009. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!