Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőmet folyton b. aszogatj...

Barátnőmet folyton b. aszogatják a szülei a súlya miatt. Hogyan beszéljek a fejükkel?

Figyelt kérdés
Barátnőm 174 cm és 83 kg volt egy hónapja. Mivel magas, ezért ez a 83 kiló nem volt szembetűnő rajta. Egyenletesen oszlott el rajta a felesleg, nem mellesleg nincsenek lelógó hurkái és narancsbőre. A mellei is szépek és feszesek. Nekem ő a tökéletes nő! :)De ő kövérnek látta magát és elkezdett egy hónapja bicajozni. Minden nap tekerünk intenzíven 1-1,5 órát. Feszesebb lett a combja és a feneke, ráadásul a dereka is keskenyebb, hasa soha nem volt. Utoljára 1,5 hónapja mérte meg a súlyát a mamájánál, akkor volt 83 kg. Tegnap újra elmentünk a mamához, és ismét megmérte magát. Hát a kiló semmit nem változott. Mondtam neki, hogy az izom nehezebb, mint a zsír, ezért nem lett könnyebb. De teljesen kiakadt, a szülei meg folyamatosan egrecírozzák, hogy mennyire kövér, lehet, hogy terhes, stb. Teljesen le van törve, és én nem tudom mit tegyek. Nem eszik sokat, nem nagy étkű,az édességet sem szereti, és nincsenek nála esti zabálások. De a szülei ezt nem hiszik el, és teljesen a föld alá söprik az önbizalmát. Hiába vigasztalom, nem hat. Mit tegyek?
2012. máj. 7. 17:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%

Hiába teker akár napi 3 órát is, ha ugyanúgy eszik mint előtte. A fogyás kulcsa a mozgás mellett megfelelő diéta, ami értelemszerűen MÁS, mint amitől meghízott.

Valószínűleg ő sem érzi jól magát a bőrében, mert ha így lenne, akkor nem zavarná hogy a szülei a súlyával csesztetik. Ezt fogadd el, és segíts neki!

2012. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

bicajozzatok csak tovább, ha szeretne ő is, a szüleit pedig offold le valahogy.. a 164 centimhez én tavaly fogytam akaratlanul 54 kilóról 42(!!)re, azt hitte mindenki, anorexiás vagyok, pedig semmi bajom nincs, azóta se sok jött vissza, én is elkezdtem kondiba járni, meg mittudomén, de anyáék etetnek folyamatosan, pedig alapból nem vagyok én sem nagyétkű. ha tényleg rendben van egészségügyileg is, akkor küldd el orvoshoz, a doki megmondja neki hogy örül hogy sportol, de semmi baj nincs a súlyával, a dokinak pedig a szülei se mondhatnak ellent. viszont azt dicsérgesd benne, hogy mer tenni azért, hogyha nem tetszik magának, az mindig jól esik, ha valakinek testképzavara van. sok sikert!

18/L

2012. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%

Le lehet pontozni,de 174cm-hez szerintem is sok a 83kg.

Én is 174cm vagyok,sokáig 60kg voltam(még így sem voltam egy csontkollekció),most télen szedtem magamra,így jelenleg 66kg vagyok és már látom,érzem,hogy sok...

2012. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
nem pontozok soha!!!!
2012. máj. 7. 20:07
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

És mióta volt kérdés, hogy te soknak tartod-e ezt a súlyt, utolsó? Kérdésre is kéne néha válaszolni.

Kérdező, mondd meg a barátnőd szüleinek, hogy állítsák le magukat, mert nagyon rosszul ösztönzik a lányukat a fogyásra, és amúgyis tesz az alakjáért.

2012. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindig megdöbbenek, mikor ilyen szülőkről hallok. Az egyik valóban molett barátnőm férjhez ment, az esküvői képeket nézegetve az anyja állandóan azt hajtogatta, "milyen kövér vagy lányom". Csakhogy az alakját pont az anyjától örökölte!

Ha egy csaj többet ad a szülei véleményére az alakját illetően, mint a pasijáéra, akkor ott egy kiadós beszélgetésre van szükség!

2012. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egészségileg rendben van, tetszenie meg nekem kell, nem nektek"

Ennyi a szülőknek.

A barátnődnek meg szintén, hogy első sorbsn magának (aztán meg neked) akarjon megfelelni, ne a szüleinek...

2012. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Esetleg ellenkampány? "De lefogytál, cica, hol az a picike husi, amit úgy szerettem benned?"

Nálam csak ez vált be, bár én már enni se nagyon voltam hajlandó.

2012. máj. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Le lehet pontozni,de 174cm-hez szerintem is sok a 83kg.

Én is 174cm vagyok,sokáig 60kg voltam(még így sem voltam egy csontkollekció),most télen szedtem magamra,így jelenleg 66kg vagyok és már látom,érzem,hogy sok...


1. Nem az a kérdés, hogy sok e vagy sem.

2.Nem pontoztam le senkit, ha pontozok, akkor is csak zöldet szoktam adni.

3. Ha esetleg elolvasnád újra a kérdést, látnád, hogy nem a súlya a probléma, hanem a szülei.

Neked ennyit akartam hozzáfűzni.



Nem eszik sokat, mindig is ilyen alkat volt, amint írtam nem szeret édességet enni, és nagyon keveset eszik. Általában napi 2szer eszik, reggel és délután. Egyszerűen nem bír enni. Pont ezért aggódom, mert eljutott már arra a pontra, hogy inkább nem eszik!!!

2012. máj. 8. 09:00
 20/21 A kérdező kommentje:

A szüleinél meg nem használ semmi. Kész, feladtam. Megmutattam a szülőknek ezt a kérdést, megsértődtek. Ennyi. Szerintük nincs igazam, a lányuk dagadt, és ahelyett, hogy nyugtatgatnám, inkább én is b.aszogassam. De arra nem gondoltak, hogy ők a szülei, tehát nem azért ilyen alkat, mert zabál orrba-szájba, hanem ilyen alkatot örökölt.

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 8. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!