Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vőlegényem elhagyott egy 18...

A vőlegényem elhagyott egy 18 évesért, ti hogy dolgoznátok fel?

Figyelt kérdés
5 éve voltunk együtt, szerettünk volna gyereket is. Ingázik a munkahelye és a lakhelye közt és a buszon találkozott egy kiscsajjal, akivel elkezdtek beszélgetni és ez már kb 3 hónapja tartott. A lány 18 éves, még iskolás, képtelen vagyok felfogni, hogy miért pont az én 30 éves barátom kellett neki, aki se nem gazdag, se nem annyira fiatal. Azzal hagyott ott, hogy neki ez az élet sok és másra vágyik. Napok óta csak nézek magam elé és nem érte, hogy mit rontottam el. Egy hulladéknak érzem magam.
2012. máj. 9. 23:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

"Néha hajlamosak vagyunk kétségbeesni, mikor a személy, akivel törődünk, elhagy... de az az igazság, hogy ez nem a mi veszteségünk, hanem az övé, mert ő veszti el azt az embert, aki soha nem mondott volna le róla."


Müller Péter

--------------

Nehéz erre mást mondani, vagy egyáltalán valamit is mondani. A vőlegényed nem volt érett, nem hogy házasságra, de talán még komolyabb kapcsolatra sem, ha egy 18 éves emberpalánta életvitele, értékrendje el tudta tőled szakítani.


Azt kell mondjam minden fájdalmad ellenére, hogy mindhárman jól jártatok; a vőlegényed annyiból fair volt, hogy nem a hátad mögött kezdett kavarni a lánnyal. Ő is rájött, hogy nem érett még meg a házasságra, és valszeg ő sem tudja, hogy mire is vágyik, de arra rájött, hogy mire nem.

A hibát ne magadban keresd, egyszerűen nem illettetek össze és ez kiderült, még mielőtt házasság és család is bekerült volna a képbe.

Más halmazokban gondolkodtok, és nyugi, van a Földön elég férfi, még Magyarországon is, aki rád vár!

A 18 éves lányoknak többnyire imponál az érett gondolkodás, a férfias magabiztosság, őt is ez foghatta meg, és az elején szerintem nem is tudta, hogy kapcsolatban van az a férfi, akivel elkezdett beszélgetni. Azt nem hiszem, hogy ő kezdeményezte volna magát a beszélgetést, az is lehet, hogy egy szerencsétlen véletlen hozta úgy, hogy szóba elegyedtek; számtalan ilyen knyv és film kerekedett hasonló szituból.

Ne hibáztass senkit, magadat pláne, még fiatal vagy, előtted az élet!

2012. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ez miért pont velem történt meg. Azt hittem, minden rendben van, együtt éltünk, kedves volt, nem változott meg, semmit nem vettem észre. De hülye voltam és most rohadtul ki vagyok készülve.
2012. máj. 9. 23:32
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már annyira fiatal, hogy mindent elölről kezdjek. A cuccait még nem pakolta el, de azt mondta, hogy ez így mindenkinek jobb lesz.
2012. máj. 9. 23:35
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképp jól jártál, hogy ezt nem 5 év múlva tette meg... Nem te rontottad el, hanem az élet nem ezt tervezte veled, valószínüleg egy sokkal jobb férj vár rád valahol ...
2012. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Az előbb is idéztem, itt egy másik, amit nagyon csípek, nálam 100%-ig igaz. A számomra rendelt férfit én is akkor találtam meg, amikor kellett.

Ha korábban jön, nem ismertem volna fel az értékeit, és viszont. Nekem egy sz@r 20 éves kapcsolat kellett, hogy leadjak magamból és ki legyek éhezve arra, amit nyújtani tud az ÉN FÉRFIM, azzal együtt, hogy ami negatívuma van, azt mind bagatellnek tudjam látni. Másnak talán válóokok lennének ezek a negatívumok, de én észre sem veszem, mert amit nyújt, az számomra nagy kincs, és én ezért melegen szeretem.

És az idézet, Máraitól:


“Semmi nem érkezik idejében, semmit nem ad az élet akkor, amikor felkészültünk reá. Sokáig fáj ez a rendetlenség, ez a késés. Azt hisszük, játszik velünk valaki. De egy napon észrevesszük, hogy csodálatos rend és rendszer volt mindenben … Két ember nem találkozhat egy nappal sem előbb, csak amikor megértek e találkozásra … Megértek, nem éppen hajlamaikkal vagy szeszélyeikkel, hanem belülről, valamilyen kivédhetetlen csillagászati törvény parancsa szerint, ahogy az égitestek találkoznak a végtelen térben és időben, hajszálnyi pontossággal, ugyanabban a másodpercben, amely az ő másodpercük az évmilliárdok és a tér végtelenségei között.”

(Márai Sándor: Eszter hagyatéka)

2012. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon érdekes! Valószínűleg megijedt a felnőtté válástól, és gyorsan keresett egy másik gyereket társnak.

Szóval hosszú idő óta már színlelte csak, hogy neki az a fajta élet kell, amit együtt terveztek. Majd most kitanulod a hazugságleleplezés művészetét. Nem könnyű dolog az!

Ne szégyelld, hogy nem vettél észre semmit!

Nem is érezted, hogy mást mond, mit amit érez?

Nem lehet, hogy a Te érzéseid, reményeid, kivetítéseid elhomályosították a felőle érkező észleléseidet?

2012. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt örül neki hogy ha már sikerült egy megbízhatatlan palit kifogni, akkor az még az esküvő és gyerek vállalás előtt kiderült.


"...nem érte, hogy mit rontottam el..."

Erre meg az a válaszom, hogy az emberek zöme nagyon rossz ember ismerő és még büszke is a hülyeségére. Lásd ezt a másik témát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tanulj belőle. Persze nem kell paranoiásnak lenni, mert az a ló másik oldala, de ne légy vak.

2012. máj. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Az fáj a legjobban, hogy azt hittem, ő a tökéletes társ. Megbízható, komoly, családcentrikus. Borzalmasan naiv voltam. Elhitette velem, hogy ugyanazok a céljai, mint nekem, majd egyik napról a másikra leváltott. Soha egy nőre nem nézett rá mellettem, nem volt okom féltékenykedni, nem gondoltam, hogy ilyen előfordulhat. Azt mondta, már régóta figyelte azt a lányt, mert mindig együtt utaztak és nem tud mit tenni az érzései ellen. Tehát ő kezdeményezett valami béna szöveggel, a kislánynak meg imponált gondolom.
2012. máj. 9. 23:54
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg örülj inkább, hogy megszabadultál egy rossz házasságtól, ne pedig azután ácsingózz, ami képzeletedben él és soha nem valósult volna meg.
2012. máj. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Most fáj, engedd, hadd fájjon. Sírj, vágd földhöz egy bögrét, beszélj anyukáddal/testvéreddel/barátnőddel, panaszkodd és sírd ki magad.


Aztán gondold végig: mekkora egy piszok nagy mázlista vagy! Olvastam itt olyan kérdést is, ahol a pasas akkor lépett le, amikor a barátnő nyolc hónapos terhes volt. Képzeld el, ha így jártál volna! Gondolj bele, tulajdonképpen szerencsés vagy, mert valóban szabad maradtál.


És csak egy dolog: tuti hogy vissza akar majd menni hozzád. Addigra viszont szedd össze magad, és nehogy véletlen visszaengedd!

2012. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!