Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jön rám mindig a sírás?...

Miért jön rám mindig a sírás? Mit tehetnék ellene? Más is hasonló cipőben jár?

Figyelt kérdés

Eléggé megkeseríti az életemet... Csak pár példát mondok:

Ha valaki szóban támad, vagy leszid akkor nem tudok védekezni, mert már érzem a gombócot a torkomban, elcsuklik a hangom is és inkább otthagyom az illetőt mert elég gáz ha elbőgöm magam. Ezek nem durva piszkálódások egyébként, nem normális, hogy ilyen érzékenyen érint...

Akkor is mindig sírnom kell, hogy ha valaki segíteni akar, tanácsot adni és ez nem egyezik az én véleményemmel.

Pedig nyugodt, kedves hangnemben mondja.

Persze ilyenkor senki nem látja rajtam h valami bajom van, mert igyekszem fapofával nézni és visszaszólni ugye nem tudok.

És például amikor msnen(!) beszélgetek valakivel komolyabb témákról pl hogy milyen sz*r volt a gyerekkorom mert a szüleim állandóan veszekedtek stb, akkor nagyon durván rámjön a sírás. Élőben nem is tudnám sztem ezeket elmondani senkinek.

Mit tehetnék? Nagyon zavaró tud lenni... :S


2011. szept. 6. 13:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és azt elfelejtettem írni, hogy ha valaki keményen kioszt, kiabál velem utálatos hangon akkor nincs ilyen bajom, akkor inkább elborul az agyam és legszívesebben nekiesnék....

21 éves lány vagyok

2011. szept. 6. 13:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Én akkor voltam ilyen sírós, mikor gyerek voltam. Emlékszem, még alsóban is állandóan rámjött és semmit nem tudtam tenni ellene. Ha a tanár kiszólított valami miatt, vagy csak szimplán mondani akart valamit, már a torkomban volt a gombóc. Sírtam is, pedig semmi okom nem volt rá. Szerencsére kinőttem (persze azért érzékeny maradtam és könnyen elsírom magam, de azért ha valakivel beszélnem kell, nem bőgöm el magamat).

Tudom, hogy nagyon rossz és idegesítő állapot, én személy szerint nem tudtam tenni ellene, pedig nagyon akartam. Mondjuk még kisgyerek voltam ekkor.

Te hány éves vagy? Valószínűleg, mint említetted, a gyerekkorod is közrejátszik ebben. Lehet, hogy mégiscsak jobb lenne, ha valakivel őszintén tudnál beszélni erről, kiadnád magadból az érzéseidet. Ha sikerülne kicsit megkönnyebbülnöd, talán jobban tudnád uralni az érzéseidet és a könnyeidet.

2011. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

el sem hiszem,hogy 21 évesen még mindig sírsz.ezzel elszomorítasz,mivel 13 éves vagyok,és hasonló cipőben járok..

felelésnél,ha a tanár kihív rendszeresen gombóccal a torkomban sétálok ki felelni.pénteken megismerkedtünk egy új tanárral(magyar tanár)és hozott kis lapokat amiken különböző témák voltak..először a zenét húztam ki,utána viszont elcseréltem az egyik osztálytársammal az 'olvasni jó'témára.erről kellett volna beszélnem..de nem ment..elbőgtem magamat.a tanárnak ez nagyon jó első benyomás lehet rólam..úgy érzem senki nem ért meg,és hogy én még nem lehetek 8.os,én még ugyanaz a kislány vagyok aki 5.ben.a legjobb barátnőm se ért meg,bezzeg aki nem a legjobb barátnőm,csak a padtársam..ő megért!

próbálj arra gondolni,ami jó emlékeket ébreszt benned.én pl ha sírok mindig jóra gondolok,elsőnek mindig az a képkocka ugrik be a Szépség és a szörnyetek című meséből,amikor Belle és szörnyeteg táncolnak az erkélyen :)

2011. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ki lehet belőle nőni :)

Egyénfüggő...

Találtam egy jó könyvet: Barbara Berckhan - Verbális önvédelem

Nagyon hasznos tanácsokat ír, bár nem pontosan az én problémámra.

Egyet értek az első válaszolóval, szerintem is a gyerekkora vezethető vissza :S

2011. szept. 6. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nos...én is így vagyok, nem vagy ezzel egyedül:)

nagyooooooon rooooosz tud lenni, megértelek:S énis mindenen elsírom magam, annyira érzékeny vagyok, hogy az már nekem is sok:(

amúgy sztem ilyenek vagyunk...nem tudunk mit tenni, de tudod...szetem nem is olyan rossz ez...ink legyünk ilyenek, mint akiket semmi sem érdekel:)

mondjuk egy kicsit lehet, hogy nem kellene annyira komolyan venni a dolgokat és akkor könnyebb lenne...azt kell mondogatni magunknak, hogy nem, akkor sem sírok...azzal csak a másiknak okozok örömet, h sikerült megbántania:)

nincs ezzel semmi baj, túlérzékeny vagy, és kész:)

2011. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

*ja és igen a gyerekkorra vezehető vissza sztem is, próbálj ne annyira komolyan venni a dolgokat:)

pusza

2011. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
és egy kis magne b6 is ráfér a sírósabb lelkűekre, na meg a figyelemelterelés.Kvázi kedves, vidám emberekkel körülvenni magad és a sport is csodákra képes. Egy ex-sírós.
2011. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!