Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik olyan nehezen a...

Miért esik olyan nehezen a nevén szólítani, és mit tehetnék ellene, baj ez?

Figyelt kérdés

A páromat Lajosnak hívják.Így túl komolyan hangzik, a Lalira pedig nem áll rá a szám,nem tudom miért...

Tudom vannak sokkal csúnyább,és furcsább nevek is ennél.

Más is van így a férjem nevével,hogy oldja meg,

Apósomat is így hívták,viszont az ő apja József volt,már azt se bántam volna, ha ezt a nevet adják neki,mert azt legalább Jocónak,meg sokféleképp lehet becézni..


2011. júl. 27. 15:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Becezni lehet. Esetleg Lala? Dragam, parom, ha valakihez beszelsz, akkor a ferjed/tarsad/volegenyed stb. Megertelek, mert a Lali tul gyerekes, a Lajos meg tul komoly. Sokan ilyen nevvel becenevet talalnak ki maguknak. Nem csunya nev, csak az egyik valtozat kisgyereknek valo, a masik meg oregembernek. Ez egy ilyen nev.
2011. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Lajcsi?

Vagy hívd drágámnak :)

2011. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki valami becenevet neki, vagy szólítsd drágámnak/édesemnek/kincsemnek/mackómnak, ami neked tetszik. Nekem is volt olyan barátom, akinek nem tetszett a neve, én sem szólítottam a nevén szemtől szembe sose (mondjuk nagyon mást se szoktam), mikor társaságban utaltam rá, akkor meg mindig azt mondtam, hogy a barátom, párom stb.
2011. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szólítom néven a férjem. Nem azért mert csúnya a neve, hanem csak mert úgy szoktam meg. Mindig becézve szólítom meg: kicsim, drágám. Ettől érzem hogy a kapcsolatunk bennsőségesebb, Istvánnak mindenki hívhatja, kicsimnek csak én nevezem. Ki nem jönne a számon a neve, az olyan személytelennek tűnne nekem. Szóval lehet anélkül is élni, hogy néven szólítsd :)
2011. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Bizonyos kor után úgyis apának fogod hívni, vagy úgy, mint én az enyémet, faternak.
2011. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
én ha lezolizom a férjem akkor tudja h valami gáz van :) én becézem-édesemnek,vagy apának,attól függ hol vagyunk és mit csinálunk ;)
2011. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt hittem valami gáz van velem, mert 1 év után háromszor ha nevét szólítottam a barátom. Másoknak tudom mondani a nevét, de hogy kikiabáljak neki a konyhára, a nevét üvöltve, az valahogy nem megy.
2011. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
hívd aranybogárnak
2011. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Én jó pár évig drágáztam, édeseztem, nem hívtam a nevén, pedig szép neve van. Egyszer aztán elkezdtem, hát ne akard tudni, úgy nézett rám :D

Az első kérdése az volt, hogy - bántottalak? Azt mondta, úgy érezte, hogy ezzel lelkileg elléptem mellőle, és kérte vissza a becézéseket, én nem hívhatom a nevén azóta sem.

2011. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
én szinte sosem szólitom nevén a vőlegényemet, Szivemnek hivom, nem azért,mert nem tetszik a neve,hanem mert igy szoktam meg. Ő meg engem Cicám-nak hiv :) Ha társaságban kell utalni rá,akkor azt szoktam mondani,h párom, vőlegényem, csak ritkán használom a keresztnevét. Szerintem te is találj valami kedves becenevet a párodnak és szólitsd úgy: szivem,drágám,édesem stb.
2011. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!