Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, hogyan dolgoznátok fel...

Ti, hogyan dolgoznátok fel ilyen fajta családi problémáitokat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nos...nem akarom túl hosszúra,elkezdem.

21 éves vagyok,van egy apám,és egy anyum.Külön élnek,mindkettőt szeretem nagyon.Apum fiatal 43 éves,nem dolgozik 3-4 éve,nincs keresete viszont van egy szintén fiatal,40 éves nem dolgozó jövedelem nélküli "asszonykája".Mit csinálnak?Semmit.Van,hogy kukáznak,van,hogy csikkeznek,van,hogy piacoznak,de legfőképp vedelnek.Mit?Kannás bort.Mennyit?Rengeteget.Kihat az egészségükre a mentalitásukra.Pocsék fizikumban van apu,gondja van mindenével,belső szervek külső szervek.Én dolgozok,párommal élek,szeretjük egymást.Én adok hetente 4-5 ezer forintot (de minek?borra...)apumnak,látogatom őt a szállón rendszeresen amit én intéztem nekik,amit én fizetek apumnak,viszek neki anyumtól kaját(szerencsére abból van bőven mivel konyhán dolgozik..ki tudja meddig...)Támogatom mindenbe,orvosokhoz küldöm,hol megy hol nem...A lényeg,hogy fáj nekem így látnom,fáj ami neki fáj,hogy boldogtalan,hogy beteg,hogy alkoholsita.Fáj,hogy régen mennyire más ember volt,dolgozott(persze ivott és játékgépezett és anyumat meg engem tönkre tett,de szeretett...ha értitek...)szóval ez apum részéről.Anyum részéről:rendes dolgozó jó kedvű kedves a legjobb anyu a világon.Megszabadult aputól,a nulláról kezdte,szépen lassan meglett mégis mindene(kivéve talán az igazi boldogság ami egyébként kijárna már neki!!!!)egy párja (akiről inkább nem mondok semmit,de nem iszik ,dolgozik,csak pénzéhes és egész nap a gép elött ül..egyébként "rendes"csóka)Mi történt?HITEL!Erre-arra,amarra...Kocsira...persze fizetni tudták azzal nincs gond..na de a deviza hiteles kocsi roncs lett,a kamat amíg huzodott az ügy hogy ki a hibás ki nem (lószar tudja mi volt pontosan,nem is ez a lényeg)majdnem 2 millió mostanra így 3 év alatt...mi a szit?nem tudja kifizwetni...végrehajtó jön visz mindent!fizetést levon nincs mese...szerencsére lakás önkormányztai elvenni azt legalább nem tudják.Gáz van.És én tönkre megyek...


2012. jan. 11. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú dolog amit írtál, amiben vagy. Sajnos ez nem egyedi eset. Nagyon röviden csak annyit, beszédrá édesapádat egy alkohol elvonóra, ha nem megy bele, ne támogasd. Ez bármennyire is dúrva, adj esély neki, ha nem él vele akkor vizesnyolcas. Édesanyád? Lakása van munkája van, oldják meg. Neked nem kötelességed a problémájukkal foglalkozni. Fiatal vagy még, hogy tönkre tedd magad a marhaságuk miatt, nem neked kell a problémát megoldani.
2012. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
lassan mindannyian elgondolkodhatunk azon mitévők legyünk hasonló szituációban, mert pár év múlva a magyarok nagy része így fog élni
2012. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából anyudék szituációja aggasztó, de megoldható. Vonják a fizuból, lassan kifizetik. Most nem én leszek a közösségkedvenc, de senki nem kényszerítette hitel felvételbe anno a devizahiteleseket. Kicsit utána kellett volna nézni, hogy bár jobb a kamat de nyilván a forint ingadozásán múlik a visszafizetendő összeg. De ez már mindegy, ők megoldják, ha nehezen is, lemondásokkal, de ott nem lesz gond szerintem.

Apud a keményebb dió. Egy hajszállal jobb az én családomban a szituáció. Én beletörődtem. Felnőtt ember, nem hat rá kérés, sírás, fenyegetés, hagyd hogy meghozza a maga rossz döntéseit, de ha segítség kell neki figyelj fokozottan és ha nem is kéri, de úgy érzed változtatni akar, sose legyél rest felé nyújtani a kezed.

2012. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ezt mondta a párom is...ha nem akar élni azzal hogy segítek neki mert ugye szarik bele vagy nem tudja összeszedni magát akkor felesleges anyagilag támogatni...hiszen nekem se a csapból folyik a pénz..én leszokok a cigiről mert drága,ő neki meg veszem mert nincs pénze rá...csak tudjátok nagyon nehéz nem segíteni...
2012. jan. 11. 12:55
 5/12 A kérdező kommentje:
belefáradok sokszor...
2012. jan. 11. 12:57
 6/12 A kérdező kommentje:

a te szitud mi?utolsó kommentelő

ha szabad kérdeznem

2012. jan. 11. 12:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha tudod nélkülözni azt a 4-5 ezret havonta tedd meg továbbra is, csak az életstílusán nem változtass.

Mert míg te minden nap ágyikóba fekszel le, apukádnak az egész luxus az életében az amit abból a pénzből vesz amit adsz neki.

Ezt nyilván magának köszönheti stb, de én sem tudnám megtenni hogy nem adok, ha tudok. Előző voltam

2012. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát...igazából az heti 4-5 ezer...plusz 10.000 a szálló..de nem bánom,szivesen aadom,csak borra költik...
2012. jan. 11. 13:02
 9/12 A kérdező kommentje:
az élet stilusán ne változtassak?ezt hogy érted?
2012. jan. 11. 13:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Nehéz, de mint írtam, fogadd el, látogasd úgyanúgy, esetleg néha néha mondd, hogy lehetne másképp is ha akarná. De ne nyüstöld, ne érezze, hogy elítéled, megveted. Felnőtt, fogadd el a döntését, hogy ő így él.

Borra költi, hát igen. ez sokáig zavart engem is (az én apámban), aztán belegondoltam, ha így élnék és ez volna az amivel elszabadulok kicsit a realitásból én nem innék? De innék. Ezért nem ítélem el és nem sajnálom tőle. Alkoholista, mindenáron inni fog, ha kell fagyállót.

2012. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!