Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőmet folyton b. aszogatj...

Barátnőmet folyton b. aszogatják a szülei a súlya miatt. Hogyan beszéljek a fejükkel?

Figyelt kérdés
Barátnőm 174 cm és 83 kg volt egy hónapja. Mivel magas, ezért ez a 83 kiló nem volt szembetűnő rajta. Egyenletesen oszlott el rajta a felesleg, nem mellesleg nincsenek lelógó hurkái és narancsbőre. A mellei is szépek és feszesek. Nekem ő a tökéletes nő! :)De ő kövérnek látta magát és elkezdett egy hónapja bicajozni. Minden nap tekerünk intenzíven 1-1,5 órát. Feszesebb lett a combja és a feneke, ráadásul a dereka is keskenyebb, hasa soha nem volt. Utoljára 1,5 hónapja mérte meg a súlyát a mamájánál, akkor volt 83 kg. Tegnap újra elmentünk a mamához, és ismét megmérte magát. Hát a kiló semmit nem változott. Mondtam neki, hogy az izom nehezebb, mint a zsír, ezért nem lett könnyebb. De teljesen kiakadt, a szülei meg folyamatosan egrecírozzák, hogy mennyire kövér, lehet, hogy terhes, stb. Teljesen le van törve, és én nem tudom mit tegyek. Nem eszik sokat, nem nagy étkű,az édességet sem szereti, és nincsenek nála esti zabálások. De a szülei ezt nem hiszik el, és teljesen a föld alá söprik az önbizalmát. Hiába vigasztalom, nem hat. Mit tegyek?
2012. máj. 7. 17:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Én 28 vagyok, Ő 21. 2 éve járunk, 1 éve együtt élünk.
2012. máj. 7. 17:08
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Hát, mivel nem rólad van szó, így sajnos sokat tenni nem tudsz. :(

Próbáld meg többször elmondani neki, hogy csinos, nem igaz, amit a szülei mondanak... De, ha nem hiszi el... :s Nem tudom.

Legjobb barátnőm kb. anorexiás lett, és hiába mondom neki én is, meg mindenki, hogy elég már a fogyásból, ő arra büszke, hogy kiállnak a bordái. Sajnos így nem igen lehet mit tenni. :(

2012. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Ne menjen addig a szüleihez, míg azok nem szoknak le erről a bunkó beszólogatásról!

Te pedig nagyon rendes pasi vagy, szerencsés a párod, jó lenne, ha neked hinne, nem a szüleinek.

2012. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudsz a szüleivel beszélni, hogy ne bántsák?
2012. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szülei annyira telebeszélték a fejét, hogy nekem már nem hiszi el, hogy szép. :( Beszélni már beszéltem a szüleivel, azt állítják csak viccelődnek, és bár tényleg kövérnek tartják, nem akarják bántani. :S
2012. máj. 7. 17:17
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Rossz vicc, mondd megnekik, ha szeretik a lányukat ne tegyék tönkre.
2012. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen szülő nem normális,már ne is haragudj.A gyerekénél önértékelési zavarokat okoz.Többek közt emiatt lehet egy gyerek anorexiás,persze ez komoly túlzás volt részemről,de mindig felidegelnek az ilyen szülők.Próbálj meg beszélni velük,hogy mit okoztak ezzel.
2012. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam, de csak "jót akarnak". Szeretnék, ha vékonyabb lenne, és azt hiszik így elérik ezt. De szegénykém tényleg belebetegszik. Nem akarom, hogy evési zavarai legyenek.
2012. máj. 7. 17:20
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

És őket mi a f*szért érdekli, hogy milyen az alkata? Nem magának és neked kell megfelelnie? Ha az ő szemükben kövér, az egy dolog, de neked megfelel és valóban nem sok a pluszkilója, főleg, ha erősek a csontjai.

Menjenek az anyjukba a segítő szándékukkal!

2012. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Mintha az egyik barátnőm barátja írta volna a kérdést.. Ő is 80valamennyi kg, és 176 cm. Teljesen arányosan oszlanak el rajta a kilók, jól néz ki. A szülei mégis piszkálják - főleg az anyja, neki fel van vágva a nyelve rendesen. Nem nagyon tudsz mit tenni ellene, beszélj a megértőbb szülőjével, hogy ez mennyire nem tesz jót a lányának.
2012. máj. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!