Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagyott, de most állandóan...

Elhagyott, de most állandóan hívogat. Nem tudom, hogy miért?

Figyelt kérdés
5 és fél évig voltunk együtt,kiegyensúlyozott, boldog kapcsolatban. Kisbabánk is született, de 5 hónapja minden magyarázat nélkül elhagyott. Azt tudom, hogy nincs új kapcsolata. Eleinte nagyon ritkán beszéltünk, és a nagy távolság miatt a gyereket is csak havonta látogatta. Viszont kb 2 hónapja szinte mindennap felhív, általában naponta többször is. Látogatni is egyre sűrűbben jön, és olyankor nekem is hoz ajándékba csokit. Tudom, hogy apróság, de mégis nagyon jól esik tőle ez a figyelmesség. Én még mindig nagyon szeretem, és bár tudom, hogy haragudnom kéne rá, de én teljes szívemből megbocsájtottam neki. Nem merek rákérdezni, hogy mit is akar, mert nem akarom elijeszteni, csak szeretném tudni, hogy van-e értelme reménykednem. Én boldog lennék, ha megint egyben tudnám a családomat.

2012. máj. 11. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

5 hónapja mentetek külön és máris keres. Valószínűleg elgonodlkodott és rosszalja a döntését. Szerintem érdemes megpróbálni és adni egy esélyt. De csak egyet!

Ha egy hétköznapi beszélgetést elkezdsz vele, akkor lehet, hogy könnyebben elmondja neked, hogy mit érez. Valószínűleg fél, hogy haragszol rá. Egyszerűen kérdezd meg tőle, hogy hogy van és mivel foglalkozik mostanában (még akkor is ha tudod a választ). A többi jönni fog magától.

2012. máj. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából szinte mindent tudok róla, azok a bizonyos napi telefonok 1-2 órásak. Tényleg rengeteget beszélünk, de mindig úgy beszél, mintha külön akarna maradni, viszont folyton azzal van elfoglalva, hogy az én életemet hogyan könnyítse meg. Létezik, hogy még ő sem tudja igazán, mit is akar valójában?
2012. máj. 11. 09:10
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ugye elég abszurd dolog lenne, hogy csak a lelkiismerete miatt hív napi 1-2 órás beszélgetésekre. Akármi apróság történik vele, nekem mondja el elsőként.
2012. máj. 11. 09:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magányosnak érzi magát, te meg "kéznél" vagy. Majd ha lesz kapcsolata, nem fog veled foglalkozni, elhiheted.
2012. máj. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Huh, lehet, hogy csak azért kedves akkor, mert nem akar rossz színben feltűnni. Szakítsd meg a telefonbeszélgetéseket, azzal, hogy valami dolgod van. Személyesen legyen ember a talpán. Telefonban olyan egyszerű jó hallgatóságnak tűnni.

Amúgy is, ha bármi van, az nem fog kialakuni egy-két hónap alatt. Itt most a te döntésed számít, hogy adsz neki egy bizonyos időt (mondjuk fél-egy év) és próbálsz vele zöldágra vergődni. Vagy hagyod a csudába és új életet kezdesz. Mindkettő irtóra nehéz.

2012. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gyerek nélkül, de hasonló helyzetben voltunk.

Nem volt biztos benne (mint utólag kiderült, mert ott és akkor én se kaptam választ a miértre), hogy kész elköteleződni.

Néhány hónap csend után ő is elkezdett keresni. Mivel én még haragudtam rá, eléggé távolságtartó voltam. Ez volt a szerencsém, mert így udvarolhatott, amire valamiért szüksége volt. Azóta házasok vagyunk, utólag mondta el, hogy kellett az, hogy küzdjön értem, hogy igazán értékelni tudja a kapcsolatunkat.


Nem biztos, hogy nálatok is ez van (lehet, hogy csak a bűntudatát akarja csökkenteni a gondoskodó viselkedéssel), de ez is egy opció.

2012. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy az a legújjabb terve, hogy lakást vegyen nekem Pesten, bár a gyerek nevére, csak hogy sűrűbben tudjon látogatni minket. Nincs túl jó anyagi helyzetben. Most ez miatt akar új vállalkozásba kezdeni.
2012. máj. 11. 09:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Nehéz eldönteni, hogy a gyerek iránt érzett felelősség, vagy az irántad érzett szeretet vezérli.


Kicsit legyél nehezebben elérhető (pl ha hív, akkor udvariasan, de tedd le a telefont néhány perc múlva, akár egyéb teendőkre hivatkozva). Ha tőled akar valamit, akkor tesz komolyabb lépéseket.

2012. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is megbánhatta,de valahogy puhatolózd ki,mert ez neked sem jó.Milyen gyakran találkoztok?Milyen ürüggyel hagyott el?
2012. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Általában két hetente jön, de van, hogy közbeiktat egy-egy látogatást. Nagyon messze lakunk, és itt nincs semmilyen tömegközlekedés.

Azt, hogy miért hagyott el nem tudta megmagyarázni, nem kaptam válaszokat. Szülés után kicsit magamba zuhantam, ez biztosan közrejátszott. Egy barátnőmnek nemrég azt mondta, hogy most kezdek megint olyan lenni, mint mikor belém szeretett.

Azt megpróbálhatom, hogy kevesebbet beszélek vele telefonon, bár nehéz lesz, mert nagyon örülök a hívásainak.

2012. máj. 11. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!