Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőmet folyton b. aszogatj...

Barátnőmet folyton b. aszogatják a szülei a súlya miatt. Hogyan beszéljek a fejükkel?

Figyelt kérdés
Barátnőm 174 cm és 83 kg volt egy hónapja. Mivel magas, ezért ez a 83 kiló nem volt szembetűnő rajta. Egyenletesen oszlott el rajta a felesleg, nem mellesleg nincsenek lelógó hurkái és narancsbőre. A mellei is szépek és feszesek. Nekem ő a tökéletes nő! :)De ő kövérnek látta magát és elkezdett egy hónapja bicajozni. Minden nap tekerünk intenzíven 1-1,5 órát. Feszesebb lett a combja és a feneke, ráadásul a dereka is keskenyebb, hasa soha nem volt. Utoljára 1,5 hónapja mérte meg a súlyát a mamájánál, akkor volt 83 kg. Tegnap újra elmentünk a mamához, és ismét megmérte magát. Hát a kiló semmit nem változott. Mondtam neki, hogy az izom nehezebb, mint a zsír, ezért nem lett könnyebb. De teljesen kiakadt, a szülei meg folyamatosan egrecírozzák, hogy mennyire kövér, lehet, hogy terhes, stb. Teljesen le van törve, és én nem tudom mit tegyek. Nem eszik sokat, nem nagy étkű,az édességet sem szereti, és nincsenek nála esti zabálások. De a szülei ezt nem hiszik el, és teljesen a föld alá söprik az önbizalmát. Hiába vigasztalom, nem hat. Mit tegyek?
2012. máj. 7. 17:03
1 2 3
 21/21 Snapette ***** válasza:

A szülőkkel szerintem nem tudsz mit kezdeni, ők ezt eldöntötték, és kész. Neked kell valahogy meggyőznöd a barátnődet, hogy nagyszerű alakja van, és hogy véleményed szerint egyáltalán nem kövér. Egyáltalán a barátnőd anyukájának milyen alakja van, hogy ilyen könnyedén dobálja a jelzőket?


(Igazán megkérdezném tőle, hogy mi a csodának nem tud inkább örülni, hogy kivételesen nem anorexiás a lánya, mert most ez a nagy népbetegség, inkább öt kilóval több legyen az átlagnál, mint kevesebb szerintem.)


Szerintem állítsd a tükör elé, és kérdezd meg, hogy konkrétan Ő mit tart kövérnek magán, hol látja, hogy szerinte "hájas"? Mit szeretne karcsusítani? Mennyi szeretne lenni, mármint kilóra? Lehet, ha sorra vesztiek a testrészeit úgy, hogy látja magát a tükörben rájön, hogy nem is az ő baja a kövérség, hanem beültetett gondolat, ha meg azt mondja, hogy innen és innen, akkor lehet egy kis aerobic, otthon végezhető gyakorlatokat csinálni, ami kifejezetten zsírégető. A bicajozás egyébként feszesít, lábat és popit izmosít, de kifejezetten fogyásra nem jó, nem túl hatékony. Ha tényleg azt szeretne, akkor aerob edzésre van szüksége, ilyen címszóval a googleban millió edzésprogramot találsz-találtok.

2012. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!