Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ellene?

Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, egy nővérem van. Szüleim kiskorunk óta mindig kivételeztek vele. Amíg kicsi voltam,mint minden kisgyerek próbálkoztam persze magamra terelni a figyelmet mindenfélével,de persze maximum a leszidást értem el vele. A későbbiekben próbáltam nagyon jó kislány lenni, aki szorgalmasan tanul,jól viselkedik,sokat segít otthon,de ettől sem változott meg semmi. Egy idő után már nem próbálkoztam semmivel,bár borzasztóan zavart a dolog. Volt,amikor dühített,volt amikor elkeserített,mindig alkalomtól függően.

Aztán elmentem egyetemre egy másik városba,és azt hittem, túltettem magam a dolgokon,nem irigykedem már, nem érdekel az egész, egy darabig lepergett rólam minden.

Aztán teltek az évek,és rá kellett jönnöm,hogy ez nem így van. Egyszerűen nem tudok mit csinálni ezzel a helyzettel. Nem akarok már vele törődni,nem akarok se féltékenykedni, se nem akarok,hogy alkalmanként feldühítsenek ezekkel a dolgokkal, se hogy sokszor elkeserítsenek,én miért nem érek annyit,mint a testvérem. De egyszerűen nem tudom kizárni magamból ezeket. Mit tehetnék ellene?

Mielőtt valaki azzal jönne,hogy beképzelem,sajnos nem. Soha nem értem annyit a szemükben,mint Ő. És nem is fogok. Hiába szeretném,hogy ne,de mégis rosszul esik,még mindig. Hiába nőttem már fel, hiába lakom másik városba, évek óta együtt a párommal,akivel imádjuk egymást,nem tudom, hogyan szüntethetném ezt meg...


2012. máj. 9. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidd el, a világon minden testvér azt hiszi, hogy a szüleik szemében ő a kevesebb. Tuti, hogy a tesód is azt gondolja, hogy te vagy a szüleid szeme fénye. Nálunk is ez volt, én a húgomra, ő meg rám gondolta hogy a szülők kedvence. Sőt, férjem is mesélte, hogy a bátyjával velük ugyanez volt :) Ez úgy látszik, örök érvény gond, minden embernél, akinek testvére van :)
2012. máj. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy sokan így gondolják,de nálunk tényleg így volt mindig.

Pl, anyám fogta magát,meg nővéremet,elmentek strandolni,engem meg sem kérdeztek,csak kiosztotta,hogy mit csináljak meg,mire visszajönnek. Nem egyszer fordult elő ilyen,és nem büntetés miatt maradtam otthon...

Rengeteg ehhez hasonló dolgot tudnék felsorolni,de felesleges lenne. Ja,és velem nem járt el csak úgy strandolni,de máshová sem:-)

Ráadásnak nem csak én látom így,hanem mindenki a környezetemben, aki ismer engem is,meg őket is. Nem csak én barátaim,de pl anyám barátnői.

2012. máj. 9. 15:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ellen nem tudsz tenni sok minden. A példának felhozott eset alapján ez tényleg durva megkülönböztetés. Habár általában az elsőszülötteket egy picivel jobban szokták szeretni a szülők, vagy inkább úgy mondom hogy előnyben részesítik, de azért nem ilyen szinten.


A szüleiddel és testvéreddel beszéltél már erről nyíltan? Még az is kiderülhet, hogy csak egy véletlenül becsúszott gyerek voltál, akit nem vártak és ezért alakult ki bennük ez a fura viselkedés veled szemben.

2012. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!