Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha szorongok a...

Mit tegyek ha szorongok a szüleim miatt?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a suliban 4-es átlagom van, vidéken élek, így természetes, hogy kell segítsek a szüleimnek, mivel kertészkednek.Sokszor úgy érzem, hogy elvárják tőlem, hogy minden nap velük legyek, segítsek mindenemellett kitűnő jegyeim legyenek. Szabadidőm jóformán nincs, mivel olyankor a kertben vagyok. Itt a nyár, és ők sokszor mennek dolgozni és én meg mindig ott kell legyek. Más normális fiatal megy szórakozni, kirándulni, én meg nem tehetem meg, mert nincs szabadídőm. Minden nap reggel 5kor kelek, mert ingázom, és 4re érek haza. Ha kicsit is lefekszem, mert fáradt vagyok, akkor bejön édesanyám, hogy nem kell tanuljak, hogy le vagyok feküdve?

Mit tegyek? Először gondoltam, hogy én túlzom el az egészet, viszont nem egyszer állítottak meg az idősebbek , hogy megint a kertbe megyek-e és mikor szoktam tanulni? És nem csak az idősek az egyetlenek akik észrevették. A fiataloknak is feltűnt, hogy alig mozdulok ki a házból, és nincs szabadidőm és ha ki is megyek csak este, mert nappal ha kimegyek, akkor az van, hogy nem segítek nekük.

Mit tegyek? Beszéljek valahogy velük? Most 11. osztályos vagyok és és 12. végén mennék el egyetemre(gyógyszerészet vagy orvosi aszisztens). Sokszor említettem nekük, hogy ha végzek az egyetemmel akkor kimegyek külföldre, mert nem szeretnék itt maradni. Erre mindig az a válaszuk, hogy itt jó helyt vagyok, meg közbe be is segítek majd nekük a kertészetben. Én értem, hogy szüleim és míg ők tartanak el addig kuss.. de én már várom, hogy elmenjek. Beszéljek velük erről? És hogyan közelíthetném meg ezt? Vagy engedjem el a fülem mellett mindezeket és majdcsak kibírok még egy évet velük..?


2012. máj. 9. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Már csak 1 éved van az érettségiig,utána kolesz,ez a terv?

Mert akkor azt az egy évet bekkeld ki otthon,utána úgyis elmész.Ha nem bántanak meg gyötörnek akkor nem para sztem.

2012. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj velük, mindenképp!!

Mondd el, hogy persze szívesen segítesz, de tanulnod is kell, és szabadidőre is szükséged van.

Te a jövődet nem a kertészetben képzeled el, ezt el kell fogadniuk.

2012. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Beszelj veluk szerintem is.

Kerd meg oket, hogy kicsit lazitsanak a gyeplon.

Egyebkent meg szukseg van egy kis kikapcsolodasra suli utan. Vege az oraknak, hazaersz, es maris tanulsz...ez nem jo, az agyad se tud dolgozni igy. Kell egy kis szunet, mondjuk jo lenne, ha nem egybol hazafele kene venned az iranyt, hanem kicsit szelloztetni a fejed, mondjuk ezzel a keressel ovatosan, mert akkor az lesz a valasz ra, hogy jo, szelloztesd a fejed a kertben....

Egyebkent nem baj, ha kicsit taktikazol. En azt csinalnam, hogy lefekudnek kicsit, es mikor latom, hallom, hogy jon anyukam, becsuknam a szemem es ugy tennek, mintha aludnek. Lehet leesne neki, hogy faradt vagyok. Ezt parszor eljatszani, aztan mindjart megkerdezik, hogy miert vagy faradt. Es te elmondod szepen az igazat, hogy a reggeli korankeles miatt, meg hogy a kertben kellett dolgoznod, es utana tudtal csak tanulni, es az agyad nehezen fogta mar fel keso este a dolgokat, nem tudtal koran lefekudni aludni-mert ha ezt nem igy mondod, tuti ravagjak, hogy akkor fekudj le korabban, nem kell keso estig tv-zni...stb...

Ha olyan anyukad, mint az enyem volt, ugyis talal mindenre valaszt:( a vegen a gyerek a rohadek, hogy faradt mer lenni, pedig csak ulni kell az iskolapadban, es ok milyen rohadtul kemenyen talpalnak egesz nap...

Bocs, csak elojottek az emlekek.

2012. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
..és nálunk is ugyanez van, hogy ők dolgoznak egész nap, már sokszor csak kitalálom, hogy fáj a fejem, hogy egy kicsit tudjak szundítani. És igen az agy szellőztetésére pontosan ez lenne a válasz, hogy kint a kertben megtehetem. :)Most kissé tényleg össze vagyok zavarodva, nem tudom szoksor, hogyan viselkedjek. Épp ma kérdezte meg anyukám,hogy mi a baj, mert szomorúnak látszom, viszont inkább azt mondtam, hogy nincs semmi baj és takarítottam tovább. Na de lassan tudatni fogom velük a helyzetet is. Csak épp ki ne kacagjanak a szabadidő miatt:( eléggé rossz szokásuk ez. Meg is fogadtam egyszer, hogy többet soha nem mondom el semmi problémám nekük, mert kinevetnek, hogy fiatalon "milyen gondjaim " vannak. Ja és "a fiataloknak nem szabad fáradni" felfogás is a pakliban van.
2012. máj. 9. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!