Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Maradhatok a...

Mit csináljak? Maradhatok a házamban? Kié jogilag a ház?

Figyelt kérdés

apám alkesz ilyenkor mindig kötözködik, meg erős meg ilyesmi de én már elég nagy vagyok velem már nem kötözködik de anyuval állandóan de ha szólok hogy hagyja abba akkor ő áll neki feljebb és nekem ebből elegem van régen verte anyut meg a nővéremet is anyunak már ki vannak az idegei de az egész családnak is

Kicsit írok apámról még a szocializmusban él hordja haza a rengeteg szemetet, alkesz, azt hiszi ő z okos a szép a jó minden ki hülye csak az a jó amit ő mond neki kell legyen az utolsó szó nem viseli el ha nincs igaza mindig ki magyarázza magát itthon nem dolgozik semmit de ő azt hiszi milyen sokat dolgozik pénzt nem ad anyunak minden számlát anyu fizet ő meg csak elrakja a pénzt, nem rég be volt rúgva és azt mondta hogy akinek nem tetszik az mehet a p.csába én nem rég jártam ki az iskolát így annyi pénzem nincs hogy elköltözzek de nem is akarok elköltözni de nem akarom hogy ki forgassanak az örökségemből,a ház apu nevén van de anyuval házasok akkor jogilag anyué is a ház(kérdés) De akkor a gyerekeknek nekem és a tesóimnak jogilag közünk van a házhoz vagy is ha apám el akar küldeni a háztól (mert meg védtem anyut) akkor nekem menni kell vagy maradhatok (elmúltam 18) kitagadhat az örökségből a hibákért bocs de telóról nyomom, léccy válaszoljatok


2012. máj. 10. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyukádé a ház fele mindegy kinek a nevén van, kitagadhat de csak apai ágon, édesanyád felől ugyanúgy örökölsz.Anyukádnak kicsit a sarkára kéne állni és lépni ha terrorizál a családsegítő központban elmondanak minden eshetőséget hogyan tehetitek ki a szűrét, vagy anyagilag kifizeti anyukádat és elköltöztök.
2012. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy házasság alatt szerezték-e a házat, közös vagyonból vagy esetleg házasság előtt már apukádé volt, vagy házasok voltak, de apukád örökölte-e.


Ha házasság alatt szerezték - de nem úgy örökölte apukád -, akkor közös. Ha házasság előtt apukádé volt vagy házasság alatt szerezte, de örökölt - akár pénzt és abból vettétek, akár magát a házat, akkor apukádé.


Örökségnél pedig van egy kötelező rész, ami mindenképp megillet téged, akár kizárna, akár nem.


Sajnálom a kialakult helyzetet :(

2012. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Az elsö nagyrészt hülyeségeket ir.


A háznál kérdés, hogy közös szerzemény-e. Ha a házaság ALATT vették, akkor fele anyukádé, a másik fele apádé.

Ha a házasság elött lett véve, akkor maga a ház apádé, de amit a házasság alatt költöttek rá (hiteltörlesztés, felújitás), az az érték felesben megoszlik a szülök között.

Apád a saját házfeléböl kitagadni nem tud (illetve csak akkor lehetne, ha komoly oka lenne, pl. megpróbáltad volna megölni, köztörvényes bünözöz vagy vagy hasonló, az, hogy neki nem tetszel, nem indok).

Ha valaki más javára ráhagyja végrendeletben a házrészét, annak a fele akkor is mind köteles rész jár neked (azaz a fél ház fele).

2012. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2Apád a saját házfeléböl kitagadni nem tud (illetve csak akkor lehetne, ha komoly oka lenne, pl. megpróbáltad volna megölni, köztörvényes bünözöz vagy vagy hasonló, az, hogy neki nem tetszel, nem indok). "


Már bocs de ez a hülyeség nem kell semmi indok elég ha ír egy végrendeletet, hogy semmit nem kíván a fiára hagyni, mindent a macskája örököljön pl. NEM ALANYI jogon jár az örökség csak ha másként nem rendelkezik az elhunyt vagy elutasítja a leszármazott.

2012. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ártana, ha ezt is tudnád:

"Ha valaki más javára ráhagyja végrendeletben a házrészét, annak a fele akkor is mind köteles rész jár neked (azaz a fél ház fele"


Szóval a végrendelet esetében sem tudja egészen kisemmizni az apa a fiát.

2012. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!